Connect with Us

All posts tagged "sokol olldashi"

Politikë 11:37 - 12 Shkurt, 2020

“Sokol Olldashi vuri në pranga gjithë bandat”/ Maliqi përplaset me Lleshajn në Kuvend

Deputetii Lefter Maliqi është përplasur sot me Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj,  teksa ishte thirrur në interpelancë në Kuvend për situatën e krimit në vend. Deputeti...

lereni sokolin te prehet ne paqe
Lajme 10:36 - 17 Dhjetor, 2019

Sot do të mbushte 47-vjeç/ Nëna e Sokol Olldashit shkruan fjalët prekese

Ish-ministri i ndjerë i Transportit, Sokol Olldashi, sot do të festonte 47-vjetorin e lindjes. Nëna e tij, Kozeta Mamaqi e ka kujtuar këtë datë të shënuar...

Sociale 14:40 - 20 Nentor, 2019

“Na mungon Sokoli”/ Basha përkujton Olldashin: Djali i tij do ta përmbushë misionin

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përkujtuar 6 vjetorin e ndarjes nga jeta së ish ministrit të ndjerë të Transportit, Sokol Olldashi. Basha ka publikuar nje...

Politikë 11:00 - 20 Nentor, 2019

Foto-“Mungon tmerrësisht shumë”/ Astrit Patozi kujton mikun e tij Sokol Olldashin

Sot shënohen gjashtë vite nga aksidenti tragjik, që i mori jetën një prej figurave kryesore në Partinë Demokratike, ish-ministrit të ndjerë të Transporit, Sokol Olldashit. Ish-deputeti...

Lajm i Rekomanduar 09:46 - 2 Shtator, 2019

Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën/ Rrugën e bëri Sokol Olldashi

Në vijim të ritualit të tij të përditshëm, kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, duke publikuar disa pamje...

Aktualitet 20:36 - 24 Qershor, 2019

Rama i thur lavde Sokol Olldashit nga Durrësi

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme u ndal në qytetin e Durrësit ku zhvilloi takimin elektoral të radhës. Gjatë fjalës së tij Rama i thuri lavde...

Sokol Olldashi, Lulzim Basha
Aktualitet 12:17 - 10 Maj, 2019

Hipokrizia e Bashës ndaj Sokol Olldashit/ Si po e përdor djalin e tij

Mediat pranë PD-së dhe Lulzim Bashës, në këto kohë të të vështira, disa herë janë përpjekur të përdorin djalin e Sokol Olldashit dhe gruan e tij,...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:59 - 12 Mars, 2019

Nga kunati, Elona, Desada dhe Odeta tek Berisha/ Kush e drejton vërtetë PD-në?

Ka mjaft debate midis demokratëve dhe opoinionit publik se kush e drejton realisht PD-në dhe kush e mori vendimin për djegien e mandateve? Ishte vetë Lulzim...

Aktualitet 22:39 - 5 Mars, 2019

Ia di për nder Sokol Olldashit/ Maliqi: Tik taku i protestës bie për Lulzim Bashën

Deputeti, Lefter Maliqi, i qenë prezent në emisionin “Top Show” në TCH ka komentuar arsyet e pranimit të mandatit të tij. Sipas tij ai e ka...

Aktualitet 13:48 - 26 Nentor, 2018

Në PD s’ka më garë/ Zgjidhen “Enveristët” e Republikës së Re

Fundjava është mbyllur me disa proçese zgjedhore të brendshme në Partinë Demokratike. Në Kamëz, Dibër, Korçë, Fier, Lushnje, Gjirokastër, Durrës, Gramsh, disa degë në Tiranë etj.,...

themeluesi i partise Bindja Demokraitke
Aktualitet 23:06 - 19 Nentor, 2018

Patozi godet hipokrizinë e Bashës për Olldashin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale, përkujtoi pak minuta më parë ish-ministrin Sokol Olldashi, i cili humbi jetën në mënyrë...

