Connect with Us

All posts tagged "spahiu"

Kreshnik Spahiu i kthehet Metës: Emigrantët ikën prej fytyrave tuaja
Politikë 15:46 - 10 Gusht, 2020

Kreshnik Spahiu i kthehet Metës: Emigrantët ikën prej fytyrave tuaja

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta pas ftesës së këtij të fundit ndaj emigrantëve shqiptarë. Meta ftoi emigrantët...

Kreshnik Spahiu i kthehet Metës: Emigrantët ikën prej fytyrave tuaja
Politikë 23:08 - 22 Qershor, 2020

“Drejtësi europiane me parlament afrikan”/ Kreshnik Spahiu: Nuk imagjinohet tek ne që Prokuroria të hetojë kryeministrin

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, në një lidhje me emisionin “Open” ka ironizuar me situatën politike në vendin tonë. Duke iu refruar...

Politikë 18:00 - 9 Qershor, 2020

“A do dilni prap në protestë ta mbështesni?”/ Kreshnik Spahiu “shpërthen” keq ndaj Metës

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku sulmon presidentin Ilir Meta pas takimit me kryeministrin...

Politikë 23:31 - 12 Maj, 2020

Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat/ “Gjykata Europiane mund ta nxjerrë nul Reformën në Drejtësi”

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, në një lidhje me emisionin “Open” i shpreh se Reforma në Drejtësi është anti-kushtetuese. Ai shtoi se...

Politikë 22:29 - 11 Maj, 2020

Kreshnik Spahiu pro legalizimit të hashashit/ “Të tregtohet me kartë identiteti”

Ish kreu i Aleancës “Kuq e Zi”, Kreshnik Spahiu, është shprehur pro legalizimit të hashasit  për qëllime mjeksore në vendin tonë. Në një lidhje me emisionin...

Politikë 23:06 - 23 Prill, 2020

“Mazhoranca nuk do ta shkarkojë Presidentin”/ Spahiu zbulon lojën Rama-Meta

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, në një lidhje me emisionin “Open”, ku po diskutohet afrimiteti mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi...

Politikë 22:43 - 22 Prill, 2020

“Pranvera” Rama-Meta/ Spahiu “uron” demokratët: E meritonit tradhtinë

Situata nga Covid-19 në vend duket se ka zbutur dhe tonet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Rama. Të dy lideret politik kanë shkëmbyer vazhdimisht mesazhe...

Sociale 22:31 - 16 Mars, 2020

Apeli i deputetes së PS-së/ Të gjithë duhet ta konsiderojmë veten mbartës të koronavirusit

Deputetja e Partisë Socialiste Klodiana Spahiu , në një lidhje me studion e “Ditari” në A2, duke folur lidhur me situatën nga koronavirusi, tha se të gjithë...

Politikë 17:06 - 12 Mars, 2020

Tirana e Durrësi në shtetrrethim/ Spahiu mesazh të fortë kryeministrit Rama

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka reaguar lidhur me masat e marra nga qeveria për situatën nga koronavirusi. Sipas Spahiut, policia dhe...

Opinione 21:40 - 9 Mars, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ Kosova sapo u rreshtua si shtet anti-amerikan

SHBA sapo pezulloi 200 milion euro investime në Kosovë. Kosova rreshtohet tek ato pak shtete anti-amerikane që SHBA vendos sanksione si Kuba, Koreja e Veriur apo...

Kreshnik Spahiu ish kryetar AK-se
Politikë 21:02 - 22 Shkurt, 2020

Kreshnik Spahiu në zi/ Humb njeriun e tij më të afërt

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka humbur motrën ditën e sotme. Zamira Spahiu, është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeҫare, ndërsa lajmin...

