Connect with Us

All posts tagged "spital"

Shuhet familja kosovare në Rrugën e Kombit/ Fëmija i tretë drejt spitalit të Traumës
Kronika 19:45 - 14 Janar, 2021

Shuhet familja kosovare në Rrugën e Kombit/ Fëmija i tretë drejt spitalit të Traumës

Policia ka dhënë detajet në lidhje me aksidentin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Milot-Morinë, në afërsi të një karburanti. Nga përplasja e rëndë...

Rriten sërish shifrat/ Arrin në mbi 1260 numri i viktimave
Shëndeti 17:33 - 13 Janar, 2021

Rritet sërish numri i të infektuarve në vend/ Humbin jetën 4 pacientë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve, respektoni rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; vendosni maska...

Bleu vdekjen e të emës me 8 milionë lekë/ Zbulohet te kush spital ka ndodhur skandali
Denoncim 20:22 - 12 Janar, 2021

Bleu vdekjen e të emës me 8 milionë lekë/ Zbulohet spitali ku ka ndodhur skandali

Një skandal i madh u publikua sonte në emisionin investigativ “Stop”, ku punonjës të spitalit “Shefqet Ndroqi” i njohur ndryshe si Covid2, bëjnë pazar me jetën...

Rriten sërish shifrat/ Arrin në mbi 1260 numri i viktimave
Shëndeti 17:28 - 12 Janar, 2021

‘Kapërcejnë’ shifrat e të infektuarve me Covid/ Arrin në mbi 1250 numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju njeh me situatën e COVID19 në 24 orët e fundit si vijon: Janë kryer 3727 testime dhe kanë rezultuar...

Ditë e keqe për Getinjon/ Reperi përfundon në spital
Showbizz 15:44 - 12 Janar, 2021

Ditë e keqe për Getinjon/ Reperi përfundon në spital

Getinjo është një nga reperët më aktivë më rrjetet sociale. Ditën e sotme ai ka publikuar një foto ku tregon se ka përfunduar në spital. Reperi...

Politikë 11:56 - 12 Janar, 2021

Rama shkon në Fier/ Inspekton vendin ku do ndërtohet spitali i ri

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Fier, në zonën ku është vendosur se do të ndërtohet spitali rajonal. Bashkë me një ekip që e shoqëron, kryeministri...

“Rrezikohet një dështim i pashoq”/ Erion Dasho: Rama nuk duhet të sulojë BE për vaksinën, por të bashkëpunojë
Sociale 08:26 - 12 Janar, 2021

Nisja e vaksinimit në Shqipëri/ Erion Dasho: Shqiptarët nuk kanë besim te mjekësia

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho, ka folur lidhur me fillimin e vaksinimit kundër Covid-19 në Shqipëri. Dasho ka theksuar se shqiptarët nuk kanë besim te...

Politikë 12:46 - 11 Janar, 2021

Ndërtimi i spitalit dhe protestat në Fier/ Rama i përgjigjet qytetarëve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestave të qytetarëve të Fierit të cilët kundërshtojnë ndërtimin e spitalit në pronat e tyre. Rama sqaroi se ky do...

FOTOT-"Sulltanesha Hyrrem" bëhet nënë për herë të dytë/ Zbulohet emri i fëmijës
Showbizz 12:33 - 11 Janar, 2021

FOTOT-“Sulltanesha Hyrrem” bëhet nënë për herë të dytë/ Zbulohet emri i fëmijës

Aktorja shumë e njohur turke, Meryem Uzerli ose siç njihet ndryshe si “Sulltanesha Hyrrem” është bërë nënë për herë të dytë. Aktorja është bërë nënë e...

Aktualitet 10:56 - 11 Janar, 2021

Rama zgjodhi tokën për ndërtimin e spitalit në Fier/ Qytetarët ngrihen në protestë

Paraditen e sotme, banorët e fshatit Daullas në Fier kanë dalë në protestë për të kundërshtuar ndërtimin e spitalit të ri në tokat e tyre. Mësohet...

Ujërat e zeza përzihen me të bardhat/ Përfundojnë në spital 30 persona në Bulqizë
Sociale 17:05 - 10 Janar, 2021

Ujërat e zeza përzihen me të bardhat/ Përfundojnë në spital 30 persona në Bulqizë

30 persona kanë përfunduar në spital të helmuar në Shupenzë në Bashkinë e Bulqizës. Kanë qenë fillimisht tre pjesëtarë të një familje që janë helmuar dhe...

Situata nga Covid/ Gjermania kërkon infermierë vullnetarë
Bota 08:18 - 10 Janar, 2021

Situata nga Covid/ Gjermania kërkon infermierë vullnetarë

Se sa efektiv është një sistem shëndetësor, këtë ta teston menjëherë një situatë krize. Edhe në Gjermaninë e pasur dhe me një sistem shëndetësor ndër më...

