Connect with Us

All posts tagged "Sondazhi"

Politikë 16:24 - 9 Shkurt, 2020

Gjermani/ Pak frikë nga koronavirusi

Lufta kundër virusit të ri Korona, që ka shpërthyer në Kinë, aktualisht tërheq vëmendjen në të gjithë botën. Edhe në Gjermani, njerëzit janë infektuar me virusin...

Politikë 17:05 - 14 Janar, 2020

Sondazhi pas tërmetit/ Rriten PS-PD, firon ndjeshëm LSI

Nga Eduard Zaloshnja Në kuadrin e sondazheve të përmuajshëm që zhvilloj për revistën Follow Business Albania (vetëm me votues që kanë gjasa të marrin pjesë në...

Politikë 12:17 - 31 Dhjetor, 2019

Pse i përvëlon sondazhi i “Brrylit”, Lulzim Bashës

Dy ditë më parë në mbrëmjen e ditës së dielë, “Brryli Brodëay”, një faqe memesh në rrjetet sociale, publikoi një sondazh. Një sondazh me një pyetje...

Politikë 13:56 - 14 Nentor, 2019

Gara për Kryeprokuror/ Zbulohet sondazhi që Marku dorëzoi në KLP  

Pak ditë para se Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përpilonte listën përfundimtare të kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm, Arta Marku ka dorëzuar një dokument të...

Sociale 12:25 - 6 Nentor, 2019

Ministria e Arsimit shkeli premtimin për VKM e Plagjiaturave/ 83% e studentëve kërkojnë veting të pedagogëve

Qëndresa Qytetare publikoi sot të dhënat e monitorimit dhe opinionet e studentëve mbi zbatimin e Paktit për Universitetin. Raporti u prezantua në tryezën e organizuar me...

Politikë 12:08 - 29 Korrik, 2019

Sondazhi-Projekti për Teatrin Kombëtar/ Qytetarët kundër qeverisë  

Debatet për Teatrin Kombëtar vijojnë të jenë tema më e nxehtë e politikës. Nga një anë është qeveria e cila kërkon të shembë godinën e Teatrit...

Aktualitet 23:16 - 30 Qershor, 2019

A duhet të japë dorëheqjen Lulzim Basha?/ Ja si përgjigjen shqiptarët

Menjëherë pas përfundimit të votimeve të sotme kreu i PD-së, Lulzim Basha, doli në një konferencë për mediat ku pjesëmarrjen e ulët të votuesve e shiti...

Aktualitet 19:35 - 28 Qershor, 2019

Sondazhi/ Ja sa shqiptarë do të marrin pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit

Fill pas dekretit të N-të të Presidentit Meta mbi zgjedhjet (sipas të cilit votimi duhet të kryhet në 13 tetor), zhvillova një sondazh elektronik me 1050...

sondazhi
Aktualitet 23:18 - 24 Qershor, 2019

Nëse zgjedhjet do të bëheshin nesër/ Ja kush fiton

Nëse zgjedhjet e Përgjithshme të parakohshme do të mbaheshin nesër, 56.7% e të anketuarve shprehen se do të votonin PS dhe partitë e tjera aleate. 37.4%...

Aktualitet 17:19 - 2 Qershor, 2019

Sondazhi/ Kandidati i Bindjes Demokratike kryeson në Dibër

Kandidati i Bindjes Demokratike në Bashkinë e Dibrës, Shkëlzen Qoka, kryeson sondazhet. Qoka deri tani rezulton të ketë grumbulluar 53% të votave në raport me rivalin...

Ylli Manjani dhe Edi Rama gjate nje seance plenare
Aktualitet 12:02 - 31 Maj, 2019

Manjani “leksion” opozitës/ Po e mbani Ramën në pushtet

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me sondazhin e dy ditëve më parë të “IPR Marketing” në studion e emisionit...

Aktualitet 22:29 - 29 Maj, 2019

A duhet të hyjë mazhoranca në zgjedhje pa opozitën?/ Qytetarët “shuplakë” Ramës

Sipas jush mazhoranca duhet të hyjë në zgjedhje pa opozitën? Ka qenë një nga shumë pyetjet e sondazhit të bërë nga “IPR Marketing” Rezultatet vijojnë si...