Aktualitet 22:59 - 19 Nentor, 2018

Ai që nuk e njohu kurrë/ Një mesazh ndryshe në 5 vjetorin e Sokol Olldashit

Perkujtim i Sokolit qe iku! Pa e njohur, pa e ditur aspak, ate e therrisnin Koli. Si nje murtaje e vertet, bente ate cfare i thoshte...

Aktualitet 22:41 - 3 Maj, 2018

Deklarata e fortë e Artan Hoxhës: Tahiri e mbylli “rastin Olldashi” në favor të Ramës dhe Berishës

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka lëshuar një tjetër deklaratë të fortë, kur tha se ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri e mbylli “rastin Olldashi” në favor...

Nen Kryesore 1 11:57 - 21 Shkurt, 2018

Një e vërtetë që sërish u fsheh nga doktori/ Berisha i turpëruar nga Basha

Ish kryeministri Sali Berisha, ka folur rreth zgjedhjes të Lulzim Bashës në krye të PD-së, në garën përballë të ndjerit Sokol Olldashi. Berisha ka mohuar zërat...

Politikë 22:41 - 20 Shkurt, 2018

Berisha: Lulzim Basha nuk është kandidati im për PD-në

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur rreth zgjedhjes për herë të parë të Lulzim Bashës në krye të PD-së, në garën përballë të...

Aktualitet 13:38 - 20 Nentor, 2017

Ilir Kadia rrëfen bisedën e fundit me Olldashin/ Tregon dhe raportet me Bashën

Mes dëshmive për aksidentin tragjik që i mori jetën ish-ministrit të Transporteve, Sokol Olldashit, vjen dëshmia e gazetarit të BBC-se, Ilir Kadia, në intervisten e dhene...

Aktualitet 10:42 - 20 Nentor, 2017

Përkujtohet Sokol Olldashi

Familjarë, miq të afërm, shokë dhe bashkëpunëtorë të tij kanë kujtuar deputetin e ndjerë Sokol Olldashi. Në 4 vjetorin e largimit të tij nga jeta në...

Aktualitet 19:00 - 19 Nentor, 2017

Çfarë ishte Sokol Olldashi?

Pse shumë njerëz po e nderojnë sot? Nuk është punë interesi sepse ai nuk ka pushtet, pushteti i vetëm që ka është pushteti i kujtimit. Pse...

Aktualitet 20:29 - 15 Shtator, 2017

Felix Bilani kujton vrasjen e Azem Hajdarit dhe bisedën me Sokol Olldashin

Fotografi Felix Bilani ka kujtuar vrasjen e 19 viteve më parë, të Azem Hajdarit. Ja si e kujton ai atë ngjarje: “12 shtator 1998, në atë...

Aktualitet 10:48 - 14 Shtator, 2017

Gazetari letër publike doktor Berishës/E vërteta për Sokolin dhe Lulin që ti meriton

Zgjodha një mënyrë publike për t’ju drejtuar një letër me argumenta dhe fakte konkrete, pas një interviste që dhat dje tek kolegu Çim Peka. Një interviste...

Aktualitet 13:04 - 18 Gusht, 2017

HABERET E MITROS/OLLDASHI MË BËRI GAZETAR?!

Dy ditë më parë, Kozeta Mamaqi më dërgoi një tregim. E kishte qarë. Ishte ky sebepi që vendosa ta ribotoj këtë haber, për mikun tim. Takimi...

Aktualitet 23:06 - 23 Korrik, 2017

Dhimbje për Sokol Olldashin/Ish-deputetja e PD risjell poezinë përlotëse

Çdo vit që kalon duket se shton më shumë dhimbjen e demokratëve për të ndjerin Sokol Olldashi. Teksa një ditë më parë të gjithë demokratët i...

Aktualitet 15:44 - 22 Korrik, 2017

Demokratët “rikthejnë” Sokol Olldashin/ Çfarë bëri korçarja në fletën e votimit

Teksa të gjithë demokratët në mbarë vendin po votojnë për të zgjedhur kryetarin e ri të partisë së tyre, pjesëmarrja në këtë proces zgjedhor ka qenë...