Connect with Us

All posts tagged "spaho"

Spaho del hapur: Mos kthehet Patozi, Topalli dhe ata që na kanë kritikuar
Politikë 21:08 - 26 Qershor, 2020

Përzgjedhja e kandidatëve për deputet/ Spaho: PD, e hapur dhe për partitë e tjera të djathta

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, thotë se PD është e hapur edhe për partitë e tjera të djathta. Sipas Spahos, PD i mirëpret të gjithë ata...

A është bërë pishman që dogji mandatet?/ Basha i jep fund aludimeve
Politikë 15:05 - 26 Qershor, 2020

Lulzim Basha show me hapjen e partisë/ Kokat që do “presë” dhe cilët kërkon të shpëtojë

Ditët e fundit në media kanë qarkulluar lajme të porositura nga zyra e propagandës së Republikës së re, ku pretendohet se Lulzim Basha po synon hapjen...

Politikë 14:45 - 1 Maj, 2020

“Duhet paketë e tretë ekonomike”/ Si mund të ndihmojë qeveria biznesin

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho ka kërkuar një paketë të tretë ekonomike nga qeveria. I ftuar në një lidhje live për rubrikën ”Opinion” në News24, Spaho...

Politikë 14:02 - 26 Prill, 2020

“Bën kllounin dhe sulmon opozitën”/ Spaho i “zbrazet” Ramës: Publiko kontratat sekrete

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, i është përgjigjur kryeministrit Rama, pas publikimit të videos ku ironizon PD-në për vjedhje me tenderat sekretë. Spaho, thotë se...

Politikë 15:27 - 16 Prill, 2020

Ndihma ekonomike në kohë “lufte”/ FMN nxjerr “zbuluar” Ramën

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho ka reaguar lidhur me të dhënat e FMN, për ndihmat ekonomike të qeverisë në kohën e përballejs me Covid-19. Në një...

Politikë 15:22 - 9 Prill, 2020

PD kërkesë urgjente qeverisë/ Të miratojë paketën e re, rrezikohen mijëra vende pune

Partia Demokratike mbështet kërkesën unanime  të biznesit për ndërhyrje emergjente financiare për të shpëtuar nga mbyllja e dhjetëra mijëra vendeve të punës. Në një deklaratë për...

Politikë 22:28 - 12 Mars, 2020

Spaho kritika të forta qeverisë/ “Nuk na dëgjuat, masat të vonuara”

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka kritikuar ashpër qeverinë lidhur me masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Në një lidhje me “Ilva Noë”Spaho theksoi...

Politikë 13:00 - 16 Janar, 2020

Pas lëvizjeve të fundit/ Zbulohet qeveria hije e Lulzim Bashës

Kryetari i Republikës së re Lulzim Basha së fundi ka “ndezur” militantët, me shpresën se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Por ndërkohë që...

Politikë 13:51 - 29 Dhjetor, 2019

Në luftë për mbijetesë/ Varfëria boshatis qytetin e Kukësit  

Nënkryetari i partisë Demokratike, Edmond Spaho ishte sot në qytetin e Kukësit, për t’u njohur nga afër me problematikat me të cilat përballen këta qytetarë. Sipas...

Politikë 20:59 - 9 Dhjetor, 2019

“Kemi shtet prej kartoni”/ Edmond Spaho nxjerr zbuluar Ramën

Ish Deputeti i PD Edmond Spaho, i ftuar në studion e “ABC news” ka hedhur akuza ndaj qeverisë, lidhur me keqmenaxhimin e situatës post-tërmet, duke e...

Uncategorized 21:31 - 29 Gusht, 2019

Shkarkimet në Shkodër/ Spaho: Farse e Ramës, për të qeshur e për të qarë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka reaguar pëmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me dorëheqjen e tetë drejtorëve në Shkodër, pas urdhërit të kryeministrit...

Politikë 14:40 - 29 Korrik, 2019

“Nesër e pret gremina dhe fundi i tmerrshëm”/ Paralajmërimi i fortë i Spahos

Ish-kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama, se sipas tij kërkon të kapë edhe institucionet; Dhomën e Tregtisë...