Politikë 22:44 - 17 Shkurt, 2020

“O zot, sa njeri i zi…”/ Kreshnik Spahiu nxjerr zbuluar Berishën

Shqipëria mblodhi 1.15 miliardë euro në Konferencën e Donatorëve sot në Bruksel, teksa shumë shtete u solidarizuan duke ofrur ndihmën e tyre, që konsiston në grante,...

Politikë 23:10 - 30 Janar, 2020

“Nuk ka lindur ende prokuror që të prekë 4 peshqit e mëdhenj”/ Spahiu paralajmëron dështimin e SPAK

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka paralajmëruar dështimin e SPAK. Sipas Spahiut, nuk ka lindur ende prokuror që të preki katëT peshqit...

Kronika 22:09 - 30 Janar, 2020

Shteti jashtë kontrollit!/ Spahiu: Shqipëria i shërben bandave

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, në një lidhje on line me emisionin “Open”, ku po diskutohet krimi dhe kokaina, u shpreh se...

Politikë 14:10 - 15 Janar, 2020

Të dashur demokratë, hidhni molotov në zyrat e Lulzim besë-prerit

Nga Kreshnik Spahiu * Pardje Lulzim Basha u shpall i pafajshëm nga “Vetingu” i Edi Ramës. Kjo është hera e 4 që Lulzim Basha përballet me...

Sociale 15:22 - 25 Dhjetor, 2019

“Me tana, o me tana” / Kreshnik Spahiu sulmon Elvana Gjatën

Festivali Këngës së ‘58 në RTSH, u shoqërua me polemika të shumta. Ndonëse këngëtarja Elvana Gjata, u mbështet shumë nga publiku, nuk kanë munguar dhe zërat...

Politikë 22:20 - 19 Dhjetor, 2019

Kreshnik Saphiu: SPAK s’mund të çojë në burg minstrat, as kryeministrin e as presidentin, ja arsyet

Ish zëvendës kryetar i KLD, Kreshnik Spahiu ka thënë arsyet pse është optimist dhe pesimist për SPAK. Ai ka thënë se ende nuk ka ardhur koha...

Politikë 22:11 - 18 Dhjetor, 2019

Ironia e Kreshnik Spahiut/ “Basha kërkon të bëhet kryeministër me 72 apartamente dhe vila në pronësi!”

Ish kreu i Alenacës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha duke hequr një paralele mes tij dhe kryeministrës së Finlandës. Spahiu thotë...

Politikë 21:47 - 24 Tetor, 2019

Trondit Kreshnik Spahiu/ “Tre bandat politike punojnë kundër SHBA”

Ambasada amerikane me anë të faqes së saj zyrtare ka kujtuar edhe një herë emrat e politikanëve shqiptar dhe familjarëve të tyre të cilëve u është...

Politikë 13:32 - 18 Tetor, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ Lulzimi…. i Majlindës

Mos u merrni me Majlindën, por me Lulzimin e saj, Mos sulmoni Majlindën, por atë që mori zarfin, Mos e qeshni Majlindën, por atë që e...

Politikë 08:46 - 18 Tetor, 2019

Kreshnik Spahiu vë me “shpatulla pas muri” Cakajn/ Jep dorëheqjen tani live

Ish-kreu i Alenacës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu mbrëmjen e djeshme  i ka bërë një thirrje të fortë ministrit në detyrë për Punët e Jashtme, Gent...

Kronika 22:39 - 14 Tetor, 2019

“Dashnorja e gjysmës së Kavajës”/ Reagon ashpër avokati i Marsidës

Ngjarja e Kavajës është tema e sotme në emisionin “Open”. Teksa panelsitët kanë dhënë argumentet e tyre, ka ndërhyrë në një lidhje telefonike dhe avokati i...

Kronika 22:15 - 14 Tetor, 2019

Aludimet për ngjarjen e Kavajës/ Kreshnik Spahiu: Marsida po krijon alibi

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu teksa foli për ngjarjen e Kavajës, tha se grupet kriminale kanë tendecë për të përfshirë femrën në shitjen...