Connect with Us

All posts tagged "steve jobs"

Blog 08:25 - 27 Dhjetor, 2019

Ana e errët e Steve Jobs-it/ Sekretet e rrëfyera, prej vajzës së madhe të gjeniut të “Apple”

Meskiniteti dhe dashakeqësia e Steve Jobs-it si kompleksitet i gjenialiteti dhe aftësisë së tij drejtuese janë të njohura që me biografinë e Walter Isaacson-it deri tek...

Aktualitet 17:46 - 28 Nentor, 2018

Microsoft lë pas Apple/ Ja pse po dështon krijimi i Steve Jobs

Microsoft sapo ia kaloi Apple duke u shëndërruar në kompaninë me vlerë më të lartë  në treg. Vlera e produkteve Apple sot në treg është rreth...

Life Style 22:10 - 25 Shkurt, 2018

Aplikimi për punë i themeluesit të Apple vlerësohet 50 mijë $

Një aplikim për punë i bashkëthemeluesit të Apple, Steve Jobs, pritet të shitet në ankand për 50 mijë dollarë. Dokumenti është i vitit 1973, tre vjet...

Aktualitet 11:43 - 7 Shkurt, 2018

‘I shtrirë në krevat, unë kuptova se e gjithë fama dhe pasuria është e pakuptimtë’/Fjalët e fundit të Steve Jobs

Steve Jobs, manjati i famshëm i Apple, njeriu që revolucionarizoi teknologjinë, u nda nga jeta në tetor të vitit 2011, pas një sëmundje të rëndë. Por...

Aktualitet 13:16 - 8 Shtator, 2017

Deep Work/ Ja sekreti i suksesit të Steve Jobs

Themelimi i Apple nga Steve Jobs i shtroi atij rrugën për të qenë një nga sipërmarrësit më të suksesshëm ndonjëherë. Ne të gjithë do të dëshironim...

Uncategorized 22:17 - 15 Gusht, 2017

Foto/ Të famshmit të cilët janë rritur në jetimore

Shumë njerëz të famshëm adoptojnë fëmijë nga e gjithë bota për t’u ofruar atyre një jetë më të mirë e të lumtur. Megjithatë ka dhe nga...

Aktualitet 17:24 - 17 Korrik, 2017

E pazakontë/ Kjo është arsyeja pse Steve Jobs shpiku i-Phone

Iphone u krijua për shkak urrejtjes që themeluesi i Apple, Steve Jobs, kishte ndaj një punonjësi në kompaninë rivale, Microsoft. Historia është treguar nga  babai i...

Histori 23:52 - 6 Maj, 2016

Fjalët e fundit të 33 njerëzve të famshëm/ Çfarë thanë në shtratin e vdekjes

Njerëzit gjithnjë janë magjepsur nga fjalët e fundit që thonë njerëzit përpara vdekjes. Ndoshta ato fjalë janë të mbushura me dije, një shaka e fundit, por...

Kryesore 08:52 - 22 Mars, 2015

15 këshilla për sukses nga Steve Jobs

Steve Jobs ishte një vizionar i vërtetë, një guru i teknologjisë, një ikonë e sipërmarrjes. Shumë mund të mësohet prej fjalëve të tij plot fuqi. Steve Jobs...

Uncategorized 14:38 - 13 Mars, 2015

Libri i ri/Tim Cook i ofroi mëlçinë e tij Steve Jobs-it

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook i ofroi pjesë të mëlçisë së tij, Steve Jobs, i cili ndodhej në gjendje të rëndë shëndetësore përpara se të...