Aktualitet 21:59 - 29 Maj, 2019

Sondazhi/ Ja sa shqiptarë janë pro zgjedhjeve të parakohëshme

Kërkesa e opozitës për të pasur zgjedhje të parakohëshme ka bërë që një nga pyetjet e sondazhit të “IPR Marketing” të jetë edhe kjo: Pro apo...

Aktualitet 21:49 - 29 Maj, 2019

A ndani të njëjtin mendim me opozitën për protestën?/ Surprizues rezultati i sondazhit

A ndani të njëjtin mendim me opozitën për protestën? Ka qenë një tjetër pyetje e shtruar nga sondazhi i “IPR Marketing”. Rezultatet janë si më poshtë:...

Aktualitet 21:20 - 29 Maj, 2019

Sondazhi-Si e gjykoni veprimtarinë e kryeministrit Edi Rama?/ Ja si përgjigjen shqiptarët

Mbrëmjen e sotme po publikohen rezultatet e sondazhit të dytë tëv “IPR Marketing” në studion e emisionit “Tempora” në Ora News. Pyetjes: Si e gjykoni veprimtarinë...

presidenti ilir meta ne lezhe
Aktualitet 08:26 - 24 Maj, 2019

Sondazhi-Blerja e votave/ 84 % e qytetarëve: Të rihapen hetimet, Meta të shkojë në burg

Presidentit i Republikës Ilir Meta, dyshohet se ka blerë zgjedhjet lokale të vitit 2009. Bëhet fjalë për kohën kur ai drejtonte Lëvizjen Socialiste për Integrim. Dyshimet...

Aktualitet 21:05 - 20 Maj, 2019

Sondazhi-A do të arrestohet Vangjush Dako?/ Ja si përgjigjen shqiptarët

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, u thirr për gati pesë orë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për dosjen e famshme “339”. Ai u mor në...

Aktualitet 21:29 - 15 Maj, 2019

Sondazhi/ Si zgjidhet kriza politike në vend?

Pyetjes se “Çfarë do të ishte e drejtë të ndodhte për të zgjidhur krizën aktuale politike,” artikuluar nga Instituti italian “GPF Inspiring Research”, gjatë sondazhit të...

Ilir meta per protesten
Aktualitet 21:09 - 15 Maj, 2019

Sondazhi/ Presidenti Meta, politikani më i pasinqertë

Pyetjes së Institutit italian “GPF Inspiring Research,” në bashkëpunim me Report TV, se: “Kush nga këto figura ju duket më i sinqertë në deklarimet publike”, 1200...

ja sa ishte numri i pjesemarresve
Aktualitet 20:39 - 15 Maj, 2019

Sondazhi/ “Si e gjykoni gjendjen e përgjithëshme aktuale të Shqipërisë?”

Televizioni Report TV në  bashkëpunim me Institutin Italian “GPF Inspiring Research”, janë duke publikuar shifrat vlerësuese rreth gjendjes së përgjithëshme që zotëron vendin. Ky është sondazhi...

salianji dhe duma heqin dore nga mandatet
Aktualitet 17:25 - 4 Maj, 2019

Sondazhi-Grida Duma apo Ervin Salianji/ Ja kush e merr kryesimin e PD-së pas Bashës

Ditën e djeshme CNA.al në faqen e saj zyrtare krijoi një sondazh se kush do ta marrë kryesimin e PD-së pas kreut aktual Lulzim Basha. Kandidaturat...

Aktualitet 23:07 - 17 Prill, 2019

Njihuni me sondazhin për Bashkinë e Tiranës

Sipas sondazhit të “GPF Inspiring Research” Bashkia e Tiranës, nëse zgjedhjet lokale do të zhvilloheshin sot, do ti ngelej Erion Velajt. Rezultatet vijojnë si mëposhtë: 63-67%...

zbulohet kandidati i PS per bashkine e lezhes
Aktualitet 22:58 - 17 Prill, 2019

Sondazhi/ Ja si ndahet gara për Lezhën

Në  Lezhë, sipas sondazhit të “GPF Inspiring Research”, deputeti Pjerin Ndreu, i cili do të garojë për socialistët, pritet të triumfojës Nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin...