Connect with Us

All posts tagged "spartak braho"

Politikë 16:54 - 7 Janar, 2020

“O lumëmadh që na shet moral”/ Agron Tufa thumbon Spartak Brahon

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, ka replikuar sërish me deputetin e Partisë Socialiste Spartak Braho. Me anë të...

Politikë 22:43 - 27 Dhjetor, 2019

Braho dënonte politikisht minorenë/ Tufa publikon dokumentet

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, i cili para pak kohësh ka kallëzuar Deputetin e Partisë Socialiste Spartak Braho...

Politikë 16:01 - 25 Dhjetor, 2019

Pushimi i çështjes ndaj Spartak Brahos/ Agron Tufa bën paralajmërimin e fortë: Së shpejti padi të rënda

Ish-Drejtori ekzekutiv i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit në Shqipëri (ISKPK), Agron Tufa, ka reaguar ashpër një ditë pas vendimit të Gjykatës...

Lajme 12:22 - 24 Dhjetor, 2019

Kallëzimi për Brahon dhe Tarifakun/ Gjykata rrëzon akuzat e Tufës

Gjykata ka marrë sot vendimin mbi kallëzimin në Prokurori që ka bërë ish Kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa,...

Politikë 12:32 - 5 Dhjetor, 2019

Agron Tufa padit në Prokurori Spartak Brahon dhe Fatos Tarifen

Ish-Kreu i Institutit për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa, ka paditur  në Prokurori deputetin socialist Spartak Braho dhe ish ambasadorin Fatos Tarifa. Ljamin e...

Lajme 22:53 - 4 Dhjetor, 2019

“Do bëj të pamundurën të mos gjejë vrimë ku të futet”/ Agron Tufa i përgjigjet nga Zvicra Brahos

Deputeti socialist Spartak Braho paralajmëroi se do të bëjë të pamundurën që ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave te Komunizmit Agron Tufa, të...

Politikë 15:47 - 28 Tetor, 2019

“Kërcënimet, formë e vjetër presioni për të mbyllur gojën”/ PD dënon sulmet ndaj Agron Tufës

Partia Demokratike ka dënuar sulmet ndaj Drejtorit Ekzekutiv të Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa. Përmes një deklarate zyrtare për mediat,...

Lajme 16:31 - 17 Tetor, 2019

Njollë në pantallona dhe zhinxhir i hapur/ Deputeti “kapet mat” para Kuvendit

Një foto e deputetit socialist, Spartak Braho para seancës së sotme plenare, po qarkullon në rrjet. Braho, i cilin sot kishte veshur një kostum  ngjyrë kafe...

Kronika 22:55 - 26 Gusht, 2019

Atentati ndaj djemve të Spartak Brahos/ Reagon policia

Menjëherë pas denoncimit të Sali Berishës në rrjetet e tij sociale në lidhje me atentatin ndaj djemve të Spartak Brahos ka reaguar Policia e Shtetit, e...

Politikë 20:10 - 26 Gusht, 2019

Atentat ndaj djalit të Spartak Brahos/ Policia fsheh ngjarjen

Në rrjetet sociale të ish-kryeministrit Sali Berisha ka mbërritur një denoncim nga një qytetar në lidhje me një tentativë vrasjeje ndaj djalit të Spartak Brahos. Ngjarja...

Aktualitet 11:53 - 23 Maj, 2019

“Keni ngrënë koka njerëzish”/ Alimadhi i përvishet Brahos

Adriatik Alimadhi, kreu i Ballit kombëtar kërkoi fjal;ën në Kuvend për të replikuar me deputetin Spartak Braho. Alimadhi ofendoi Brahon duke e quajtur budalla që nuk...

Aktualitet 11:47 - 23 Maj, 2019

Spartak Braho kërcënon Agron Tufën/ “Po luan me zjarrin”

Deputeti Spartak Braho nga foltorja e Kuvendit sulmoi drejtorin e Institutit të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa. Sipas Brahos, insttiuti i drejtuar nga Tufa ka shkeliur...

Aktualitet 09:28 - 4 Prill, 2019

Agroni i kulturës dhe Taku i diktaturës

Nga Zef Zefi * Në komisionin e Kuvendit monist, Spartaku i diktatures, sulmon Agronin e kulturës me këto fjalë: “Ky institut (ISKK) me Agron Tufen në...

Aktualitet 16:33 - 4 Mars, 2019

Kunati i “baba Takut me çantë të zezë”/ Prokurori me parukeri drejt Vettingut

Në zbatim të ligjit nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”, të pikës 11 të nenit 3 dhe të pikës...

Aktualitet 11:07 - 22 Shkurt, 2019

Spartak Braho trondit politikën/ Rama do të bjerë nga pushteti

Ish-kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, ka paralajmëruar se kryeministri Rama do të bjerë nga gabimet që ai bën vetë dhe jo nga protesta...

Ermonela felaj
Aktualitet 14:26 - 30 Qershor, 2018

Pëson parainfarkt deputeti socialist/ Me urgjencë drejt spitalit

Deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho ka përfunduar në spital, pasi pësoi parainfarkt. Gazeta “Panorama” raporton se deputeti një ditë më parë ka pasur dhimbje gjoksi,...

Aktualitet 10:05 - 30 Qershor, 2018

Paratë e pista/ “Basha të merret me urgjencë në pyetje”

Deputeti Spartak Braho, ish-kryetar i Komisionit për Sigurinë Kombëtar nuk ka dyshimet se kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka dekonspiruar aksionin policor për bllokimin e 3.4...

Aktualitet 16:04 - 23 Maj, 2018

Braho si ndahet Tahirit/ I zë karrigen dhe në Komision

Pasi mori mandatin e deputetit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, deputeti Spartak Braho është propozuar anëtar në Komisionin e Ligjeve, Administratën Publike dhe të Drejtat...

Aktualitet 10:26 - 17 Maj, 2018

Lëvizjet e fundit në Parlament/ Braho në karrigen e Tahirit

Seanca e sotme plenare, ka nisur me betimin e Spartak Brahos, për mandatin e deputetit. Braho, pranoi mandatin e deputetit pas dorëzimit nga ish-ministri i Brendshëm...

Aktualitet 21:37 - 10 Maj, 2018

Në listë pas Tahirit/ Spartak Braho pranon mandatin e deputetit

Spartak Braho ka pranuar mandatin e deputetit duke zëvendësuar në këtë mënyrë ish-ministrin e Brendshëm dhe ish-deputetin Saimir Tahiri. Burimet bëjnë me dije se KQZ do...

Kryesore 09:44 - 7 Maj, 2018

Kuvendi shpall vakancën për Tahirin/ Ja kush pritet ta zëvëndësojë

Pas dorëzimit të mandatit të deputetit nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri,  parlamenti do t’i dërgojë zyrtarisht Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për të shpallur si...

Politikë 11:04 - 4 Maj, 2018

Takimi me Ruçin/ Rikthehet në parlament Spartak Braho?

Spartak Braho mesa duket është drejt rikthimit në parlament. Një ditë pas dorëzimit të mandatit nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, Braho ka zhvilluar një takim...

drejtesia, vettingu, kalimi
Kryesore 09:36 - 2 Mars, 2018

Vetingu të shtrihet te deputetët, SHISH dhe institucionet kyçe të shtetit/ Ja si do pastrohet drejtësia

Ish-kryetari i Komisionit të Sigurisë, aktualisht këshilltar i kryeministrit Edi Rama, Spartak Braho ka hedhur dritë mbi zbatimin e procesit të vetingut në drejtësinë shqiptare. Në...