Politikë 13:20 - 9 Janar, 2021

Rama jep detaje për spitalin e ri në Fier që do ndërtohet nga Turqia/ Porosia që i dha Subashit

Kryeministri Edi Rama ka porositur kryebashkiakun e Fierit, Armando Subashi për përcaktimin e një vendi për ndertimin e spitalit rajonal në Fier. Gjatë bashkëbisedimit të tij...

Foto-Shpërthim i fuqishëm në një spital në Napoli/ Hapet një gropë gjigande në parkim
Bota 10:33 - 8 Janar, 2021

Foto-Shpërthim i fuqishëm në një spital në Napoli/ Hapet një gropë gjigande në parkim

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në parkingun e brendshëm të Spitalit Ponticelli. Si pasojë e shpërthmit, ëhstë hapur një gropë gjigande në parkimin e Spitalit...

Makinat bëhen copë në Shkodër/ Një person në gjendje kritike
Kronika 19:25 - 7 Janar, 2021

Makinat bëhen copë në Shkodër/ Një person në gjendje kritike

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Shkodër – Koplik. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën kokë më kokë....

Mediat e huaja e raportuan si të vdekur/ Aktorja e famshme është ende gjallë
Showbizz 13:02 - 5 Janar, 2021

Mediat e huaja e raportuan si të vdekur/ Aktorja e famshme është ende gjallë

Aktorja amerikane Tanya Roberts, e njohur më së shumti për rolet e saj në filmin James Bond A View to a Kill dhe sezonin e fundit...

“Luftova me sëmundjen e pabesë”/ Gentian Zenelaj publikon foton me oksigjen nga spitali
Showbizz 12:16 - 5 Janar, 2021

“Luftova me sëmundjen e pabesë”/ Gentian Zenelaj publikon foton me oksigjen nga spitali

Pas pak ditësh nga humbja e babait të tij prej Covid-19, aktori Gentian Zenelaj, tregon se edhe ai ka qenë i infektuar me Covid. Aktori ka...

Ngecën në det pasi iu ça balona/ Këta janë dy vëllezërit që u shpëtuan në Seman
Aktualitet 17:54 - 3 Janar, 2021

Ngecën në det pasi iu ça balona/ Këta janë dy vëllezërit që u shpëtuan në Seman

Ermal dhe Spartak Saliaj janë dy vëllezërit që u shpëtuan sot pasi bënin sërf në bregdetin e Semanit. Ata ngecën 1 km larg bregut pasi iu...

“Heronjtë e vitit”/ Kush ishin mjekët që humbën betejën me Covid-19
Shëndeti 13:20 - 2 Janar, 2021

“Heronjtë e vitit”/ Kush ishin mjekët që humbën betejën me Covid-19

Viti 2020, do të mbahet mend si një ndër më të vështirë për sistemin shëndetësor në të gjithë botën. Pandemia Covid-19, i vuri mjekët përballë shumë...

Aksident masiv në Librazhd/ Katër makina përplasen me njëra-tjetrën, dyshiohet për tre të plagosur
Kronika 18:34 - 1 Janar, 2021

Video-Aksident masiv në Librazhd/ Katër makina përplasen me njëra-tjetrën, dyshohet për tre të plagosur

Një aksident masiv ka ndpodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Librazhd -Përrenjas. Mësohet se katër makina, konkretisht një furgon, një fouristradë dhe dy autovetura janë...

Gjendet i pajetë në kamion 45-vjeçari pranë Doganës së Vorës/ Dyshimet e para
Aktualitet 21:32 - 31 Dhjetor, 2020

Në prag të ndërrimit të viteve/ Dy persona përfundojnë në spital, policia jep detaje

Në prag të ndërrimit të viteve, dy persona të moshave 51 dhe 57 vjeç nga Vlora janë paraqitur mbrëmjen e sotme në spitalin e Vlorës për...

Sociale 14:25 - 31 Dhjetor, 2020

Video-Pas një viti të vështirë, mjekët urojnë nga spitali shqiptarët për Vitin e Ri

Sot, në ditën e fundit të vitit 2020 ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe mjekët kanë uruar të gjithë shqiptarët për Vitin e Ri. Në videon...

Përplasen pesë makina në rrugën e “Rinasit”/ Plagosen dy persona
Kronika 20:14 - 29 Dhjetor, 2020

Përplasen pesë makina në rrugën e “Rinasit”/ Plagosen dy persona

Një aksident masiv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën e “Rinasit”. Mësohet se pesë automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë kanë mbetur të...