Connect with Us

All posts tagged "soros"

Blog 08:15 - 6 Qershor, 2020

A qëndron Xhorxh Soros pas financimit të rebelimit të ANTIFA-s në SHBA?

Nga Debra Heine “American Greatness” * Dikush po organizon kriminelët dhe vandalët që të plaçkitin dhe shkatërrojnë qytetet amerikane, por mediat e korporatave të mëdha nuk...

Politikë 11:57 - 29 Maj, 2020

Reportazhi i “Vrij Nederland” në 2008-ën/ Si u arsimua Lulzim Basha, e shoqja, dhe kunati në Hollandë me paratë e Xhorxh Sorosit

E shkuara nuk mund të blihet nga askush, as nga ata që e konsiderojnë veten të gjithëpushtetshëm, për shkak të parave që kanë. I tillë është...

Bota 11:07 - 27 Maj, 2020

Si u shndërrua George Sorosi në figurën armiqësore të të djathtëve

Viktor Orbáni e ka shpallur sponsorin e tij të dikurshëm George Soros armik të shtetit. Ndërkohë fushata anti-Soros me tone antisemitike ka marrë përmasa ndërkombëtare me...

Politikë 08:32 - 1 Maj, 2020

Avokati bën paralajmërimin e fortë/ Ushtria e Soros është në aksion, po përgatisin skenarin e “gjëmës së madhe”

Eksperti i Ekonomisë, Artan Hoxha, në një opinion të tij, një ditë më parë, është shprehur se nëse shkalla e infektueshmërisë së kaluar deri tani nga...

Politikë 09:05 - 17 Prill, 2020

Avokati i njohur zbulon “paktin” mes Ramës, Metës dhe Bashës/ Paralajmërimi i frikshëm për qytetarët

Avokati i njohur Altin Goxhaj, shkruan se presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha kanë rënë dakort që të fusin shqiptarët...

Bota 09:31 - 18 Mars, 2020

Koronavirusi në Hungari/ Soros, migrantët dhe epidemia

Në Hungari, qeveria fajëson migrantët e paligjshëm, studentët e huaj, politikanë të opozitës dhe miliarderin George Soros për përhapjen e virusit Corona. Kritikët flasin për një...

Bota 16:12 - 16 Shkurt, 2020

Avokati i Trump bën deklaratën e fortë/ Soros përdor ambasadat e SHBA-së për të sulmuar armiqtë e tij

Avokati i Presidentit të SHBA,Donald Trumo, Rudy Giuliani ka bërë një deklaratë të fortë teksa shkruan se Soros po përdor ambasadat amerikane në Europën Lindore për...

Politikë 23:07 - 4 Shkurt, 2020

Avokati Altin Goxhaj: Sorosi po falimenton ekonominë shqiptare

I njohur si antiSoros i vendosur avokati Altin Goxhaj, e ka shigjetuar sërish manjatin amerikano-hungarez Georg Soros, duke thenë se ka një hedhur në veprim një...

Partneritet Privat-publik
Politikë 11:40 - 3 Shkurt, 2020

Avokati tregon kush qëndron pas skemës së PPP-ve/ Ja si po rrënohen shqiptarët

Avokati Altin Goxhaj deklaron se pas skemës së koncesioneve PPP qëndron George Soros. Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se kjo skemë ka si...

Politikë 12:47 - 29 Janar, 2020

Kampusi Universitar jepet me PPP/ Avokati zbulon vleren e vjedhjes, ja kush qëndron pas këtij plani

Avokati Altin Goxhaj ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, pas dhënies me koncesion PPP të Kampusit Universitar. Në një postim në...

Opinione 20:14 - 26 Janar, 2020

Çthurja e neo marksistëve/Si gënjejnë Endri Shabani dhe hajduti Besjan Pesha

Pjesë e një organizimi të qartë me profil neo komunist. Më një stil marksistësh të rinj dhe me organizime kundër binznesit qëndron Nisma Thurje e Besjan...

altin goxhaj flet pet politiken
Politikë 18:37 - 26 Janar, 2020

Altin Goxhaj: Organizata e Arlind Qorrit i shërben planit të Soros

Avokati Altin Goxhaj ka komentuar angazhimin e disa lëvizjeve të reja siç janë Organizata Politike e Arlind Qorrit, Levizja Vetëvendosje me qendër në Tiranë. Ai i...

