Connect with Us

All posts tagged "Soleimani"

Bota 08:52 - 17 Janar, 2020

“Rrezik që vrasjet sekrete të kthehen në normalitet”

Një valë frikësuese vrasjesh sekrete ka mbërritur në Europë, shkruan historiani dhe eksperti i shërbimeve sekrete, Christopher Nehring. Kjo ka të bëjë edhe me shpërbërjen e...

Blog 08:13 - 8 Janar, 2020

Përplasja me regjimin terrorist/ 6 hapa për të ndihmuar SHBA-në dhe popullin iranian

Nga Van Hipp “Fox News” * Bota është në ethe qëkur SHBA-ja vrau arkitektin e terrorit iranian dhe komandantin e Forcës Kuds, Kasëm Sulejmani pas sulmit...

Bota 14:32 - 4 Janar, 2020

SHBA e pakënaqur me europianët pas vrasjes së Soleimanit

Pas sulmit në Irak kundër gjeneralit iranian, Kasem Soleimani, SHBA duket e zhgënjyer nga qëndrimi i europianëve. Ndërkohë Brigadat Al-Kuds paralajmërojnë hakmarrje e nuk përjashtojnë as...