Connect with Us

All posts tagged "spartak ngjela"

Nga Spartak Ngjela/ Çfarë po ndodh në Shqipëri?
Opinione 16:33 - 24 Tetor, 2020

Nga Spartak Ngjela/ Çfarë po ndodh në Shqipëri?

A erdhi më në fund koha e moralitetit në Shqipëri, tani, pas 108 vjetësh që Shqipëria ka qenë një shtet pa drejtësi shoqërore? Ambasadorja amerikane në...

“Kjo mund ta çojë Serbinë në fundin e vet”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme ne Ballkan
Politikë 23:05 - 13 Tetor, 2020

“Kjo mund ta çojë Serbinë në fundin e vet”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme në Ballkan

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar me një analizë të gjatë në rrjetet sociale ku paralajmëron zhvillime të reja në Ballkanin Perëndimor. Ai shkruan se...

Ngjela: Krerët e korruptuar të politikës po kërcënohen nga SPAK, duan destabilizimin e Shqipërisë
Politikë 14:40 - 11 Tetor, 2020

“S’duhet pyetur për kërcënimet e Beogradit”/ Ngjela leksion politikanëve, ja rregulli strikt që duhet ndjekur

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një analizë për çështjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ngjela deklaron se politikanët shqiptarë duhet të ecin me një rregull...

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve
Politikë 18:47 - 19 Shtator, 2020

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve

Avokati Spartak Ngjela, ka folur pasditen e sotme për zgjerimin me 12 milje në Detin Jon dhe kërkoi që Shqipëria të mos bëjë negociata. Ngjela tha...

Ngjela habit me deklaratën/ Disa moderatorë janë paguar për të sulmuar Shqipërinë
Politikë 22:48 - 13 Shtator, 2020

Ngjela habit me deklaratën/ Disa moderatorë janë paguar për të sulmuar Shqipërinë

Avokati Spartak Ngjela ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme lidhur me forcimin e Shqipërisë dhe të shqiptarëve. Ngjela deklaron se në Tiranë dhe Prishtinë...

“Të gjithë kryeministrat shqiptarë kanë shitur interesin kombëtar”/ Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme
Politikë 11:12 - 27 Gusht, 2020

“Asnjë frikë për detin”/ Paralajmëron Ngjela: Është shumë e afërt dita kur…

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar mëngjesin e sotëm lidhur me çështjen e detit, pas deklaratës së kryeminisrit grek Kyriakos Mitsotakis. Ngjela deklaron se shqiptarët nuk duhet...

“Kjo është koha jonë”/ Paralajmëron Ngjela: Së shpejti do dalë një shtet i tretë shqiptar
Politikë 18:45 - 10 Gusht, 2020

“Kjo është koha jonë”/ Paralajmëron Ngjela: Së shpejti do dalë një shtet i tretë shqiptar

Avokati Spartak Ngjela ka ngritur një sërë pyetjesh rreth termit Shqipëri e Madhe që sa herë përmendet hap debat të gjerë publik. Në një postim në...

Akuzat e forta të Ngjelës/ Kryeministrat e Shqipërisë kanë shitur interesin kombëtar pwr postet e tyre
Politikë 20:58 - 15 Korrik, 2020

“Opozita të mbajë koston”/ Ngjela: Vota e lirë është manipuluar nga dy partitë e mëdha

Avokati i njohur, Spartak Ngjela thotë se listat e hapura janë domosdoshmëri për votën e lirë në Shqipëri. Ai thotë se, kjo kërkesë e opozitës parlamentare...

“Marrëveshja nuk është prishur”/ Ngjela: Rama dhe Basha i tremben listave të hapura
Politikë 16:11 - 14 Korrik, 2020

“Marrëveshja nuk është prishur”/ Ngjela: Rama dhe Basha i tremben listave të hapura

Avokati Spartak Ngjela ka folur pak më parë për situatën politike në vend, ku po diskutohet çështja e listave të hapura. Ngjela tha se as kryeministri...

Sociale 06:54 - 10 Korrik, 2020

Spartak Ngjela: Begeti, ishte një bandit, vagabond edhe unë do ta kisha nxjerrë fishek nga Shqipëria

Shqipëria po bëhet gati të paguajë në arbitrazh 109 milion euro për një vendim të gabuar për mbylljen në mënyrë arbitrare të një televizioni. Para këto...

Politikë 16:03 - 29 Qershor, 2020

Akuza për Thaçin/ Avokati: Nuk është ndonjë gjëmë e madhe

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar thirrjen e Hagës ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit etj. mbi akuzat për 100 të vrarë në luftën e UÇK-së. Në “Top...

“Kjo mund ta çojë Serbinë në fundin e vet”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme ne Ballkan
Politikë 21:08 - 18 Qershor, 2020

Ngjela: Nëse Reforma Zgjedhore vazhdon siç duan amerikanët, asnjë nga këta s’do jetë në zgjedhje

Avokati Spartak Ngjela, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme lidhur me Reformën Zgjedhore. Ngjela tha në Rtv Ora se nëse Reforma Zgjedhore do...

