Connect with Us

All posts tagged "sqarim"

Bilanci i rindërtimit/ Ahmetaj: Brenda vitit shumë banorë do futen në banesa të reja
Lajme 22:24 - 22 Tetor, 2020

“Nuk isha ministër atë ditë/ Arben Ahmetaj sqaron aksidentin me Mirel Mërtirin

Debate të ashpra ka pasur sot në “Opinion” mes ministrit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj dhe panelit të gazetarëve, për çështjen e inceneratorit të Elbasanit. Gazetarët kanë...

Aktualitet 17:59 - 16 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Reagon Bashkia Elbasan: Do e marrim në dorëzim në 2021

Bashkia e Elbasanit ka reaguar lidhur me aferën korruptive të incenerarorëve. Në reagimin e saj, bashkia sqaron se ky incenerator është në punë që prej vitit...

Nis kurimi i pacientëve me Covid-19 me plazmën e gjakut
Politikë 23:11 - 13 Tetor, 2020

Rastet kur mund të qëndroni pa maskë në lokal/ Manastirliu shpjegon vendimin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka sqaruar vendimin për mbajtjen e maskës në rrugë duke filluar nga e hëna. Duke qenë se është komentuar shumë fakti...

Sociale 16:11 - 6 Tetor, 2020

“Muzika të infekton”/ Klosi sqaron deklaratën që bëri bujë

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka sqaruar deklaratën që ngjalli shumë reagime lidhur me muzikën dhe përhapjen e Covid. Klosi sqaroi se nuk ka...

Sistemi ETIAS, kthim te vizat?! Ambasada e BE sqaron shqiptarët: Si do udhëtohet në zonën Shengen
Sociale 14:45 - 6 Tetor, 2020

Sistemi ETIAS, kthim te vizat?! Ambasada e BE sqaron shqiptarët: Si do udhëtohet në zonën Shengen

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka bërë një sqarim lidhur me sistemin ETIAS, rregulli i ri të cilit do të duhet t’i nënshtrohen qytetarët shqiptarë...

“Injoranca ose pafytyrësia nuk kanë brirë”/ Gazetari sqaron faktet: ETIAS nuk është rikthim vizash!
Aktualitet 11:37 - 6 Tetor, 2020

“Injoranca ose pafytyrësia nuk kanë brirë”/ Gazetari sqaron faktet: ETIAS nuk është rikthim vizash!

Gazetari Endri Xhafo ka sqaruar se Electronic System for Travel Authorization (ESTA) nuk është një rikthim vizash, por është një sistem i automatizuar që përcakton kualifikimin...

Showbizz 11:21 - 2 Shtator, 2020

U përfol se hyri mes Robertit dhe Norës/ Modelja sqaron njëherë e mirë të vërtetën

Pas ndarjes së çiftit Nora dhe Robert, në mediat rozë nisën aludimet se Roberti ishte në një lidhje me modelen seksi Jessica Kadiu. Ajo pranoi se...

Showbizz 11:27 - 18 Gusht, 2020

U përfol për ndarje nga bashkëshorti/ Këngëtarja shqiptare sqaron të vërtetën

Një ditë më parë, këngëtarja Linda Halimi është përfolur në media për ndarje nga bashkëshorti i saj, me të cilin ka një vajzë. Pas kësja Linda...

Showbizz 12:53 - 17 Gusht, 2020

U “kap mat” me modelen nga Burreli/ Robert Berisha sqaron njëherë e mirë statusin e tij

Prej shumë kohësh këngëtari Robert Berisha është kthyer në qendër të vëmendjes përsa i përket jetës së tij private. Pothuajse një vit i ndarë nga Nora...

Maqedonia e Veriut siguron marrjen e vaksinës anticovid, falas për qytetarët/ Shqipëria asnjë hap
Politikë 12:40 - 15 Gusht, 2020

“Kam marrë mallime, fyerje, sharje”/ Rama shkruan gjerë e gjatë për situatën në Kakavijë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me situatën tejet të rënduar në pikën kufitare të Kakavijës. Rama bën me dije se kanë komunikuar gjatë gjithë...

Dhuroi 2 respiratorë tek “Shefqet Ndroqi”/ Shehaj: Mijëra euro u mblodhën nga shqiptarët
Politikë 15:52 - 12 Gusht, 2020

Dhuroi 2 respiratorë tek “Shefqet Ndroqi”/ Shehaj: Mijëra euro u mblodhën nga shqiptarët

Ish deputeti i PD, Agron Shehaj ka dhuruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, dy pajisje respiratore dhe një aparat dialize. Shehaj sqaron se “një pjesë të kostos...

