Connect with Us

All posts tagged "spiunet"

Aktualitet 08:44 - 10 Maj, 2019

“Spiunët” në shtet dhe privat hartuan 404 raporte/ Kush u kap me shkelje

Të “spiunosh” brenda ndërmarrjeve të mëdha apo në zyrat e shtetit, prej një viti është e ligjshme dhe nuk janë të paktë ata që po e...

Aktualitet 15:21 - 25 Janar, 2019

Spiunët në kinematografi/ Zhani Ziçishti tregon aktorët që i përdorte Sigurimi

Aktori Zhani Ziçishti flet për spiunët që përdoreshin nga Sigurimi në Teatër dhe në Kinostudio. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Zhani Ziçishti tha se “Po...

spiunet, ish-sigurimi i Shtetit
Aktualitet 09:45 - 13 Prill, 2018

Politikanë dhe zyrtarë të lartë bashkëpunëtorë të ish-Sigurimit/ Ja çfarë përmbajnë dosjet e SHISH

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit, i quajtur ndryshe komisioni për hapjen e dosjeve, ka hartuar raportin e parë të veprimtarisë për vitin...

Aktualitet 18:39 - 17 Shkurt, 2018

Deklarata e fortë e Maks Velos: Spiunët kishin fytyrë italiani

Artisti dhe shkrimtari i mirënjohur Maks Velo, i ftuar në emisionin “Kjo Javë” të Nisida Tufës ka folur në lidhje me spiunët e ish-sigurimit. Ndër të...

Aktualitet 00:00 - 30 Nentor, 2017

Google mund të zbulojë nëse dikush po lexon mesazhet pas kurrizit tuaj

Për të gjithë njerëzit të cilët përdorin transportin publik, ata e dine shumë mire se mesazhet e tyre në celular nuk janë dhe aq private. Shumica...

Aktualitet 11:08 - 21 Shtator, 2017

Faktet/120 mijë persona kanë qenë bashkëpunëtorë të Ish-Sigurimit të Shtetit

E shkuara komuniste, shkëputja prej saj dhe ligji për dosjet kanë qenë në fokus të takimit të kësaj të mërkure në emisionin “Top Story”. Nën moderimin...

Aktualitet 15:08 - 19 Korrik, 2017

Zbardhet dokumenti/ Si do raportojnë “spiunët” në ndërmarrje

Ndërmarrjet me më shumë se 100 punonjës dhe institucionet me 80 të punësuar janë të detyruar që me ligjin e ri “Për sinjalizimin dhe mbrojtjen e...

Aktualitet 09:43 - 19 Janar, 2016

Gjashtë spiunë/ Si ti njohim në media

Elvi FUNDO/citynews Është nga Berati. Ka ngrënë bythë turtulli. Mban mjekërr dhe flokë të gjata. E thërret Blendi Fevziu për ta pasur për lolo në “Opinion”....

Politikë 08:26 - 29 Maj, 2015

Brenda 15 ditëve nis procesi i zbardhjes së emrave të spiunëve të Sigurimit

Nuk do të ketë qetësi dhe paqe për spiunët e Sigurimit të Shtetit. Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Lika, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dhe...