Connect with Us

All posts tagged "stervitje"

Aktualitet 20:30 - 15 Mars, 2019

Stërvituni 12 minuta si kjo 73 vjeçare dhe do të keni energji gjithmonë

Një trup i tonifikuar është i rëndësishëm në çdo moshë, por sigurisht që një gjë e tillë bëhet gjithnjë e më e vështirë me kalimin e...

si ta stervisesh trurin
Aktualitet 23:00 - 3 Mars, 2019

Si të kesh trurin gjithmonë gati për të mbajtur mend

Stërvitja Ushtrimet dhe stërvitja janë zgjidhja e duhur për çdo problem jo vetëm të trupit, por edhe të trurit. Mësoni gjëra të reja Duke mësuar gjëra...

Aktualitet 20:00 - 9 Shkurt, 2019

Po stërviteni njësoj, por shoqja juaj ka linja më të mira?! Ja çfarë po bëni gabim

Keni ulur numrin e kalorive, po stërviteni aq sa shoqja më e mirë, por nuk po shihni të njëjtat rezultate. Çfarë ndodh? Në fakt, jeni duke...

Kuriozitete 11:40 - 23 Janar, 2019

As 1 minutë më shumë apo më pak! Ja sa orë duhet të stërviten femrat çdo ditë

Gratë që duan të arrijnë të 90-at duhet që të sigurohen që të kenë peshën trupore që kishin kur ishin 20 vjeçe, sipas shkencëtarëve. Studiuesit ndoqën...

Aktualitet 17:20 - 31 Dhjetor, 2018

Nga 20 sekonda në 6 muaj, ja si të riktheheni në formën e duhur trupore vitin që vjen

Çdo vit i ri që vjen është shumë premtues, por nuk ka pse të mbetet vetëm aq. Mund t’i realizoni qëllimet tuaja, dhe përsa i përket...

Aktualitet 13:25 - 21 Dhjetor, 2018

Noti, ecja dhe stërvitja në palestër trajtojnë presionin e lartë të gjakut ashtu si ilaçet

Ushtrimet janë aq të efektshme për uljen e presionit të gjakut sa mund të jenë ilaçet që doktori u jep me recetë, kjo është ajo që...

Aktualitet 12:01 - 28 Gusht, 2018

Rrëzohet avioni/ Stërvitja e ushtrisë greke kthehet në tragjedi

Stërvitja e ushtrisë greke ka përfunduar në tragjedi. Një avion T-2 u rrëzua në një zonë mes Spartës dhe Tripolit, raportojnë mediat greke. Si pasojë e...

Aktualitet 14:53 - 14 Shtator, 2017

Presidenti Meta i bashkohet stërvistjes së ushtarakëve shqiptaro-britanike

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka qenë i pranishëm në stëvitjen e përbashkët ushtarake shqiptaro-britanike. Meta ka thënë se ishte një kënaqësi e veçantë pjesëmarrja në...

Aktualitet 09:17 - 3 Gusht, 2016

Foto/ Kë po tremb Kina? Nis stërvitjen me 300 luftëanije

Marina kineze zhvilloi një stërvitje të jashtëzakonshme në shkallë të gjerë  me “municione të gjalla” në Detin e Kinës Lindore, që përfshinte qindra anije dhe nëndetëse...

Satire Politike 23:20 - 13 Prill, 2015

(Video) Kanë më shumë muskuj se tru

Në këtë video shfaqen të pasionuarit e stërvitjes së rëndë. Megjithatë, jo çdo gjë shkon ashtu siç duhet gjatë stërvitjes. Në disa raste, gjatë tentativës për...

Femra 14:28 - 16 Mars, 2015

Fuqia e femrës

Gjithnjë e më shumë femrat po bëhen faktorë kryesor dhe po sfidojnë fuqimisht edhe burrat. Madje edhe në sporte apo aktivitete, ku meshkujt ndihen shumë të...

Uncategorized 14:13 - 5 Mars, 2015

Moska: 300 ushtarakë amerikanë stërvisin trupat ukrainase

Rreth 300 parashutistë amerikanë të brigadës së 173 të transportit ajror me bazë në Itali, do të transferohen këto ditë në poligonin e Iavoriv në rajonin...

Bota 13:30 - 5 Mars, 2015

Ushtria ruse, stërvitje masive në Krime e rajonet separatiste

Rusët nisin një stërvitje të madhe ushtarake me pjesëmarrjen e mbi 2 mijë ushtarëve. Stërvitja po zhvillohet në pjesën jugore të vendit, në Krime dhe në...

Femra 09:30 - 27 Shkurt, 2015

Kelly Brook streçe, atlete & ec

Kelly Brook duket se kohët e fundit nuk di të bëj asgjë tjetër në jetë, përveç aktivitetit fizik, palestrës, jogës, etj. Nuk kemi faj që mendojmë...