Connect with Us

All posts tagged "stadium"

Kronika 14:40 - 25 Shkurt, 2020

Shkatërroi stolat e stadiumit dhe hodhi sende të forta në fushë/ Arrestohet i riu në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 19 vje çari pasi shkatërroi stolat e stadiumit “Air Albania” dhe hodhi sende të forta në fushë gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi....

Lajme 10:25 - 23 Shkurt, 2020

Shkatërruan stolat e stadiumit “Air Albania”/ Arrestohen 3 persona, shpallen në kërkim 9 të tjerë

Një ditë më parë në stadiumin “Air Albania” është zhvilluar ndeshja e futbollit ndërmjet skuadrave të Partizani dhe Bylisit dhe më datë 21 shkurt është zhvilluar...

Kronika 14:14 - 16 Dhjetor, 2019

Hodhi fishekzjarre në stadiumin “Air Albania”/ Kamerat e sigurisë mundësuan arrestimin

Një 26-vjeçar nga Tirana është arrestuar pasi ka hedhur fishekzjarre në stadiumin Air Albania gjatë zhvillimit të një ndeshjeje kombëtare. Gjatë ndeshjes së ekipeve Partizani –...

Sociale 22:22 - 13 Dhjetor, 2019

Ndodh sërish në stadiumin “Air Albania”/ Tifozët e Tiranës thirrje “Rama ik”

Edhe në ndeshjen e sotme në stadiumin e ri “Air Albania” nuk kanë munguar thirrjet kundër kryeministrit Edi Rama. Gjatë derbit Tirana-Partizani, një grup tifozësh të...

Politikë 16:41 - 18 Nentor, 2019

“Luli na mundi edhe në stadium”/ Braçe ironizon Bashën: Tre here fitore brenda vitit

Zëvendës kryeministri Erion Barçe ka reaguar lidhur me thirrjet dhe banderolën “Rama ik”, e cila u shpalos gjatë ndeshjes Shqipëri-Francë. Braçe ka ironizuarkreun e PD Lulzim...

Politikë 14:06 - 18 Nentor, 2019

Thirrjet në stadium/ Basha nga Lezha: Të gjithë e dëgjuam jehonën e shqiptarëve, mesazh i qartë për Ramën

Kreu i PD, Lulzim Basha ndodhet sot në Lezhë ku po zhvillon një bashkëbisedim me fermerët. Gjatë fjalës së tij, Basha u shpreh se të gjithë...

Politikë 13:45 - 18 Nentor, 2019

Thirrjet “Rama ik” në stadium/ Klodian Tomorri: Po të jetë për ato, ai rri në qeveri pafundësisht

Gazetari Klodian Tomorri thotë se efekti i vetëm i thirrjeve ne stadium eshte ekzaltimi irracional i popullit opozitar. Sipas Tomorrit, po të jetë për thirrjet e...

Politikë 15:24 - 17 Nentor, 2019

Video-Projekti i stadiumit kur Berisha ishte kryeministër/ Droga e vëllezërve Xibraka zhduku 12000 vende

Ish kryeministri Sali Berisha ka rikujtuar projektin e miratuar për stadiumin Kuq e Zi në kohën kur ai mbante postin e kryeministrit . Projekti i miratuar...

Lajme 12:12 - 17 Nentor, 2019

Ndeshja Shqipëri-Francë/ Policia ‘blindon’ Air Albania, ja rrugët që do të bllokohen

Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash duke ‘blinduar’ stadiumin e ri ku sot pritet që kombëtarja shqiptare  të përballet me Francën. Sipas News 24,...

Aktualitet 16:10 - 28 Maj, 2019

“Allahu Ekber” në stadium/ Antiterrori procedon penalisht një tifoz të Tiranës

Antiterrori i Policisë së Shtetit ka proceduar penalisht  një tifoz të Tiranës për shkak të thirrjeve fetare në stadiumin e Laçit. Mësohet se është proceduar 23...

spiropali sulmon meten
Aktualitet 17:52 - 8 Shkurt, 2019

Stadium i ri për Skënderbeun/ Rama tallet me Spiropalin

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të tij me qytetarët e Korçës pati një kërkesë nga një qytetare për ndërtimin e një stadiumi të ri në qytetin...

