Connect with Us

All posts tagged "spak"

“Rama e Basha e nuhasin mirë njëri-tjetrin”/ Çfarë paralajmëron Murrizi
Politikë 22:41 - 23 Shtator, 2020

“Rama e Basha e nuhasin mirë njëri-tjetrin”/ Çfarë paralajmëron Murrizi

Deputeti Myslim Murrizi, është i ftuar mbrëmjen e sote më emisioni “Arena” ku ka folur për debatin e fundit për kodin zgjedhor. Murrizi tha se Rama...

Sekuestrimi i pasurive kriminale/ Erida Skëndaj: Shqipëria ka shumë për të bërë
Politikë 20:18 - 22 Shtator, 2020

Sekuestrimi i pasurive kriminale/ Erida Skëndaj: Shqipëria ka shumë për të bërë

Me kërkesë të SPAK, Gjykata e Posaçme vendosi të konfiskojë 40% të pasurive të Kelmend dhe Bashkim Balilit dhe të shoqërisë në pronësi të tyre. Bëhet...

Goditja e krimit dhe korrupsionit/ Kreu i KLP-së takon ambasadoren e Hollandës
Lajme 17:24 - 22 Shtator, 2020

Goditja e krimit dhe korrupsionit/ Kreu i KLP-së takon ambasadoren e Hollandës

Drejtuesi i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, ka pritur në një takim kortezie Ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Shqipëri. Takimi u zhvillua në...

“Eskobari I Ballkanit”/GJKKO sekuestron  pasuritë e  Kelmend Balilit
Kronika 08:38 - 22 Shtator, 2020

GJKKO vendos sekuestrimin e pasurive të Kelmend Balilit

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, pas kërkesës së SPAK, ka vendosur sekuestrimin e pasurive të Kelmend Balilit, I cilësuar si “Eskobar i...

“Kanë vjedhur shtetin”/ Ngjela zbulon bisedën me Ramën: Më tha se SPAK i kap 4 ministra
Politikë 18:32 - 19 Shtator, 2020

“Kanë vjedhur shtetin”/ Ngjela zbulon bisedën me Ramën: Më tha se SPAK i kap 4 ministra

Avokati Spartak Ngjela ka qenë i ftuar pasditen e sotem në studion e “Kjo Javë”,  ku bëri një deklaratë të fortë. Ngjela tha se “peshqit e...

“Ndërrimi i territoreve Kosovë-Serbi do hapte oreksin e grekut..” / Ngjela tregon dy emrat që propozuan idenë
Politikë 18:16 - 19 Shtator, 2020

“Qarkullim elitash në PS”/ Ngjela zbulon se si u vu Rama nën presion nga SHBA

Avokati i njohur Spartak Ngjela është i ftuar pasditen e sotme në “Kjo Javë” ku po diskutohet për ngërçin me listat në Këshillin Politk. Ngjela tha...

Aktualitet 15:15 - 19 Shtator, 2020

Gjykata e Lartë pranon rekursin e SPAK për çështjen e Luan Dacit

Gjykata e Lartë ka pranuar rekursin e SPAK për çështjen e gjyqtarit Luan Daci. Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë...

Politikë 10:47 - 19 Shtator, 2020

Ekskluzive/ Priten arrestime të zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme

Ministria e Brendshme duket se është përfshirë në një sërë skandalesh, së fundi me blerjen e BMW-së luksoze, blerë për  Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj në...

 Gjyqtarja Margjeka kërkon leje për të takuar vajzën/ Ja përgjigjja e SPAK
Aktualitet 09:41 - 18 Shtator, 2020

Gjyqtarja Margjeka kërkon leje për të takuar vajzën/ Ja përgjigjja e SPAK

Pak ditë më parë u dha vendimi për gjyqtaren Mimoza Margjeka, e cila ndodhet nën masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Kjo pasi doli në pah një...

Nga Blendi Klosi tek Tërmet Peçi/ PD dorëzon në SPAK 3 padi penale
Politikë 10:53 - 17 Shtator, 2020

Nga Blendi Klosi tek Tërmet Peçi/ PD dorëzon në SPAK 3 padi penale

Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK tre padi penale ndaj ministrit të Mjedisit, Blendi Klosi, Zamir Dedej, Edison Konomi dhe Tërmet Peçi, për krimet mjedisore. Kreu...

Pasuria marramendëse e Monika Kryemadhit/ Pse duhet të ketë frikë nga SPAK
Opinione 20:40 - 15 Shtator, 2020

Pasuria marramendëse e Monika Kryemadhit/ Pse duhet të ketë frikë nga SPAK

Nga Adriatik Doci Çdo njeri normal do ta kishte frikë SPAK-un dhe do merrte qetësues për të fjetur natën po të ishte në vendin e Monika...

Kronika 11:45 - 13 Shtator, 2020

Ryshfet nga bizneset për t’i shpëtuar nga gjobat/ Lihet në burg inspektori i Tatimeve

Gjykata e Posaçme ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për Erjon Trungin, inspektor i Tatimeve. Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “korrupsion pasiv...

