Connect with Us

All posts tagged "stop"

Denoncim 21:40 - 24 Janar, 2020

“Stop” denoncon: Psikologia me 5 gjuhë të huaja pa punë, punonjësja jashtë profilit

I jemi drejtuar qytetit të Ballshit, sepse na ka ardhur një denoncim nga Dionisa Rapushaj. Ajo tregon, se ka përfunduar studimet për Psikologji, si dhe Master...

Denoncim 23:40 - 23 Janar, 2020

Merr 590 euro dhe zhduket, “Stop” gjen “Minerva Grup”

Një tjetër denoncim ka mbërritur në emisionin “Stop” për agjensitë e punësimit. Kësaj radhe, denoncimi është për “ Minerva Grup”.Ermir Leka nga Burreli, tregon, se kjo...

Denoncim 21:54 - 16 Janar, 2020

“Ngrijnë” kaldajat/ “STOP”: Shkollat e kryeqytetit pa ngrohje

Emisioni “Stop” ka bërë një vëzhgim në shkollat e kryeqytetit, për të parë, sesi funksionon sistemi i ngrohjes në institucionet arsimore në këto ditë të ftohta...

Denoncim 23:12 - 15 Janar, 2020

“Stop” nga Gjirokastra/ Policia e Shtetit në shërbim privat të biznesmenit që grabiti vëllain

Pak kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e grabitjes së 30 milionë dhrahmive të të ndjerit Hajro Buzheri nga vëllai i tij, Islam Buzheri. Ky...

Denoncim 21:38 - 14 Janar, 2020

Sjellja arrogante e sekretares së shkollës/ Gris dëftesën para gazetares së “Stop”

Sorollatja për një diplomë dhe arroganca e sekretares së institucionit arsimor, për pak i kushtoi shkollën një të riu në Tiranë. Kjo është problematika që ka...

Denoncim 21:20 - 7 Janar, 2020

“Aman o ti, si e kanë bërë të tjerët”/ Si ndryshon nota tek Mjekësia për 150 Euro

Emisioni “Stop” në Tv Klan solli, këtë të martë, në vëmendje korrupsionin në universitet ku me para në dorë, studentët shndërrohen nga ngelës në kalues, madje...

Denoncim 13:57 - 7 Janar, 2020

Kamera e fshehtë/ Stop denoncon skandalin: Me para në dorë te Mjekësia, merr notën që do

Një shumë e konsiderueshme të hollash në dorë dhe nga ngelës shndërrohesh në kalues, madje me një notë të mirë në librezë. Kamera e fshehtë e...

Vetingu 12:12 - 30 Nentor, 2019

Prokurorja fal policët “vrasës”?!/ Natasha Prifti në skanerin e Vettingut

Prokurorja e Lushnjes Natasha Prifti (Shallapi), ndodhet nën lupën e Komisionit të Vettingut. Hetimet për të kanë nisur tashmë dhe priten rezultatet e Komisionit të Pavarur...

Denoncim 22:10 - 22 Nentor, 2019

Denoncon “Stop”/ Fëmijët bëjnë çdo ditë një orë në këmbë për në shkollë

Emisioni “Stop” ka udhëtuar drejt fshatit Fikas të Elbasanit për një ankesë të zonjës Ryzhdie Terziu. Ajo ka dy fëmijë, që bëjnë një orë në këmbë,...

Denoncim 22:12 - 19 Nentor, 2019

“Stop” sjell pamjet dhe zbardh rrenjët e përplasjes së biznesmenes në Lazarat

Sot në shumë media u publikua lajmi, se një grua biznesmene nga Lazarati, u dhunua nga nipi i burrit dhe përfundoi në spital. Ndërsa policia la...

Denoncim 21:56 - 15 Nentor, 2019

Denoncon “Stop”/ Kurum, kompania që vjel pasuritë e Shqipërisë përmes gjyqësorit!

Emisioni “Stop” sjell detaje mbi aktivitetin e kompanisë “Kurum”, nga viti 1998 e deri më sot dhe rezulton, se në më shumë se 20 vjet, kjo...

Denoncim 22:16 - 14 Nentor, 2019

“Stop”/ Mbush 18 vjeç e aplikon për Universitet, familjes i heqin përkrahjen sociale

Gazetarja e “Stop” është ndalur në lagjen “5 maj” për një ankesë të qytetarit Dukagjin Qerimi i cili thotë, se prej 1 muaji i kanë ndërprerë...