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate
Aktualitet 19:30 - 10 Nentor, 2018

Habit Rama/ Cila ishte kërkesa, që kishte për vajzat dhe gratë vlonjate

Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklaratë të habitshme në qytetin e Vlorës. Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se ka ambicien që t’i çojë...

Aktualitet 21:20 - 18 Gusht, 2018

Video- Teatri “shkon” në stadium/ Punëtorët e fushës heqin banderolën

Ideja për shembjen e Teatrit Kombëtar bëri bashkë komunitetin e artistëve dhe shoqërinë civile, të cilët vazhdojnë të protestojnë kundër këtij plani. Të njëjtin qëndrim kanë...

Aktualitet 15:00 - 6 Gusht, 2018

Debutimi me Juventusin/ Facebooku ka një dhuratë për të gjithë fansat e portugezit

Më 18 gusht Cristiano Ronaldo do të luajë ndeshjen e parë në Serie A kundër Chievos. Debutimi i CR7 do të transmetohet drejtpërdrejtë në Facebook, ka bërë...

Aktualitet 23:50 - 16 Janar, 2018

Foto/ Jennifer Lopez shkëmben puthje me të dashurin në stadium

Që prej shkurtit të vitit të kaluar, këngëtarja Jennifer Lopez, po përjeton një histori dashurie me bejsbollistin, Alex Rodriguez. Dhe duket se gjërat mes çiftit të...

Aktualitet 00:15 - 13 Nentor, 2017

Në 2018-ën femrat mund të shkojnë në stadium/ Shteti vendos një kusht

Arabia Saudite ka njoftuar zyrtarisht se do t’u lejojë grave të hyjnë në stadiumet sportive. Mbretëria islame në drejtim të lehtësimit të rregullave për ndarjen gjinore...

Aktualitet 11:16 - 17 Prill, 2017

Grusht arbitrit në mes të fushës/Arrestohet lojtari (Emri)

Lojtari i skuadrës së Domosdovës në Kategorinë e Dytë, Kristjan Lleshi, ka rënë në prangat e policisë, pasi një ditë parë dhunoi arbitrin e ndeshjes Tepelena-Domosdova. 33-vjeçari...

Aktualitet 11:24 - 3 Nentor, 2016

VIDEO – Duke pritur që Alfred Peza të ndërtojë stadiumin e Peqinit dhe të binjakëzojë Shkumbinin me Lazion

Deputeti socialist Alfred Peza, gjatë fushatës elektorale të vitit 2013, bëri disa premtime të mëdha për popullin e Peqinit dhe kryesisht për ekipin e Shkumbinit, që...

Aktualitet 09:00 - 10 Tetor, 2016

Edi Rama me flamurin italian në ndeshjen Shqipëri-Spanjë

Kryeministri Edi Rama ka çuditur të vëmendshmit, ndërsa është shfaqur në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Spanjë. Megjithëse shkoi në stadium si...

Aktualitet 18:11 - 11 Qershor, 2016

Nga Kastriot Myftaraj/ Skandali i sotëm i Ramës me Hymnin Kombëtar Shqiptar në tribunën e stadiumit

Në momentet kur ishte duke u ekzekutuar Hymni Kombëtar Shqiptar para nisjes së ndeshjes së sotme Shqipëri-Zvicër, kamerat televizive franceze u fokusuan te Kryeministri Rama, i...

Aktualitet 23:19 - 30 Maj, 2016

Rama fali stadiumin, e dha koncesion përjetë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar shefin e qeverisë Edi Rama se e ka “falur” stadiumin “Qemal Stafa” me dhënien e koncesionit përjetë. Në një intervistë për...

Showbizz 14:40 - 29 Nentor, 2015

Shakira me djemtë tifo në stadium

Ata janë fansat e tij më të zjarrtë. Shakira bashkëshortja e futbollistit të Barcelonës, Gerard Pique, është parë vazhdimisht në shkallët e stadiumeve për ta ndjekur...

Bota 19:41 - 17 Nentor, 2015

Anullohet ndeshja Gjermani-Hollandë/ Evakuohet stadiumi në Hannover

Policia ka anulluar ndeshjen miqësore mes Gjermanisë dhe Hollandës pasi stadiumi në Hanover u evakuua mbrëmjen e sotme, ku një valixhe e dyshimtë është gjetur brenda....