Connect with Us

All posts tagged "spitali"

Lajme 10:40 - 15 Maj, 2020

Beteja me koronavirusin/ Alimadhi rrëfen tmerrin: Ishte si të jetoje mes të vdekurve

Deputeti Adriatik Alimadhi, i cili ka lënë spitalin dje pas 49 ditësh luftë me koronavirusin ka rrëfyer gjithë përjetimet e tij përgjatë gati dy muajve. Në...

Lajme 14:43 - 2 Maj, 2020

Foto-Pamjet e tmerrit të pandemisë/ Aty ku po zhvillohet një luftë e egër për jetë

E ndërsa pothuajse gjithë bota po përballet me një situatë tepër të vështirë për shkak të koronavirusit, ata që janë në vijën e parë të luftës...

Lajme 17:02 - 27 Prill, 2020

Një javë në Sanatorium, pasi fitoi betejën me Covid/ Deputeti Alimadhi drejt shërimit

Deputeti Adriatik Alimadhi është drejt përmirësimit dhe duket së shumë shpejt do të lë spitalin. Pasi fitoi betejën me Covid-19, ai la spitalin Infektiv për tu...

Bota 15:16 - 11 Prill, 2020

U prek nga koronavirusi/ Ja si paraqitet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit të Britanisë, Boris Johnson, i cili u prek nga koronavirusi, duket se po përmirësohet më hapa të shpejtë. Sky News raporton se...

Kronika 12:26 - 8 Prill, 2020

Foto-Zjarr në një banesë afër spitalit

Një banesë është përfshirë nga flakët paraditen e sotme në Vlorë. Mësohet se banesa ku ka rënë zjarri ndodhet tek vendi i quajtur ‘Bregu i Orizit’,...

Shëndeti 22:10 - 4 Prill, 2020

Nëna 80-vjeçare mposht koronavirusin/ Pas 14 ditësh në Spitalin Infektiv kthehet në shtëpi

Një tjetër lajm i mirë vjen nga Spitali Infektiv. Nënë Veziko, e shtruar prej 14 ditësh pasi u prek nga koronavirusi, ka lënë mbrëmjen e sotme...

Sociale 21:48 - 26 Mars, 2020

“Kjo luftë kërkon kapacitete”/ Manastirliu tregon si do të funksionojë spitali kartantinë

Ndërkohë që numri i të infektuarve me koronavirus në vendin tonë po vjen duke u rritur, qeveria ka planifikuar të ndërtojë një spital të ri karantinë....

Sociale 17:17 - 25 Mars, 2020

“Ne gjithë jetën e kemi luftë”/ Pipero nxjerr fotot e heronjve të Infektivit

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale, disa foto me kolegët e tij gjatë punës në Spitalin Infektiv. Pipero jep...

Opinione 16:12 - 23 Mars, 2020

Nga Astrit Patozi/ Nuk na duhen lajmet “live” nga spitali, puna është si të mos shkojmë atje

Një 61 vjeçar i prekur rëndë nga koronavirusi u shpall i vdekur në mëngjes, por u “ringjall” fatmirësisht në mesditë. E di që nuk ka qenë...

Sociale 17:26 - 25 Shkurt, 2020

Jep dorëheqjen drejtori i Spitalit të Kavajës

Jep dorëheqjen drejtori i spitalit të Kavajës Përparim Daiu. Daiu nuk i ka bërë të ditura arsyet e këtij vendimi, por kohët e fundit ka qarkulluar...

Kronika 09:50 - 11 Janar, 2020

Zjarri në Spitalin e Durrësit/ Vihet në lëvizje prokuroria

Prokuroria e Durrësit është vënë në lëvizje pas zjarrit që ka rënë gjatë natës që lamë pas në spitalin e këtij qyteti. Mësohet se grupi i...

Kronika 09:41 - 11 Janar, 2020

“Tym i madh dhe panik”/ Si ra zjarri në Spitalin e Durrësit, zbardhen të tjera detaje

Detaje të reja janë zbardhur nga zjarri i rënë mesnatën e kaluar në Spitalin e Durrësit, duke shkaktuar panik të madh te pacientët. Drejtoresha e Spitalit,...

Kronika 08:28 - 11 Janar, 2020

Zjarr në Spitalin e Durrësit/ Evakuohen pacientët

Një zjarr ka përfshirë Spitalin e Durrësit në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se fillimisht zjarri ka rënë në katin e parë, tek...

Kronika 19:32 - 9 Dhjetor, 2019

E rëndë në Tiranë/ Gruaja i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Mësohet se një 65 vjeçare me inicialet M.Sh i ka dhënë fund jetës duke u...

Kronika 11:28 - 3 Dhjetor, 2019

Italianët inspektojnë godinën e spitalit/ Nuk ka vend për panik, puna vijon normalisht

Tërmeti ka shkatërruar duke e nxjerrë jashtë funksionit godinën e administratës së spitalit të këtij qyteti, ku ka qenë vendosur edhe depoja e gjakut dhe magazina....

Kronika 18:24 - 23 Nentor, 2019

Dokumenti/ Elvis Naçi blen 350 mijë € një spital privat dhe fsheh transparencën me qytetarët

Dosja.al ka siguruar një pjesë nga marrëveshja e nënshkruar mes Elvis Naçit, imam, drejtues i emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”, dhe  president i Fondacionit Kulturor Jo-fitimprurës Firdeus, me...

Sociale 20:02 - 21 Tetor, 2019

U shtrua dy javë më parë/ Avokati Maks Haxhia lë spitalin

Avokati i njohur i çështjeve të nxehta Maks Haxhia, ka lënë sot spitalin dhe tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore. Avokati Haxhia u shtrua rreth...

Denoncim 21:53 - 27 Shtator, 2019

Denoncimi në “STOP”/ Pacientët e hemodializës pa shërbim, spitali në kushte të mjera!

Një ndër krenaritë e kryeministrit Rama ka qenë gjithmonë partneriteti publik privat për hemodializën. Por që në vitin 2016 ankohen pacientët kanë treguar në “Stop”, se...

Aktualitet 15:17 - 19 Korrik, 2019

E rëndë/ Ndërron jetë turisti në plazhin e Durrësit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin e Durrësit, rreth mesditës së sotme, ku një turist ka ndërruar jetë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth...

Aktualitet 09:08 - 12 Maj, 2019

Lihet i lirë Sahit Dollapi/ Policia largohet nga spitali

Sekretari organizativ i PD, Sahit Dollapi është lënë i lirë. Mësohet se rreth orës 2 të mëngjesit Policia është larguar nga spitali i Traumës ku është...

Basha në selinë e LSI
Aktualitet 01:49 - 12 Maj, 2019

Basha dhe Kryemadhi vizitë në spitalin e Traumës

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes në selinë e PD-së dhe pas lajmërimit të vendimeve, zyrtarë të lartë të PD-së janë nisur drejt spitalit të Traumës ku...

Aktualitet 17:18 - 22 Prill, 2019

E reja humb jetën pas lindjes/ Reagon Spitali i Elbasanit

Vdekja e 25 vjeçares nga Elbasani vetëm një orë pas lindjes së fëmijës së parë, ka tronditur mbarë vendin. Familjarët kanë akuzuar mjekët për neglizhencë ndaj...

Aktualitet 18:31 - 15 Prill, 2019

Denoncimi/ Spitali publik me çmime tre herë më të larta se privati

Nga Tomorr Sinani -Për kriminelët që administrojnë shëndetësinë publike Ka shumë arsye se pse shqiptarët duhet të bërtasin sot. Por një nga më kryesoret ndër to...