Connect with Us

All posts tagged "sport"

Kryesore Show Biz 18:17 - 14 Maj, 2019

Gazetarja që po iu heq “trurin” meshkujve/ Dalin fotot “hot”

Diletta Leottas është një nga gazetaret sportive më të njohura në Itali. Bukuroshja ka zbuluar pasionet e saj për palestrën dhe golfin. Nëse do t’i hidhni...

Aktualitet 17:23 - 6 Prill, 2019

Nga Astrit Patozi/ Ndryshimi i sistemit nuk është fare një sport i lehtë

Për ditë e më shumë po shtohen zërat që kërkojnë ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si të vetmen zgjidhje për të shpëtuar nga plagët edhe...

Kryesore Show Biz 11:10 - 31 Tetor, 2018

Gazetarja e sportit zvogëlon gjoksin: “Nuk më shihnin në fytyrë kur flisja!”

Një gazetare e re sportive ka vendosur t’i nënshtrohet kirurgjisë së zvogëlimit të gjoksit në përpjekje për t’u marrë më seriozisht në punën e saj. Natalia...

Aktualitet 13:10 - 21 Tetor, 2018

Puna e ëndrrave, ky është vendi që do ju paguajë që të pini birrë dhe të shikoni sport

Nëse ëndrra juaj është që të paguheni për të shkuar në një pijetore dhe të pini birrën tuaj të preferuar, atëherë mund të jeni me fat....

Salvini pershendet shqiptaret
Aktualitet 20:44 - 13 Tetor, 2018

I shpalli luftë mafias/ Ministrit italian i ndodh e papritura

Ministri i Brendshëm Italian, Matteo Salvini ka pësuar një aksident. Lajmin është public nga vetë Salvini në një postim në rrjetet sociale. Ministri trego se ka...

Aktualitet 22:41 - 22 Qershor, 2018

“Shqiponjat” mposhtin Serbinë/ Reagon Berisha

Pas përfundimit të ndeshjes, ku Zvicra ka mundur Serbinë me rezultatin 2-1, gola të shënuar nga dy shqiptarët Xherdan Shaqiri dhe Taulant Xhaka, ka reaguar ish-kryeministri...

Kryesore Show Biz 23:40 - 14 Qershor, 2018

Femrat që do të zbukurojnë Botërorin…

Kanë mbetur edhe pak orë nga starti i Kupës së Botës dhe është koha që t’i hedhim një sy se cilat do të jenë femrat që...

Kryesore Show Biz 15:00 - 5 Mars, 2018

Ilda Bejleri heq dorë nga emisionet sportive?!

Ajo është një nga prezantueset më simpatike të emisioneve të formatit sportiv. Por, me sa duket ka vendosur të hedh një tjetër hap në karrierën e...

Life Style 18:00 - 17 Prill, 2015

Me sport kundër reumatizmit

Reumatizmi është shkaku i dytë, pas sëmundjeve të qarkullimit të gjakut, që shkakton më tepër paaftësi për punë. Më tepër se 50 për qind e njerëzve...

Kuriozitete 16:57 - 31 Janar, 2015

Duo Duo, qeni që zhvillon 40 lloje sportesh

Do të njiheni tani me qenin më sportiv në botë. Duo Duo, ky është emri i tij dhe për banorët e Junan në jugperëndim të Kinës...