Connect with Us

All posts tagged "Spiropali"

Politikë 18:03 - 29 Mars, 2020

Spiropali i del në mbrojtje Ramës/ “Faqezinj, sulmojnë kryeministrin që i ka dhënë krenari shqiptarëve”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Rama ndërsa sulmon të gjithë ata që dolën kundër vendimit të...

Denoncim 11:27 - 25 Shkurt, 2020

Zemërgjerësia e Skerdit/ Pas Ajolës, edhe burri i Spiropalit drejtor i madh në OST

Ju kujtohet Salarjon Totaj, bashkëshorti i Elisa Spiropalit, që i jepte tendera kompanisë së kunatit të tij e më tej, kushëririt, gjatë kohës që drejtonte Ujësjellësin e...

Politikë 09:42 - 22 Shkurt, 2020

“Ke Elisen e 5-milionëshit dhe Lalin që ka vjedh Tiranën”/ Qytetarët vënë me “shpatulla pas muri” Ramën

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot, duke publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, një video, e cila sipas tij tregon transformimin e...

Politikë 09:21 - 15 Shkurt, 2020

“Kjo është gjëja më e tmerrshme dhe më e turpshme”/ Arian Çani i nxjerr “bojën” Ramës, ja si reagon Spiropali  

Moderatori dhe gazetari Arian Çani mbrëmjen e djeshme në emisionin e tij, “Zonë e Lirë”, ka pasur një debat me ministren për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa...

Politikë 20:27 - 12 Dhjetor, 2019

Paketa antishpifje/ Spiropali: Ndan lajmin profesional nga haberet e moçalit

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali thotë se paketa antishpifje ndan prerazi lajmin profesional nga haberet e moçalit. Sipas saj, kjo paketë do të jetë...

Politikë 21:41 - 9 Dhjetor, 2019

Ku do gjenden fondet për rindërtimin?/ Përgjigjet ministrja e Shtetit

Në studion e emisionit “Open” vijon të diskutohet për situatën pas termetit dhe zgjidhjet që duhet të vijnë. Përveç analistëve të përhershëm të pranishëm janë edhe...

Politikë 20:44 - 25 Nentor, 2019

“Boll, boll s’ka nevojë për duartrokitje…”/ Rama injoron Spiropalin në mes të sallës (Video)

Kryeministri Edi Rama gjatë një prezantimit publik të Paketës Speciale  AntiKÇK ditën e sotme, paketë kjo e cila sipas kreut të qeverisë ka për qëllim luftën...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali
Politikë 16:27 - 25 Nentor, 2019

Paketa Anti KÇK/ Spiropali bën paralajmërimin e fortë: Le të luten duke mos dashur të arrijnë fundin

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali shprehet se Paketa ANTI-KÇK do të jetë mekanizmi goditës për foletë e krimit dhe gjithëfarësojë banditësh, qofshin këta me...

Politikë 14:24 - 15 Nentor, 2019

Foto-Nga shpatulla jashtë e deputetes, te emocionet e Spiropalit përkrah Ramës/ Detajet nga parlamenti

Kuvendi i Shqipërisë ka zhvilluar sot një seancë të jashtëzakonshme parlamentare, ku në rend të ditës kishte një çështje të vetme, rezoluta ndaj Metës, në lidhje...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali
Politikë 17:44 - 13 Nentor, 2019

“Dekretimi i Xhafellarit, kundërvënie brutale ndaj drejtësisë”/ Spiropali ‘shuplakë’ Metës

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar pas dekretimit që Presidenti i Republikës bëri ditën e sotme për Marsida Xhafellarin, si anëtare të Gjykatës...

Politikë 16:06 - 9 Nentor, 2019

“Spiropali me një mandat të tretë?”/ Paloka zbulon grabitjen në banesën e ministres

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas deklaratave të Ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, se PS do të fitojë edhe...