Politikë 17:51 - 26 Korrik, 2019

Dokumenti/ PD plas skandalin me tenderin e Unazëz së Re

Nënkryetari i PD Edmond Spaho me anë të një deklarate për mediat tha se Edi  Rama e vazhdon paturpësisht skandalin te Unaza e Re. Sipas Spahos...

Aktualitet 15:24 - 17 Korrik, 2019

Gjykata e Durrësit nuk njeh 30 qershorin / Reagon ish-kreu i grupit parlamentar të PD

Ish-kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës së Durrësit për të mos njohur, sipas tij, zgjedhjet e...

Aktualitet 21:45 - 2 Korrik, 2019

“Raporti i OSBE i nxjerr ”zgjedhjet” nul”/ Shpërthen ish deputeti demokrat

Ish deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho tha se raporti i OSBE ODIHR i nxjerr ”zgjedhjet” nul. Sipas Spahos në këto zgjedhje nuk u mor parasysh...

Aktualitet 13:14 - 30 Maj, 2019

Bundestagu gjerman kundër hapjes së negociatave/ Shqipëria nuk përmbush kriteret

Ish-kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho ka publikuar sot një deklaratë të grupit parlamentar CDU/CSU të Bundestagut Gjerman, të cilët sipas tij janë kundër...

Spaho del hapur: Mos kthehet Patozi, Topalli dhe ata që na kanë kritikuar
Aktualitet 18:02 - 29 Maj, 2019

Raporti i KE/ Spaho: Shqipëria nuk i ka plotësuar ende detyrat

Edmond Spaho, ish deputet i Partisë Demokratike komentoi Progres-Raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë. Duke folur nga studio e lajmeve në “Fax News” Spaho tha se...

Spaho del hapur: Mos kthehet Patozi, Topalli dhe ata që na kanë kritikuar
Aktualitet 10:47 - 24 Maj, 2019

Akademia e Shkencave/ Spaho: Politika po uzurpon institucionet publike

Ish-kreu i grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho foli sot lidhur me Akadaminë e Shkencave dhe krimin politik, që sipas tij, po i bëhet këtij institucioni....

Aktualitet 15:16 - 14 Maj, 2019

Gjykata lë në burg protestuesit/ Spaho kërcënon prokurorët dhe gjyqtarët

Gjykata Penale e Tiranës ka vendosur sot “arrest me burg” për 20 protestues të arrestuar pas protestës së dhunshme të 11 majit, si dhe ka vendosur...

Aktualitet 15:32 - 9 Maj, 2019

Spaho paralajmëron Ramën/ Do të rrëzojmë me çdo mjet dhe me çdo kusht

Ish-kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka foluar për mediat, pasi gjykata dha vendimin detyrim parqitje për ish-deputetin Klevia Balliu. Ish-deputeti Spaho ka...

Aktualitet 09:09 - 9 Maj, 2019

Spaho sulmon ashpër ish-kryeministrin italian/ Duhet t’ju kërkosh falje shqiptarëve

Një ditë më parë në media u publikua një lajm, sipas të cilit Ish-Kryeministri i Italisë, Mateo Renzi deklaron se ndikimi i Federika Mogerinit në politikën...

Aktualitet 12:01 - 17 Prill, 2019

S’bëhet Shqipëria me shqiptarë/ Ish-këshilltari i PD-së i “përvishet” Spahos

Ish-anëtari i Këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, Fabian Topollaj, ka reaguar pas një postimi në rrjetet sociale, të ish-kreut të grupit parlamentar demokrat, Edmond...

Aktualitet 14:22 - 6 Prill, 2019

Marku dhe Prela përfshihen në skandal/ Heshtin për ngjarjen kriminale

Ish-kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho në një deklaratë për mediat, ka reaguar në lidhje me përgjimet e publikuara, për çështjen “Babale”. “Qytetarët...