Connect with Us

All posts tagged "stil"

Ngjyra e zezë e preferuara e të gjithëve/ Shihni disa nga kombinimet më të bukura
Fashion 15:32 - 25 Tetor, 2020

Ngjyra e zezë e preferuara e të gjithëve/ Shihni disa nga kombinimet më të bukura

Ngjyra e zezë nuk del kurrë nga moda. Është një nga ngjyrat më të preferuara e cila qgjihnjë të tregon elegante, klas dhe seksi. Megjithatë për...

Stili i të “zhveshurit”/ Fustanet më të guximshme që prezantuan yjet në tapetin e kuq
Fashion 16:10 - 17 Tetor, 2020

Stili i të “zhveshurit”/ Fustanet më të guximshme që prezantuan yjet në tapetin e kuq

Personazhet e famshëm shpesh shtrijnë kufijtë e modës në tapetin e kuq , nga veshja e fustaneve të modeluar si trupi i një mjellme  tek veshjet...

Fashion 13:46 - 14 Tetor, 2020

8 trendet më të veçanta nga “Sezoni i Pranverës” 2021

Ndryshimi më i madh nga veshjet që shkëlqenin në ekranet tona është se, për herë të parë pas një kohe të gjatë, këto dukeshin si veshje...

Vjeshta "trokiti"/ Ja disa nga kombinimet që do t’iu bëjnë të dukeni stil
Fashion 15:57 - 5 Tetor, 2020

Vjeshta “trokiti”/ Ja disa nga kombinimet që do t’iu bëjnë të dukeni stil

Vjeshta sapo ka trokitur dhe është momenti të ndryshojmë gardërobën tonë. Për këtë mjafton tu hidhni një sy veshjeve të fundit të personazheve të famshëm.Pasi i...

Çifti më i famshëm në rrjetet sociale/ 70 vjeçari dhe e dashura e tij çmendin ndjekësit me stilin e tyre
Kuriozitete 11:49 - 12 Shtator, 2020

Çifti më i famshëm në rrjetet sociale/ 70 vjeçari dhe e dashura e tij çmendin ndjekësit me stilin e tyre

Ky çift gjerman sigurisht që mund të na mësojë një ose dy gjëra rreth stilit. Me seli në Berlin, Britt Kanja dhe Günther Krabbenhöft kanë bërë...

Modeli i flokëve që pritet të "pushtojë" vjeshtën/ Vajzat të fiksuara pas këtij stili
Fashion 13:31 - 6 Shtator, 2020

Modeli i flokëve që pritet të “pushtojë” vjeshtën/ Vajzat të fiksuara pas këtij stili

Gjatë sezonit të verës, shumë personazhe të njohur dhe influnecuese të Instagramit zgjodhën modelin e flokëve me gërsheta. Duket se ky trend ka fiksuar të gjitha...

Fashion 11:34 - 5 Shtator, 2020

Një fashioniste si Rita Ora/ Këngëtarja tërheq vëmendjen me veshjen si në vitet ‘90

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka spikatur për stilin e saj të të veshurit. Madje shumë prej stilistëve të mëdhenj e cilësuan atë si një...

Showbizz 16:33 - 30 Gusht, 2020

Armina Mevlani e tregon publikisht: Kjo është femra që më frymëzon

Blogerja Armina Mevlani është evidentuar gjithnjë për stilin e saj në të veshur. Por ashtu sit ë gjithë edhe Armina e ka një personazh të famshëm...

Showbizz 15:25 - 3 Gusht, 2020

Aktoret turke që mbërthyen pas ekranit shqiptarët/ Ja si duken në jetën e tyre reale

Serialet turke janë kthyer në të preferuarat e shqiptarëve duke lënë pas telenovelat meksikane. Të shumta janë aktoret që tërhoqën vëmendjen e publikut të gjerë jo...

Plot stil dhe elegancë/ Dua Lipa një fashioniste e vërtetë
Fashion 16:50 - 17 Korrik, 2020

Plot stil dhe elegancë/ Dua Lipa një fashioniste e vërtetë

Dua Lipa është shfaqur më chik se kurrë teksa është parë në rrugët e New York-ut me një veshje bardh e zi të dizenjuar nga Alexander...

FOTOT-Goca bëhuni gati! Si të dukeni më seksi gjatë këtij sezoni
Fashion 14:15 - 14 Korrik, 2020

FOTOT-Goca bëhuni gati! Si të dukeni më seksi gjatë këtij sezoni

Sezoni i verës vjen me një larmishmëri ngjyrash dhe stilesh për vajzat që gjithmonë duan të duken seksi dhe stil. Këtë sezon reçipetat do të kryjnë...