Kulluri zbulon “aksionin e fshehtë” të Ramës e Bashës/ “Qeverisja e papërgjegjshme, opozitë “qurravitet” se...
Politikë 11:42 - 26 Janar, 2020

“Paratë i ndajnë bashkë”/ Kulluri i nxjerr të palarat Ramës dhe Bashës

Donatori i miliarderëve demokratë, George Soros pretendon se rrjeti social Facebook po zhvillon një operacion për të ndihmuar përmes reklamimit politik që Donald Trump të rizgjidhet...

Denoncim 19:07 - 25 Janar, 2020

A e di Mirush Kabashi që Besian Pesha është një super hajdut?

Ikona e skenës dhe ekranit shqiptar, i veçanti dhe magjiku Mirush Kabashi, prej disa kohësh është angazhuar në një levizje. Aty ku së bashku me disa...

Politikë 19:15 - 20 Janar, 2020

Biografia profesionale e Artur Metanit/ Kordinator i “Soros”-it, Drejtor i Ramës dhe Inspektor i Lartë i Drejtësisë

Me 98 vota në favor dhe 8 kundër, Artur Metani është zgjedhur pak më parë në detyrën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, gjë të cilën...

Politikë 22:50 - 7 Janar, 2020

3,000 euro një uniformë policie/ Malltezi thumbon keq Ramën: Ja menderosin edhe Hugo Boss

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, përmes një postimi në rrjetet sociale i është rikthyer edhe një herë tenderit të diskutueshëm të uniformave të...

Politikë 18:07 - 6 Janar, 2020

“Një opozitë normale do e kishte rrëzuar 10 herë”/ Altin Goxhaj nuk i kursehet Bashës

Një opozitë normale do e kishte rrëzuar 10 herë Ramën, bashkë me prpagandën e tij. Kështu shkruan avokati Altin Goxhaj, përmes një postimi në rrjetet sociale,...

altin goxhaj flet pet politiken
Politikë 12:03 - 5 Janar, 2020

Altin Goxhaj publikon dokumentin/ Tregon problemin që kanë njerëzit e Sorosit

Avokati Altin Goxhaj ka kujtuar 29 vjetorin e numrit të parë të Gazetës Rilindja Demokratike. Goxhaj shkruan se ndihet nostalgjik dhe krenar që ishte aty duke...

Politikë 15:24 - 21 Dhjetor, 2019

Astrit Patozi jep mesazhin e fortë/ Ja kush mund ta rrëzojë Edi Ramën

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend. Në një mesazh në rrjetet sociale, Patozi komenton protestat...

Politikë 11:25 - 21 Dhjetor, 2019

Tre shërbëtorët e Soros në Shqipëri

Historia e George Soros në Shqipëri fillon me ardhjen e demokracisë, me fondacionin e tij dhe shumë personazhe që i shërbyen dhe më pas u mbështeten...

Politikë 21:31 - 20 Dhjetor, 2019

Meta pret në presidencë djalin e Soros/ “Shpërthen” Altin Goxhaj: Kjo klasë politike është një batak kompromisesh

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka komentuar takimin e presidentit Ilir Meta me me djalin e themeluesit të Fondacionit “Soros”, George Soros, Alex Soros. Goxhaj shprehet...

Politikë 21:21 - 20 Dhjetor, 2019

Takimi i Metës me djalin e Soros/ Andi Bejtja: Mund të jenë bashkëhartues të Reformës në Drejtësi

Gazetari Andi Bejtja ka komentuar takimin e presidentit Ilir Meta me djalin e themeluesit të Fondacionit “Soros”, George Soros, Alex Soros. Sipas Bejtejs, ky është një...

Politikë 20:51 - 20 Dhjetor, 2019

Kapja e Gjykatës Kushtetuese/ Meta “i ankohet” djalit të Xhorxh Soros

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim Zëvendëspresidentin e Fondacionit “Shoqëria e Hapur”, Aleksandër Soros dhe Drejtorin Ekzekutiv të zyrës së Fondacionit në Shqipëri, Andi...