Connect with Us

All posts tagged "sotiraq filo"

Lajme 20:02 - 20 Mars, 2020

Qytetarët e Korçës shkelin rregullat/ Kryebashkiaku Filo i prerë: Nuk mund të vazhdohet kështu!

Gjatë ditës së sotme qytetarët e Korçës kanë shkelur rregullat e qeverisë duke dalë shëtitje në orarin që është vendosur për të kryer pazare e nevoja...

sotiraq filo kryetar i bashkise korce
Politikë 20:54 - 13 Dhjetor, 2019

“Familja Pelivani në rrugë të hapur”/ PD thirrje Filos: Lëri tallavatë me drita dhe cirkun me ngjyra

Nënkryetarja e PD të Korçës Ledina Alolli ka ngritur akuzat se Bashkia e Korcës po mban peng dëmshpërblimin për 288 familje të prekura nga tërmeti. Ndonëse...

Politikë 11:04 - 22 Shtator, 2019

Bashkia e Korçës aksion për pastrimin e qytetit/ Filo thirrje për ndërgjegjësim

Bashkia e Korçës ka ndërmarrë një aksion sensibilizues për pastrimin e qytetit. Ky aksion u organizua në dy zona periferike; ato te ish vilat dhe ish...

Sotiraq filo kryetar i bashkise korce
Aktualitet 16:37 - 12 Mars, 2019

Ndërtimi i TEC-it në Korçë/ PD nxjerr dokumentin që implikon kryebashkiakun Filo

Partia Demokratike e Korçës thotë se anulimi i ndërtimit të TEC-it është fitore e një beteje të nisur nga mijëra qytetarë, që u injoruan dhe shpërfillën...

Aktualitet 17:34 - 10 Mars, 2019

Pas Klosit zbulohet letra e kryebashkiakut të Korçës për Ballukun/ Jo TEC në Korçë

Ditën e sotme kryebashkiaku i Korçës, Sotiraq Filo, i nisi një letër ministrit të Mjedisit, Blendi Klosit, nëpërmjet të cilës kundërshonte ndërtimin e TEC-it në Korçë....

Aktualitet 14:37 - 10 Mars, 2019

Blendi Klosi i përgjigjet kryebashkiakut Filo/ Jam kundër TEC-it, jam për Korçën turistike

Kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, i ka dërguar një letër ministrit të Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ku ka kërkuar ndalimin e projektin për...

Sotiraq filo kryetar i bashkise korce
Aktualitet 13:15 - 10 Mars, 2019

Sotiraq Filo letër ministrit Klosi/ Ndaleni ndërtimin e TEC-it ne Korce

Kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, ka reguar në lidhje me ndërtimin e TEC-it në Korçë. Me anë të një letre drejtuar  ministrit të Mjedisit,...

Aktualitet 11:57 - 2 Mars, 2019

TEC-i, mina me sahat për Korçën

Një vendim i qeverisë për t’i dhënë statusin e Investitorit Strategjik një kompanie të huaj që kërkon të ndërtojë një TEC gjigand në Korçë ka ndezur...

Sotiraq filo kryetar i bashkise korce
Aktualitet 18:22 - 8 Shkurt, 2019

Rama rikonfirmon Filon si kandidat për Bashkinë e Korçës

Gjatë takimit me qytetarët e  Korçës, nën siglën “Bashkia që Duam”, kryeministri, Edi Rama, i thuri elozhe përkushtimit dhe punës së kryebashkiakut të Korçës, Sotiraq Filo....

Aktualitet 21:26 - 3 Korrik, 2017

Rritet përleshja PS-LSI/ Rama hakmerret rëndë në juglindje

Të paktën dy nga nënkryetarët e Bashkive të LSI në Qarkun e Korçës janë larguar nga puna. E para që ka lënë detyrën ka qenë nënkryetarja...

Aktualitet 12:24 - 5 Dhjetor, 2016

FOTO EKSKLUZIVE/ Shpërthen kutia e rrjetit elektrik në Bashkinë e Korçës

Bashkia e Korçës për pak mund të shkrumbohej nga zjarri. Siç e shihni në fotot e mëposhtme kutia e shpërndarjes së rrjetit elektrik, ka shpërthyer duke...

Aktualitet 11:21 - 1 Prill, 2016

“Banda” që drejton Korçën/ Nga Elvi FUNDO

Një fakt që ndoshta pak artikulohet në publik, më shumë sesa opinion duket që nga rrethanat dhe detajet të jetë një e vërtëtë që qytetarët e...

Aktualitet 11:22 - 25 Shkurt, 2016

Kryebashkiaku i Korcës, Sotiraq Filo abuzim 250 milionë/ Pagoi punime të pakryera

Kryetari i Bashkisë Korcë, Sotiraq Filo, përfshihet në një skandal abuzimi me fondet publike ne shumen 250 milione leke. Sipas një kontrrolli të bërë se fundi...

Aktualitet 13:14 - 15 Janar, 2016

Foto fakt-Shkatërrimi i Korcës/ Betonizohet zona muzeale e qytetit

  Shkatërrimi urbanistik i qytetit të serenatave nuk ndalet. Fotot e mëposhtme tregojnë një ndërtim betoni në Bulevard “Republika”. Ndërtim më 3 kate në zonën muzeale të...

Aktualitet 18:30 - 27 Tetor, 2015

Korçë-Bashkia tallet me qytetarët/ Filo mbledh militantët dhe administratën për investimet

Bashkia e Korçës ka filluar disa takime me qytetarët. “Fjalën e ke ti” thuhet në këto takime që në fakt më shumë sesa bashkëbisedim dhe dëgjim...

Aktualitet 15:27 - 3 Shtator, 2015

Fakt-Kryebashkiaku i Korcës “vjedh” shatërvanet/ I vendos përpara shtëpisë

Prej kohësh për qytetarët korçartë ishte enigmë vendi ku kishin shkuar dy shat rvanët që ndodheshin në sheshin para Katedrales dhe Prefekturës, pas rikonstruksionit të këti sheshi....

Aktualitet 12:36 - 18 Qershor, 2015

Sa na kushton veshja luksoze e cirakut Sotiraq Filo?

Prej gati nje viti e gjysem kryebashkiak ne Korce, gati 6 vite nën/kryetar Bashkie, Sotiraq Filo ne Korcë është shembulli sesi mund të ecësh po të...

Aktualitet 20:06 - 20 Prill, 2015

Korçë/ Sotiraq Filo takim me banorë e Lagjes 14

Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Korçës, Sotiraq Filo me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka informuar lidhur me një...