Jonida Maliqi dhe Dafina bëjnë “xing” me veshjen/ Zbulohet shifra marramendëse e xhaketës
Showbizz 10:34 - 14 Korrik, 2020

Jonida Maliqi dhe Dafina bëjnë “xing” me veshjen/ Zbulohet shifra marramendëse e xhaketës

Dy yjet e showbizit shqiptar, Jonida Maliqi dhe Dafina Zeqirim njihen si dy këngëtaret më me stil kur bëhet fjalë për veshjen. Dy këngëtare kanë bërë...

Showbizz 17:16 - 12 Korrik, 2020

Nuk i mungon stili as në plazh/ Jonida Maliqi mahnit me fotot e fundit

Jonida Maliqi është një ndër këngëtaret shumë të njohura dhe të pëlqyera për publikun. Gjithashtu ajo është edhe një prej femrave më me stil dhe elegancë...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 22:33 - 3 Korrik, 2020

Pse ka ndryshuar stil?/ Përgjigjet Basha: Kam kaluar shumë kohë në zyrë, po kthehem te vetja

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, është pyetur mbrëmjen e sotme për kurimin e imazhit të tij gjatë muajve të fundit dhe ndryshimin e stilit....

Fashion 15:28 - 26 Qershor, 2020

FOTO-8 gabimet që meshkujt bëjnë me veshjet në sezonin e verës/ Ja çfarë duhet të dini

Vera është një kohë e shkëlqyeshme për të eksperimentuar me stilin dhe për të provuar kombinime të reja të modës. Por ndonjëherë, burrat humbasin detaje të...

Lajme 15:42 - 15 Qershor, 2020

Foto-U komentua për stilin e balukeve dhe flokët e lyera/ Deputeti xhiro në Tiranë me biçikletën rozë

Deputeti Selami Janishehri. ka rënë në sy për stilin e tij të vëccantë të flokëve, dhe është komentuar shumë. Së fundmi, Janisheri nuk i ka shpëtuar...

Fashion 15:19 - 18 Maj, 2020

FOTOT- Një fashioniste e vërtetë/ Nga flokët tek veshjet, Dua Lipa shfaqet plot stil

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa është pikasur gjithnjë për stilin e saj të veshjes apo ndryshimet e shumta që ka bërë në pamje. Madje shumë...

Life Style 13:00 - 26 Korrik, 2019

Për të gjitha moshat/ Veshjet e stilit tropikal duhet të jenë patjetër në gardërobën tuaj

Rikthehen në modë veshjet shumëngjyrëshe që të japin idenë e një natyre tropikale. Këto lloj veshjesh kanë më pak ngjyra të ndezura dhe ajo çfarë i...

Life Style 21:34 - 11 Maj, 2019

Gati për në dasmë/ Ja disa nga kombinimet më perfekte

Dasma është një nga eventet familjare më të rëndësishme. Të gjithë gjendemi në dilemë përsa i përket veshjes. Ajo çka tregojnë stilistët më të mëdhenj është...

Fashion 18:23 - 8 Maj, 2019

Veshjet që po ‘çmendin’ Instagramin/ Duhet t’i keni patjetër në gardërobën tuaj

Veshja është një nga aksesorët më të rëndësishëm në pamjen e çdo njeriu. Të gjithë ne përpiqemi që të dukemi sa më “cool” dhe të shtojmë...

Kryesore Show Biz 10:11 - 30 Mars, 2019

Elvana shfaqet me një stil komplet ndryshe në premierën e filmit në Kosovë

Elvana kishte zgjedhur një ngjyrë jeshile të ndezur për premierën e filmit “2 gisht mjaltë” në Tiranë, ndërsa për premierën në Prishtinë ajo u shfaq me...

Kryesore Show Biz 12:53 - 20 Shkurt, 2019

Zaimina Vasjari thumbon me stil Luanën për fustanin e kopjuar

Pasi Zaimina Vasjari publikoi foto nga ditëlindja e së bijës, u përfol se kishte kopjuar  në veshje Khloe Kardashian. Fustani në pjesën e sipërme ka shpatullat...

Aktualitet 13:40 - 1 Shkurt, 2019

Foto/5 “sekrete” të stilistëve që duhet t’i dini me patjetër

Të punosh në modë është gjithnjë një mënyrë e mirë për të mësuar dy-tri gjëra në lidhje me stilin e veshjes. Stilistë të mirënjohur gjithmonë dinë...