Ngjela: Krerët e korruptuar të politikës po kërcënohen nga SPAK, duan destabilizimin e Shqipërisë
Politikë 16:59 - 18 Qershor, 2020

A duhet të japë dorëheqjen Rudina Hajdari?/ Ngjela: Është qytetare amerikane

A duhet të japë dorëheqjen Rudina Hajdari? Kjo është pyetja që iu drejtua pasditen e sotme avokatit Spartak Ngjela, teksa po komentonte shkarkimin e Fatmira Hajdarit...

“Marrëveshja nuk është prishur”/ Ngjela: Rama dhe Basha i tremben listave të hapura
Politikë 20:59 - 16 Qershor, 2020

Paralajmërimi i Ngjelës/ Nëse Amerika vazhdon reformën antikorrupsion vetëm Hajdari shkon në zgjedhje

Një paralajmërim të fortë ka bërë avokati Spartak Ngjela për krerët e partive më të mëdha politke në vend, teksa po fliste për reformat. Ngjela pretendon...

Politikë 16:19 - 4 Qershor, 2020

“Laburakët nuk do fitojnë”/ Ngjela: Të ulin kokat! Shqipëria merr fund nëse…

Avokati Spartak Ngjela komentoi situatën politike në vendin tonë dhe tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim, ia la...

Akuzat e forta të Ngjelës/ Kryeministrat e Shqipërisë kanë shitur interesin kombëtar pwr postet e tyre
Politikë 21:39 - 1 Qershor, 2020

Ngjela bën deklaratën “bombë”/ “Basha është kërcënuar nga ambasadorët”

Një deklaratë të fortë ka bërë mbrëmjen e sotme avokati Spartak Ngjela për kryetarin e Republikës së Re Lulzim Basha. Ngjela pretendon se Basha është kërcënuar...

“Të gjithë kryeministrat shqiptarë kanë shitur interesin kombëtar”/ Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme
Politikë 21:16 - 1 Qershor, 2020

Ngjela e thotë troç/ “Nuk kam besim te Reforma Zgjedhore”

“Nuk kam besim te Reforma Zgjedhore”. Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme avokati Spartak Ngjela, teksa komentoi tryezën e Këshillit Politik dhe takimet e krerëve të partive...

“Kjo mund ta çojë Serbinë në fundin e vet”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme ne Ballkan
Politikë 16:29 - 20 Maj, 2020

“Meta e Berisha, çfarë kërkojnë nga protesta?”/Ngjela zbulon pse Basha nuk mund të angazhohet në kryengritje

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me protestën për mbrojtjen e Teatrit. Ngjela ngre pyetjen se ccfarë ërkojnë nga kjo protestë presidenti Meta dhe ish kryeministri...

“A do t'i shpëtojë Amerika shqiptarët nga ky pushtim makabër?”/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta
Politikë 22:05 - 2 Maj, 2020

Marrëveshja me Greqinë shumë pozitive”/ Ngjela: Problem mbetet infektimi

Greqia dhe Shqipëria arritën sot një marrëveshje për punësimin sezonal me procedura të përshpejtuara të shtetasve shqiptarë, të cilët do të punësohen me të drejta të...

Spartak Ngjela zbulon emrin e politikanit që do e rrëzonte sërish Lulzim Bashën
Ekonomi 21:34 - 2 Maj, 2020

“Këtu ka luks”/ Ngjela: Tregu do tronditet, Rama po mendon të vjelë “lopën e brendshme”

Avokati Spartak Ngjela, tha se qeveria po i sheh me përparësi investimet e turizmit për shkak se do të kemi impakt të keq ekonomik nga karantina...

“Marrëveshja nuk është prishur”/ Ngjela: Rama dhe Basha i tremben listave të hapura
Politikë 20:29 - 22 Prill, 2020

Deklarata e Ngjelës/ “Nëse Rama nuk zbaton skemën e epidemologëve dhe ka pasoja drastike, shkon në burg”

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me masat e qeverisë, për të cilat pretendon se është naivitet të mendohet se masat i...

Spartak Ngjela zbulon emrin e politikanit që do e rrëzonte sërish Lulzim Bashën
Opinione 16:56 - 15 Prill, 2020

Menaxhimi i krizës aktuale dhe Post-Covid/ Ngjela tregon si mund të dalim nga kjo situatë

Çështja e epidemisë aktuale është një aspekt i papritur për zhvillimin shqiptar. Nga masat që janë ndërmarrë për ndalimin e epidemisë, shoqëria shqiptare ka kaluar në...

Ngjela: Krerët e korruptuar të politikës po kërcënohen nga SPAK, duan destabilizimin e Shqipërisë
Politikë 22:12 - 22 Mars, 2020

Ngjela mesazh për Italinë/ “Është si vendi ynë, ata do ta fitojnë këtë betejë”

Avokati Spartak Ngjela ka dhënë një mesazh për Italinë e cila ka shënuar shifra të frikshme viktimash të shkaktuara nga koronavirusi i rrezikshëm, që ka marrë...