Connect with Us

All posts tagged "spak"

Aktualitet 20:33 - 22 Korrik, 2019

Reforma në Drejtësi/ Moses: SPAK do të çlirojë Shqipërinë nga korrupsioni

Përfaqësuesja e Ambasadës së SHBA-së në Tiranë, Leyla Moses-Ones, e ndodhur në cermoninë e inagurimit të godinës së re të SPAK, “Poli i Drejtësisë”, deklaroi se...

Aktualitet 12:24 - 18 Korrik, 2019

Video-Të preferuarit e KLP dhe të përjashtuarit nga SPAK-u/ Njihuni me prokurorët antikorrupsion

Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP, të paktën siç thonë ata, janë...

besim hajdarmataj ne spak
Aktualitet 20:10 - 17 Korrik, 2019

Video-Nga Shullazi tek hetimi i zyrtarëve të lartë/ Çfarë tha Hajdarmataj  në KLP

Prokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj u la jashtë SPAK-ut nga KLP. Kjo e fundit nuk e bën publik pikëzimin dhe emrat e relatorëve që...

pergjigjet murrizi
Aktualitet 17:27 - 16 Korrik, 2019

Ngritja e SPAK/ Murrizi: “Peshqit” e mëdhenj goditen brenda vitit

Nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi, duke folur për ngritjen e SPAK-ut, deklaroi se brenda këtij viti pritet goditja e parë e “peshqve” të mëdhenj. “Do të...

Aktualitet 12:46 - 16 Korrik, 2019

Hajdarmataj dhe Prela jashtë SPAK-ut/ Zbardhen emrat e prokurorëve antikorrupsion

KLP ka përzgjedhur 15 prokurorët që do të jenë pjesë e  SPAK-ut. Prezantimi është bërë nga kreu i KLP, Gentjan Ibrahimi, i cili ka thënë se...

Aktualitet 12:09 - 14 Korrik, 2019

Hajdarmataj, Prela dhe Imeraj, në errësirën e KLP/ SPAK i dyshimtë me prokurorë gjobaxhinj?

Të premten që shkoi, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka përfunduar intervistat me kandidatët për SPAK. Përgjatë pesë ditëve, 22 kandidatët dolën para KLP, për t’u...

Aktualitet 14:52 - 9 Korrik, 2019

Gara për SPAK/ Prela pyetet për përgjimet e “Bild” dhe dosjen “Shullazi”

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela i është nënshtruar intervistës në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, si kandidat për në Strukturën e Posaçme...

Aktualitet 12:06 - 9 Korrik, 2019

Intervistohet prokurori i dosjeve të “nxehta”/ Çfarë tha për përgjimet

Këshilli i Lartë i Prokurorisë prej ditës së djeshme ka filluar intervistimin e prokurorëve, që kandidojnë për Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK....

Aktualitet 14:39 - 8 Korrik, 2019

SPAK në errësirë/ KLP nuk heq dorë nga skandalet

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zhvilluar sot katër intervistat e para me kandidatët për SPAK-un. Drejtuesi i Prokurorisë së Apelit Altin Dumani, prokurori i Krimeve...

Aktualitet 13:15 - 8 Korrik, 2019

Intervistat për SPAK/ Ibrahimaj tregon pse nuk u lejuan mediat

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka filluar sot intervistat me kandidatët për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK. Këto intervista janë mbajtur larg...