Politikë 12:37 - 9 Nentor, 2019

“Intriga, luftë për pushtet, mosbesim dhe frikë”/ Zbulohen përplasjet në Rilindje

Partia Socialiste po përgatitet për organizimin e zgjedhjeve të brendshme. Dhe nëse shohim këtë foto të publikuar nga deputeti më i ri i kësaj force, Eljo...

Politikë 11:13 - 9 Nentor, 2019

Nisma “Ti Zgjedh” në Tiranë/ Spiropali i thur lavde “Skëndërbeut”  

Nën moton “Ti Zgjedh”, Partia Socialiste ka prezantuar sot në Tiranë kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e 16 nëntorit për delegatë në Kongresin e...

Politikë 16:18 - 8 Nentor, 2019

Basha në gjyq për pastrim parash dhe falsifikim/ Vjen reagimi i parë nga qeveria

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar për marrjen si i pandehur të kreut të PD Lulzim Basha për pastrim parash dhe falsifikim. Spiropali...

Politikë 12:08 - 4 Nentor, 2019

Andi Përmeti dhe Spiro-pjeshka kundër socialistëve

Sot Zonja Spiropali, shpesh e përqeshur dhe e tallur si zonja Spiro-pjeshka e Mjaft-it në krye të Rilindjes, në një replikë me deputetin demokrat Andi Përmetin...

Politikë 10:45 - 4 Nentor, 2019

“Me Alvinin bëhen dhe filma në Europë”/ Andi Përmeti “vë me shpatulla pas muri” Spiropalin

Në seancën e sotme parlamentare po zhvillohet interpelanca e kërkuar nga deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti në lidhje me çështjen e Alvin Berishës, i cili...

Politikë 10:15 - 4 Nentor, 2019

Interpelanca për Alvin Berishën/ Ministri i Jashtëm braktis seancën, ia delegon çështjen Spiropalit

Në seancën e sotme plenare është parashikuar interpelanca e kërkuar nga deputetët e opozitës, në lidhje me çështjen e Alvin Berishës, 11-vjeçarit të izoluar në kampin...

Politikë 15:48 - 3 Nentor, 2019

Vilat luksoze të Bashës te kompleksi i njohur/ Spiropali: Inspektoriati i Pasurisë dhe SPAK të merren me këtë histori

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënie me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar pas lajmit se kryedemokrati Lulzim Basha ka ndërruar banesë duke shkuar në një nga rezidencat...

Politikë 20:37 - 31 Tetor, 2019

Mos e merrni seriozisht Spiropalin/ Çlirim Gjata injoron ministren e Ramës

“Mos e merrni seriozisht Spiropalin, ajo edhe për problemet më madhore, thotë duhen bërë film”. Kështu u shpreh sekretari  për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim...

Politikë 19:37 - 31 Tetor, 2019

“Po dogje mandatet je qelibar”/ Ministrja e Ramës i hakërrehet Bashës

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur akuzave të PD-së, lidhur me kryebashkiakët e inkrimunuar. E ftuar në “Mbrëmja në ABC” Spiropali u...

Politikë 11:25 - 30 Tetor, 2019

“Ne jemi shumica”/ Spiropali i përgjigjet në sekondë Bashës: Duhet të prisni, kemi shumë punë

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur menjëherë deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha, i cili tha se opozita është shumica dhe kërkon zgjedhje...

Politikë 15:07 - 22 Tetor, 2019

“Merkel, avokate e paepur e Shqipërisë”/ Spiropali pret në zyrë ambasadorin gjerman

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentit, Elisa Spiropali ka takuar sot Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Peter Zingraf. “Mirënjohje për mbështetjen e qëndrueshme të qeverisë gjermane,...

Politikë 14:39 - 21 Tetor, 2019

Spiropali “thumbon” opozitës: E shpallën Macron “Hero Kombëtar”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënie me Parlamentin Elisa Spiropali shprehet se liderët e opozitës gati sa nuk janë ngazëllyer me kundërshtimin e KE-së për të hapur...