Connect with Us

All posts tagged "sondazhet"

Bota 19:18 - 9 Korrik, 2020

Zgjedhjet në SHBA/ Sondazhet nxjerrin fitues Joe Biden përballë Trumpit

Kandidati demokrat Joe Biden është në avantazh me 4 pikë përqindje përballë, Presidentin Trump, sipas një sondazhi të realizuar nga Hill-HarrisX. Sipas shifrave të dala nga...

Politikë 15:22 - 22 Prill, 2020

Nga koncesionet, korrupsioni dhe droga/ Shtatë vite bëma e gjëma të Rilindjes dhe e vërteta e hidhur që tregojnë sondazhet

Në dy ditët e fundit në media po qarkullojnë disa sondazhe, të bëra kryesisht nga vetë partitë politike, por edhe nga analistë dhe persona të cilët...

Politikë 09:17 - 1 Nentor, 2019

Sondazhet e Lulit dhe ujku me gomarin

Artikulimi politik i Lulzim Bashës është një strategji e kuptueshme dhe e lexueshme, jo thjeshtë dhe vetëm nga gazetarët, por edhe çdo vëzhgues, qoftë nga ata...

Politikë 11:14 - 31 Tetor, 2019

Nikolla fantazon me sondazhe/ Shpall fituesin dhe kritikon opozitën

Nikoll Lesi përtej shërbimit me devotshmëri që i bën presidentit Meta dhe përtej faktit që media e tij është kthyer në zërin zyrtar të LSI-së, tashmë...

Politikë 19:18 - 27 Korrik, 2019

Grida Duma zbulon si do të ikë Rama/ Ja cila është detyra e opozitës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ndërsa ka komentuar situatën politike në vend, është shprehur se largimi i kryeministrit Edi rama do të bëhet vetëm me...

Aktualitet 14:56 - 9 Maj, 2019

Sondazhet-Rritet pakënaqësia ndaj qeverisë/ Zvogëlohet Basha

Ka një fenomen në politikën shqiptare të viteve të fundit, ku për herë të parë duket qartazi se kryetari apo lideri i opozitës qëndron poshtë partisë...

Aktualitet 22:52 - 17 Prill, 2019

Surprizojnë sondazhet/ Kukësi i kalon socialistëve

Sondazhi i “GPF Inspiring Research”, për Bashkinë e Kukësit tregon se, nëse zgjedhjet do të bëheshin sot, fitues do të ishte kandidati i Partisë Socialiste. Reazultatet...

Lulzim Basha kryetar i PD dhe monika kryemadhi kryetare e LSI opozite
Aktualitet 21:00 - 13 Mars, 2019

Sondazhet/ Shqiptarët kundër Bashës dhe Kryemadhit

Vendimi i opozitës për djegien e mandateve ka bërë që në mediat online edhe ato vizive të bëhen sondazhe nëse ky është një vendim i drejtë...

Aktualitet 12:54 - 24 Shkurt, 2019

“Sondazhet na nxjerrin fitues”/ Ish-ministri ironizon Ramën

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1” , ka  reaguar lidhur me deklaratat që po bën mazhoranca ditët e fundit lidhur me zgjedhjet lokale. Nëpërmjet një...

Aktualitet 11:30 - 2 Nentor, 2018

Sondazhet e Ramës “hanë” ministra/ Kush e ka radhën?

Kryeministri Edi Rama etalon kryesor të performacës së tij qeverisëse ka sondazhet. Këtë fakt nuk e mësuam sot, por ditët e fundit është bërë edhe më...

Kosova & Rajoni 15:57 - 8 Maj, 2018

Sondazhet/ Kosova nuk është më kryesorja për serbët

Sipas një hulumtimi, të kryer nga agjencia Faktor Plus, zgjidhja e çështjes së Kosovës nuk përbën prioritetin kryesor për serbët. Ata kanë vënë në plan të...

Bota 20:17 - 4 Mars, 2018

Dalin rezultatet e sondazheve/ Ja kush fiton zgjedhjet në Itali

Zgjedhjet e përgjithshme në Itali, në të cilat do të votojnë 46 milionë italianë, për pak orë ju vjen fundi. Sondazhet parazgjedhore nuk i japin shumicën...

Aktualitet 20:48 - 7 Maj, 2017

Sondazhi, 70% duan zgjedhje; FBA: 1 milionë vota për partitë e regjistruara

70% e votuesve shqiptarë duan që zgjedhjet të mbahen më 18 qershor edhe nëse në to nuk merr pjesë Partia Demokratike. Ndërsa 1 milionë e zgjedhësve...

Aktualitet 11:01 - 16 Qershor, 2016

Sondazhet/ Bie Rama, rritet LSI dhe PD

Partitë politikë një vit larg zgjedhjeve parlamentare, në një situatë të nxehtë politike për shkak të reformës në drejtësi, kanë filluar sondazhet e tyre. “Skuadrat” politike...

Aktualitet 11:26 - 22 Janar, 2015

Greqi/Rreth 100 mijë të rinj që sapo mbushën 18 vjeç, nuk do të votojnë

Të rinjtë që e gjejnë veten të papunë dhe të pashpresë në Greqi, mund të luajnë një rol kyç në zgjedhjet e parakohshme të së dielës...