Connect with Us

All posts tagged "spille"

Aktualitet 22:04 - 28 Shtator, 2018

Tjetërsuan pronat në Spille/ Gjykata jep vendimin për zyrtarët e arrestuar

Gjykata e Kavajës ka ndryshuar masën e sigurisë për katër të arrestuarit për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Në seancën e zhvilluar dy ditë...

Aktualitet 16:35 - 13 Korrik, 2018

Tjetërsimi i tokës në bregdet/ 9 ish-zyrtarë nën akuzë

Në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Kavajë u zhvillua të premten seanca paraprake e kalimit për gjykim të akteve të dosjes së Spillesë. Sipas “TopChannel”, nën akuzë...

Aktualitet 09:32 - 5 Maj, 2018

Tjetërsimi i pronave në bregdet/ Zbulohen emrat e zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve për të cilët kërkohet “prerja e kokave”

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, përfundoi dhe dërgoi kërkesën për gjykim në ngarkim të zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve shtetërorë vendorë të dyshuar për përfshirje...

Kryesore 09:38 - 26 Shkurt, 2018

Grabitja e pronave në Spille/ PS, presion për shkatërrimin e provave

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me pronat e grabitura të Spillesë. Në një deklaratë për mediat,  PD thotë se zyrtarë të lartë të administratës në Kavajë,...

kreu i PD lulzim basha
Nen Kryesore 1 18:10 - 25 Shkurt, 2018

Dosja e Spillesë/ Pse Basha hesht dhe nuk reagon?!

Prej disa ditësh, në media, opinion publik dhe arenën politike është ndezur debati i tjetërsimit të pronave në Spille, skandal në të cilin po rezultojnë të...

Kronika 15:00 - 25 Shkurt, 2018

Tjetërsimi i tokave në Spille/ Prokuroria heton pasuritë e biznesmenit

Prokuroria ka nisur hetimin pasuror ndaj biznesmenit në kërkim, Idlir Karkini. Ky i fundit kërkohet për tjetërsimin e pronave në Spille dhe konkretisht për marrjen në...

Kryesore 10:13 - 24 Shkurt, 2018

Spille,bizneset shkelën VKM e Ramës/ Bizneset betonizuan kundërligjshëm bregdetin

Bashkia e Rrogozhinës dhe komuna Kryevidh në Kavajë, kanë dhënë leje për ndërtim në zonën e plazhit, me afat 150 ditor, por me materiale të çmontueshme,...

Aktualitet 21:14 - 23 Shkurt, 2018

Flet për herë të parë biznesmeni i akuzuar, Idlir Karkini: Nuk jam arratisur, por…

I akuzuar për përvetësim të kundërligjshëm të një sipërfaqeje toke në pronësi të Komandës së Forcave Ajrore në plazhin e Spillesë, Idlir Karkini, ka thyer heshtjen...

tenderin per ujesjelles
Aktualitet 20:32 - 23 Shkurt, 2018

Abuzimet me pronat në bregdet/ Gjykata jep masat e sigurisë

Gjykata e Kavajës ka lënë në fuqi masën e mëparshme të sigurisë për biznesmenin Idlir Karkini, “arrest me burg”, për akuzën e abuzimit me pronat në...

tenderin per ujesjelles
Kronika 15:26 - 23 Shkurt, 2018

Hajdutët e tokave në Spille/ Dëshmia që “fundosi” zyrtarët e Hipotekës

Të tjera detaje janë zbuluar në lidhje me skandalin e përvetësimit të tokave në Spille. Mësohet se ishte dëshmia e protokollistes së Hipotekës Kavajë, Aida Gjoci,...