Connect with Us

All posts tagged "stomak"

Aktualitet 18:31 - 12 Korrik, 2019

Stomaku i “urren”/ Njihuni me ushqimet që janë “një bombë” për organizmin tuaj

Ndonjëherë ushqimet e zakonshme nuk janë të sigurta për tu ngrënë. Një domate e padëmshme, një gotë me çaj të zi apo edhe një copë djath...

kanceri i stomakut
Aktualitet 23:40 - 10 Shkurt, 2019

Shenjat e heshtjes vrastare së kancerit të stomakut

Keni ndryshime të menjëhershme të oreksit. Je i uritur kur ulesh për të ngrëmë, por pas disa kafshatash ju ik oreksi dhe ushqimi ju shkakton të...

Life Style 15:53 - 23 Janar, 2019

10 ushqimet që duhet të evitoni kur e keni stomakun bosh

Kosi, një filxhan kafe dhe lëngu i freskët i portokallit është ajo që shumica e njerëzve mendojnë kur bëhet fjala për vakt të përsosur. Për fat...

Aktualitet 18:00 - 1 Janar, 2019

Djegia e stomakut/ Ju këshillojmë disa metoda natyrale për ta eleminuar

Humb peshë Kur humb peshën e tepërt përmirëson situatën e përgjithshme shëndetësore. Nuk është e vështirë që të vësh re ndryshimin edhe sa i takon ndjesisë...

Aktualitet 20:00 - 22 Dhjetor, 2018

Këto janë 12 ushqimet që duhen konsumuar kur stomaku është shumë i fryrë

Ndjeheni të fryrë?  Na ndodh të gjithëve, mos u shqetësoni… Është një ndjesi e tmerrshme, por ekzistojnë dy lloje të ndryshme fryrjesh: fryrje e gazit dhe...

Aktualitet 21:40 - 18 Dhjetor, 2018

Këtë pije nuk duhet ta pini kurrën e kurrës me stomakun bosh

Ndjehemi më aktivë kur në mëngjes pimë një filxhan të madh me kafe. Gjithsesi, kafja me mëngjesin nuk është se ka ndonjë lidhje të pathyeshme dhe...

Life Style 16:28 - 6 Dhjetor, 2018

Çfarë nuk duhet të bëni nëse keni stomakun bosh

Ajo që bëjmë para se të ushqehemi ndikon shumë në shëndetin tonë, e besoni ose jo. Nëse jeni me stomakun bosh nuk duhet kurrësesi të bëni...

ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet 17:15 - 21 Maj, 2018

Kapet 25-vjeçarja me 734 mijë dollarë kokainë/ Do habiteni ku i kishte futur

Autoritetet indiane kanë arritur të vënë në pranga një 25-vjeçare, e cila është kapur me plot 106 kapsula droge të llojit kokainë, në stomakun e saj....

Aktualitet 09:45 - 20 Gusht, 2017

Ish-kreu i LSI i “sulet” Ramës/ Kryeministri ynë nuk ka veshë, por vetëm një stomak të madh!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama për kërkesën e Hollandës për të rikthyer vizat për Shqipërinë. Përmes një...

Aktualitet 12:43 - 13 Gusht, 2017

Hëngri 2 kg rërë çdo ditë/ Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur me këtë grua

Një grua e moshuar nga India, Kusma Vati ka treguar se ka ngrënë dy kilogram rërë në ditë që kur ishte 15 vjeç. Ajo sot është...