“Dua të flas me krenari për rrënjët e mia”/ Dua Lipa “çmend” sërish rrjetin
Showbizz 10:51 - 22 Korrik, 2020

“Dua të flas me krenari për rrënjët e mia”/ Dua Lipa “çmend” sërish rrjetin

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa shkaktoi reagime të shumta në rrjet, teksa publikoi hartën e trojeve etnike shqiptare shoqëruar me përshkrimin e fjalës “autokton”. Pas...

Marrëveshje të fshehtë me Bashën?/ Rama: Ndihem shumë i keqardhur
Politikë 20:03 - 10 Korrik, 2020

Marrëveshje të fshehtë me Bashën?/ Rama: Ndihem shumë i keqardhur

Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur sërish kreut të PD, Lulzim Basha, i cili zbuloi një marrëveshje të fshehtë që sipas të cilit i ishte propozuar...

“Vota është e pakorrigjuar”/ Topollaj: Ndryshimi me listat e hapura është shumë minimal
Politikë 19:26 - 10 Korrik, 2020

Topollaj: Një sqarim për “ndalimin e koalicioneve parazgjedhore” në rast se hapen listat

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka bërë një sqarim për “ndalimin e koalicioneve parazgjedhore” në rast se hapen listat. Topollaj thekson se...

“Seveni është shumë bukurosh”/ Modelja sqaron lidhjen me reperin: Nuk i dihet
Showbizz 12:07 - 5 Korrik, 2020

“Seveni është shumë bukurosh”/ Modelja sqaron lidhjen me reperin: Nuk i dihet

Dyshja, Kejvina dhe Seven janë përfolur shumë në media për një lidhje dashurie. Madje u tha se Kejvina kishte udhëtuar së fundi në Amerikë për dashurinë,...

“Larg PD-së deri sa Basha të jetë kryetar”/ Shehi krah Topallit: Kemi nevojë për një përmbysje të madhe
Politikë 14:58 - 1 Korrik, 2020

Reforma Zgjedhore/ Shehi zbulon lëvizjen e opozitës: Jemi të paqartë, është ngatërruar gjithçka!

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka folur lidhur me sistemin zgjedhor në Shqipëri ndërsa shprehet se e gjithë situata është e ngatërruar. I pyetur nga CNA.al...

Revoltohet këngëtari i famshëm: “Jemi të lodhur nga lajme të pavërteta”
Showbizz 16:46 - 29 Qershor, 2020

Revoltohet këngëtari i famshëm: “Jemi të lodhur nga lajme të pavërteta”

Pak ditë më parë mediat turke raportuan se çifti i njohur i showbizit, Beren Saat dhe Kenan Dogulu i kanë dhënë fund martesës së tyre. Pas...

Shëndeti 09:28 - 11 Qershor, 2020

A ndikojnë temperaturat në përhapjen e Covid?/ Sqarimi i OBSH

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se ka pak prova që tregojnë se ndryshimi i stinëve do të ndikojë në përhapjen e koronavirusit. “Nuk mund të mbështetemi...

Showbizz 10:49 - 10 Qershor, 2020

Agron Llakaj thyen heshtjen/ Flet për largimin nga Vizion Plus

Aktori i njohur i humorit Agron Llakaj është përfolur në media për një largim të mundshëm nga Vizion Plus dhe zhvendosjen në një ekran tjetër si...

Showbizz 16:14 - 3 Qershor, 2020

Historia e 12 vjeçares së abuzuar seksualisht/ Arbana Osmani i sqaron të gjitha: “Ka njerëz që spekulojnë”

Moderatorja e njohur e ekranit Arbana Osmani i ka sqaruar të gjithë rreth historisë së një 12 vjeçareje të abuzuar seksualisht, të cilën e ka ftuar...

Nuk justifikoi paratë për blerjen e shtëpisë/ Vetingu shkarkon Besnik Shabanin
Lajme 13:22 - 25 Maj, 2020

Dëmtimi i sistemit TIMS/ Policia sqaron çfarë ndodhi

Policia e Shtetit e ka dhënë një sqarim lidhur me lajmin se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon Me një deklaratë për mediat, policia sqaron...

Trejsi Sejdini del për peshkim/ Publikon foto seksi me kallam në dorë
Showbizz 11:01 - 24 Maj, 2020

Pjesë e një video të turpshme?/ Trejsi Sejdini sqaron të vërtetën e pamjeve që qarkulluan në rrjet

Ish Miss Universe Albania, Trejsi Sejdini është një nga vajzat më të komentuara të shoëbizit. Bukuroshja bjonde qështë zhvendosur në Amerikë ku dhe po krijon karrierën...

Sociale 22:04 - 15 Maj, 2020

Rama sqaron qytetarët për ID dhe pasaportat/ Ja si të aplikoni, procedura bëhet online për 2 minuta

Kryeministri Edi Rama sqaron procedurën për marrjen e pasaportës dhe kartës së indetitetit. Në një video-mesazh te publikuar në “Facebook”, kryeministri thekson se aplikimi i formularit...