Aktualitet 13:02 - 12 Shtator, 2020

Përplasja e Gjyqtares Mimoza Margjeka me policët/ Kjo është e frikshme! Jam e kënaqur që më arrestuan

Pak ditë më parë doli në pah një skeme korrupsioni prej 6 mijë eurosh për lirimin e të paraburgosurit Orion Bali, ndaj të cilit rëndonte akuza...

Sa kohë do t’i lërë Meta, negociatave për qeverinë e paszgjedhjeve?
Aktualitet 13:22 - 10 Shtator, 2020

Konkluzionet tronditëse të DASH/ Meta ngre tonet: Shqiptarët të marrin në dorë fatet e tyre

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar lidhur me raportin vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit, ku Shqipëria konisderohet si vendi me korrupsionin më...

Përplasjet për listat/ Ambasadorja Kim paralajmëron Bashën dhe Ramën: Mos harroni marrëveshjen!
Aktualitet 12:56 - 10 Shtator, 2020

Yuri Kim i “tërheq veshin” politikës/ Jo presione ndaj SPAK, ka persona që po tentojnë ta intimidojnë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim në një prononcim për mediat nga Shkodra, I drejtoi një mesazh të fortë politikës, ndërsa kërkoi që liderët në...

Klodiana Lala tregon skemën e korrupsionit të zbuluar nga SPAK/ Si u vunë në pranga njerëzit e drejtësisë
Kronika 11:29 - 10 Shtator, 2020

Klodiana Lala tregon skemën e korrupsionit të zbuluar nga SPAK/ Si u vunë në pranga njerëzit e drejtësisë

Një ditë më parë, SPAK bëri me dije se ka arrestuar disa persona, të dyshuar të përfshirë në një skemë korrupsioni, për lirimin nga qelia e...

U arrestua nga SPAK për korrupsion/ Kush është gjyqtarja që nxorri nul zgjedhjet e 30 qershorit
Kronika 11:13 - 10 Shtator, 2020

“Janë 3 gjyqtarë, nga 2 mijë euro secili”/ Zbardhen përgjimet e korrupsionit të gjyqtares, lëvizjet e sekserit me vëllanë e të arrestuarit

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me përgjimet e SPAK, që zbuluan korrupsionin e gjyqtares Mimoza Margjeka. Avokati Skënder Demiraj ka biseduar me...

Nga Blendi Klosi tek Tërmet Peçi/ PD dorëzon në SPAK 3 padi penale
Aktualitet 16:10 - 9 Shtator, 2020

U arrestua nga SPAK për korrupsion/ Kush është gjyqtarja që nxorri nul zgjedhjet e 30 qershorit

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK ka arrestuar ditën e sotme gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka. Gjyqtarja Mimoza Margjeka, dyshohet se ka...

Aktualitet 12:35 - 9 Shtator, 2020

Hidhet shorti/ Kush është gjyqtaja që do të vendosë për fatin e Luan Dacit

Gjyqtarja Ilirjana Olldashi do të vendosë për anëtarin e pezulluar të KPA, Luan Dacin. Gjyqtari akuzohet nga SPAK se ka falsifikuar dokumentat për një shkarkim në...

Yuri Kim takon krerët e SPAK dhe të BKH/ Jep mesazhine  fortë për Reformën në Drejtësi
Politikë 16:13 - 8 Shtator, 2020

Yuri Kim takon krerët e SPAK dhe të BKH/ Jep mesazhin e fortë për Reformën në Drejtësi

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar sot kryetaren e BKH-së Aida Hajnaj dhe atë të SPAK Arben Kraja. Kim ka dhënë një mesazh...

Denoncim 15:36 - 8 Shtator, 2020

Skandali me gjyqin 44 milionë euro/ Faktet që akuzojnë Edmond Haxhinaston, zyrtarët e LSI dhe provat për SPAK

Disa ditë më parë, mediat kanë raportuar për një tjetër vendim të gjykatës në Arbitrazh kundër qeverisë shqiptare, ku firma “Aktor” e cila ishte kontraktuesja për ndërtimin...

Yuri Kim 2 orë kokë më kokë me Ramën/ Zbardhen detaje nga takimi
Aktualitet 11:15 - 8 Shtator, 2020

Përzgjedhja e 60 agjentëve të FBI-së shqiptare/Ja çfarë u diskutua

Ka përfunduar pak më parë takimi mes drejtueses së Byrosë Kombëtarë të Hetimit Aida Hajnaj, drejtuesit të SPAK-ut, Arben Kraja dhe ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim....

“Tymnajë e madhe mediatike/ Emri Vata tregon si po e pengon OFL punën e SPAK
Kronika 21:00 - 28 Gusht, 2020

“Tymnajë e madhe mediatike/ Emri Vata tregon si po e pengon OFL punën e SPAK

Ish drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit, Emri Vata ka folur për ligjin anti KÇK dhe Operacionin Forca e Ligjit. Sipas tij këto janë tallje...