Connect with Us

All posts tagged "Space x"

4 astronautë nisen për ISS në misionin historik NASA-SpaceX
Kuriozitete 14:43 - 16 Nentor, 2020

4 astronautë nisen për ISS në misionin historik NASA-SpaceX

Katër astronautë u nisën në orbitë të Dielën në fluturimin e parë historik operativ për anijen kozmike Crew Dragon të SpaceX si pjesë e misionit komercial...

Space X i Elon Musk lëshon një grup satelitësh Starlink në hapësirë
Teknologji 15:34 - 18 Tetor, 2020

Space X i Elon Musk lëshon një grup satelitësh Starlink në hapësirë

SpaceX ka lëshuar me sukses grupin e fundit të satelitëve të saj Starlink . Drejtori i Përgjithshëm i SpaceX, Elon Musk, tha se firma do të...

Teknologji 10:45 - 19 Korrik, 2020

Astronautët e NASA-s në misionin historik të SpaceX / Zbulohet data se kur do të kthehen në Tokë

Astronautët e NASA-s Robert Behnken dhe Douglas Hurley, astronautët e parë që udhëtojnë në orbitë mbi një anije kozmike të zhvilluar komercialisht, kanë për qëllim të...

Teknologji 21:49 - 30 Maj, 2020

SpaceX bën historinë/ Nis dy astronautë të NASA-s në Hapësirë

Kompania SpaceX ka hyrë në histori pasi këtë të shtunë ka nisur dy astronautë të NASA-s drejt Hapësirës. Pajisja e kësaj kompanie është nisur nga vendi...