Denoncim 22:45 - 13 Nentor, 2019

“Stop”/ I merr koleges para borxh për dasmën, por i jep dru në vend të borxhit

Qibrije Rustemi tregon, se ka ka një problem me qytetaren Brisilda Kurti, të cilën e ka njohur në marrëdhënie pune. Brisilda i kërkoi 6 milionë lekë...

Denoncim 21:18 - 12 Nentor, 2019

“Stop” denoncon/ Akademia europiane, agjensia mashtruese, administratori me precedente!

Para se të shkojë në Itali, kompania “Akademia europiane shpk”, i kërkon qytetarit, që të ndjekë një trajnim 4 ditor për kujdestar social dhe për këtë,...

Denoncim 23:40 - 7 Nentor, 2019

“Stop” sjell vendimin absurd të gjyqtarit me fatura false, për pronën e Kujtim Huqit

Emisioni “Stop” mbrëmjen e sotme është ndalur në Durrës, për të denncuar një rast korrupsioni të gjyqësorit me pronat.Kujtim Huqi tregon, se në vitin 2012 ka...

Denoncim 23:20 - 6 Nentor, 2019

Kamera e fshehtë e “STOP”/ Raporti i aftësisë për punë merret me 12 mijë lekë pa bërë vizita!

Emisioni investigativ “STOP”, ka publikuar mbrëmjen e sotme një rast në qendrën shëndetësore të Bathores, ku për të marrë raportin e aftësisë për punë, mjafton ti...

Denoncim 21:21 - 5 Nentor, 2019

Kamera e fshehtë e STOP“/ Nxënësit shesin lirisht hashash në shkolla

Emisioni “Stop” në Tv Klan i rikthehet fenomenit të shitjes së drogërave në ambientet e shkollave. Para më shumë se një viti, më 25 Shtator 2018, emisioni...

Denoncim 22:11 - 1 Nentor, 2019

“STOP”–Lushnje/ Mungon reagenti për analizën e diabetit, i sëmuri pa insulinë

Ali Kapxhiu nga Lushnja vuan prej 9 vjetësh nga diabeti dhe i është drejtuar emisionit “Stop”, pasi prej një muaji në spitalin e Lushnjës mungon reagenti...

Denoncim 21:22 - 24 Tetor, 2019

Rrëmbimi i fëmijës nga shtetasi sirian, “Stop” vë në lëvizje Scotland Yard-in

Në 16 shtator emisioni “Stop” transmetoi rastin e qytetares Xhilda Leka. Ajo tregoi, se ish partneri i saj sirian, i ka rrëmbyer të birin 3 vjecar,...

Denoncim 15:00 - 24 Tetor, 2019

Emisioni “Stop” ve në lëvizje Scotland Yard/ Fëmija kaloi në 4 aeroporte 

Emisioni “Stop” sjell sonte në mbrëmje rastin e rrëmbimit në Shqipëri të fëmijës 3 vjecar nga i ati, një shtetas sirian. Ky i fundit, e mori...

Denoncim 23:24 - 23 Tetor, 2019

Denoncimi në “Stop”/ Një burrë, një grua në drejtim të çdo organizate socialiste

Kryeministri Edi Rama, në një takim pasditen e djeshme, kishte sërish gratë në qendër të fjalës së tij. Ai tha, se cdo organizatë socialiste do të...

Denoncim 14:13 - 22 Tetor, 2019

Kamera e “Stop”/ Mashtruesja, zgjidh hallet me karamele e “ysht” drejtësinë

Emisioni “Stop” sjell sonte në mbrëmje përmes kameras së fshehtë një histori të një mashtrueseje, që përmes ritualeve të saj, arrin të të ”shërojë”, të të...

Denoncim 23:17 - 17 Tetor, 2019

Denoncimi në “Stop”–Kamëz/ Bashkia kthen pyllin në zallishte e jep leje për stallë e thertore!

Më 13 shkurt të 2019-ës emisioni Stop transmetoi ankesën e banorëve të Laknasit, në zonën e quajtur “Plepat e Brukes”, të cilët jetojnë këtu prej 300...