Connect with Us

All posts tagged "Spitali i Traumes"

Lajme 18:16 - 11 Dhjetor, 2019

Aksidenti i rëndë në Berat/Jepet masa për shtetasin serb

Prokuroria ka dhënë masën e hetimit për shtetasin serb i cili drejtonte trajlerin që u përplas me ambulancën në aksin Berat – Ura Vajgurore, ngjarje kjo...

Sociale 09:56 - 26 Nentor, 2019

Flet drejtori i Traumës/ 15 të shtruar, 3 prej tyre në gjendje të rëndë

Drejtori i Spitalit të Traumës Arben Zenelaj, në një prononcim për mediat, ka bërë me dije se në deri më tani janë paraqitur për ndihmë mjekësore...

Politikë 13:05 - 12 Nentor, 2019

Viziton të lënduarit te Trauma/ Basha i prerë: S’do mungoj kur Rama dhe Veliaj të japin llogari para ligjit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar në spitalin e Traumës të lenduarit nga përplasja tek Unaza e Re. Basha shprehet se ky është një bilanc...

Sociale 13:51 - 8 Nentor, 2019

Largimi masiv i mjekëve/ Kreu i Shoqatës së Traumës apel qeverisë: Shpallni alarmin sos

Kreu i Shoqatës së Traumës, Agron Dogjani ka ngritur alarmin për largimin masiv të mjekëve jashtë vendit. Dogjani i bën thirrje qeverisë të shpallë alarim sos....

Kronika 09:36 - 23 Gusht, 2019

U qëllua me plumb në kokë/ Ndërron jetë 26-vjeçari

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë, 26-vjeçari Indrit Çela, i cili një ditë më parë u qëllua me plumb në kokë. Ngjarja e...

strazimiri paralajmëronh lleshajn
Aktualitet 01:38 - 12 Maj, 2019

Sahit Dollapi në spitalin e Traumës/ Largohet Policia

Gjatë protestës së sotme Policia dhunoi dhe shoqëroi sekretarin organizativ të PD-së, Sahit Dollapi. Dollapi fillimisht u mbajt në Drejtorinë e Policisë dhe më pas u...

Aktualitet 21:56 - 8 Tetor, 2018

Ervis Martinaj u “zhduk” pas ngjarjes/ Zbardhet dëshmia e taksistit

Pak minuta pasi personat në brendësi të lokalit Monopol, në pronësi të Redi Popeskut janë përplasur me armë zjarri, i plagosuri Ervis Martinaj, i ka kërkuar...

helikopteri i siptalit duke transportuar paciente
Aktualitet 17:31 - 5 Tetor, 2018

Makina përplas të miturin/ Transportohet me helikopter drejt spitalit të Traumës

Një fëmijë nga fshati Qeramec, i Bulqizës është transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, pasi ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Ende nuk...

Aktualitet 19:28 - 10 Maj, 2018

Aksidenti i rëndë në Fushë Krujë/ Ja kush janë të plagosurit

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në Fushë Krujë, si pasojë e të cilit janë plagosur 3 persona. Sipas informacioneve të para, mësohet se...

Aktualitet 10:48 - 30 Tetor, 2017

Skandal në spitalin e traumës/ Pacienti fle në dysheme

Pas publikimit të transformimit të spitalit të traumës një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama , një kundërpërgjigje ka ardhur nga ish-kreyministri i vendit  Sali...

Aktualitet 10:21 - 13 Korrik, 2017

Kush meriton të hyjë në “listën e zezë” të Ramës?/ Skandali që ndodhi mbrëmë në spitalin e Traumës-Video

Një skandal ka ndodhur mbrëmë pak para mesnatës në Spitalin e Traumës në Tiranë. Ndërprerja e energjisë elektrike për gati një orë ka lënë në mëshirë...

Aktualitet 17:07 - 7 Korrik, 2017

Tmerri që ndodhi në spitalin e Tiranës/Gazetarja rrëfen skenën: Një djalë zbriti me duar me gjak

Gazetarja Edlira Gjoni me një postim në rrjetet sociale, ka rrëfyer tmerrin që ka ndodhur në një nga spitalet e Tiranës një ditë më parë. Teksa...

Aktualitet 13:13 - 21 Shtator, 2016

Mjekët shpëtojnë jetën dhe këmbën e të riut

Mjekët e Spitalit Universitar të Traumës arritën që të shpëtojnë jetën e 17 vjeçarit që u plagos dje me thikë nga një bashkëmoshatar i tij, pranë...

Aktualitet 17:34 - 24 Gusht, 2016

Kryeministri Edi Rama takim në Spitalin e Traumës

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ishte sot në Spitalin e Traumës në Tiranë, për të parë nga afër shërbimin më...

Aktualitet 11:11 - 25 Korrik, 2016

Zjarr në spitalin e Traumës

Spitali i Traumës në Tiranë është përfshirë paraditen e sotme nga flakët. Për momentin nuk ka informacion për shkaqet e rënies së zjarrit. Deri tani nuk...

Aktualitet 19:01 - 4 Maj, 2016

Njezet e kater ore ne Spitalin e Traumes/ Qendra hale e mjekimit

Nga Enver Bytyci Tek degjoja cdo dite lajmet, akuzat, kritikat per shendetesine, sido qe intuita me conte te bindja per gjendjen skandaloze ne spitalet tona, ka...

Aktualitet 14:06 - 7 Mars, 2015

Dorëhiqet një kirurge, letra e Shoshës: Mjerim, degradim dhe emërime politike

Ka dhënë dorëheqjen sot nga Spitali i Traumës, kirurgia Lindita Shosha, pas prezantimit në media të problemeve që ka ky spital dhe shëndetësia në tërësi. Në...