Connect with Us

All posts tagged "sokol balla"

Politikë 23:28 - 21 Maj, 2020

“Më dhunuan”/ Balla nuk duron më, i kthehet Lelës: Çohu rrih Ramën

Gazetari Sokol Balla ka ndërhyrë në debatin e ashpër mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Alfred Lela për shembjen e Teatrit Kombëtar. Balla nuk e ka...

Politikë 22:56 - 21 Maj, 2020

Balla i pret fjalën Lelës dhe Gjekmarkajt/ “Nuk dua emision me të bërtitura, po jua them me të mira”

Gazetari Sokol Balla ka debatuar disa herë me kolegët Alfred Lela dhe Agron Gjekmarkaj për shkak të situatës së tensionuar në emisionin e tij. Teksa Lela...

Politikë 22:07 - 21 Maj, 2020

Sokol Balla nuk përmbahet ndaj Gjekmarkajt/ Bërtet me të madhe: Mos u merr me mua

Një situatë tejet e tensionuar ka qenë kjo e mbrëmjes së sotme në emisionin e gazetarit Sokol Balla. Gazetari ka ndërprerë një debat që po ndodhte...

Politikë 21:20 - 19 Shkurt, 2020

Rama i la emisionin në gjysmë/ Meta nuk pranon t’i shkojë në studio Sokol Ballës

Mbrëmjen e djeshme, moderatorit Sokol Balla i iku nga studioja kryeministri Edi Rama në gjysmë të emisionit. Kreu i qeverisë tha se kishte më të rëndësishëm...

Politikë 22:40 - 18 Shkurt, 2020

Kryeministri i la në mes emisionin/ Sokol Balla thërret “Rama Ik”

Kryeministri Edi Rama la emisionin “Real Story” të mbrëmjes së sotme përgjysmë dhe u largua nga studioja, duke u justifikuar se do shkojë të festojë ditëlindjen...

Politikë 22:15 - 18 Shkurt, 2020

Rama i lë në mes emisionin Sokol Ballës/ “Kam më të rëndësishëm Zahon dhe vajzën”

Kryeministri Edi Rama ka lënë në gjysmë emisionin “Real Story” dhe është larguar nga studioja ende pa mbaruar. Rama deklaroi se duhet të largohet më shpejt...

Politikë 23:25 - 21 Janar, 2020

“Artan Hoxha shpëtoi Ramën nga burgu”/ Balla zbulon urdhër-arrestin

Moderatori Sokol Balla ka bërë një deklaratë shumë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin e tij, “Real Sroey”, duke zbuluar një “sekret” të paditur më...

Lajme 22:11 - 4 Dhjetor, 2019

“Ma ke nxirë”/ Ahmetaj i kthehet Sokol Ballës: Do bëj emison e s’do të le të flasësh

Ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka folur sot lidhur me situatën që la pas tërmeti i 26 nëntorit. Ahmetaj ishte i ftuar në...

Politikë 19:52 - 13 Nentor, 2019

“Si e kam njohur…”/ Balla i nxjerr ‘bojën’ Nanos: U dëfryem me dy femra mes alkoolit, aty pash Muçin e dhunshëm që mëkatonte

Kohët e fundit analisti i njohur Mustafa Nano ka publikuar librin e titulluar “Si e kam njohur…”, referuar njerëzve influentë në jetën politike dhe kulturore në...

Kronika 22:55 - 28 Tetor, 2019

Kush e “sponosorizon” Sokol Ballën?/ Gazetari vë në dyshim financat e moderatorit

Nga Elio Laze -Sokolit! Qe je mengjerash kete e kuptuam. Mos e merr per ters, nuk i referohem videos aty ku sallakja jote u be e...

Politikë 23:13 - 27 Shtator, 2019

Skandali/ Ilir Meta: Sokol Balla më kërkoi ti fusja gruan në burg

Presidenti Ilir Meta, i ka kthyer përgjigje të ashpër, nëpërmjet zedhënësit të tij Tedi Blushi, gazetarit Sokol Balla. Ky i fundit në një shkrim të tij...

Politikë 15:14 - 17 Shtator, 2019

Si e çensuroi News 24 spotin lakuriq të Sokol Ballës

Starti i emisionit Real Story të Sokol Ballës në News 24 nuk ka qenë fiks ashtu sikurse ishe menduar nga vetë moderatori që braktisi Vizion Plus-in...

Lajm i Rekomanduar 13:40 - 15 Gusht, 2019

Edi Rama zhvesh Irfan Hysenbelliun/ Ja, çfarë ka ndodhur në News24

Pikërisht në çastet kur ka mbetur edhe vetë pa brekë, Edi Rama, ka gjetur kohë të zhveshë, bosit të njohur të medias dhe një nga kredi-marrësit...

Aktualitet 15:13 - 18 Korrik, 2019

Revolucion në median e Irfan Hysenbelliut/ Ikën stafi drejtues, vjen gazetari i njohur

CNA.al ka mësuar se në median e Irfan Hysenbelliut do të ketë ndryshime të forta. Këtë televizion së shpejti do ta drejtojë si drejtor i përgjithshëm,...

Aktualitet 22:22 - 15 Korrik, 2019

Sokol Balla bën avokatin e Soros/ Risjell intervistën e 14 viteve më parë

Ndërkohë që në Shqipëri debati për SOROS-in është në kulmin e tij, gazetari Sokol Balla ka zgjedhur t’i dalë në mbrojtje. Me paratë e Soros-it, dyshohet...

Aktualitet 15:30 - 11 Korrik, 2019

Video-Sokol Balla “djeg” Rio De Janeiro/ Sfidon Luana Vjollcën

Jemi mësuar që këngëtaret apo moderatoret e ekraneve shqiptare, të publikojnë në rrjetet sociale, foto seksi, të pushimeve të tyre luksoze, jo vetëm në bregdetin shqiptar,...

Aktualitet 15:42 - 2 Korrik, 2019

“Më kërcënoi mua dhe fëmijët”/ Sokol Balla i reagon ashpër Metës

Gazetari Sokol Balla ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta i cili përmendi nënën e fëmijëve të tij, ministren Belinda Balluku. Sipas Metës, Balla nuk...

Aktualitet 12:47 - 12 Janar, 2019

Nga Sokol Balla/ Ilir Meta, si Shaban Qosja!

Ilir Meta e bëri sërish. Kesaj radhe Presidenti shkoi edhe me larg, duke mos dekretuar as shkarkimin e Ministrit të Jashtem dhe bërë keshtu de facto...

Aktualitet 14:48 - 29 Dhjetor, 2018

Nga Greqia në ministre e Ramës/ Hijet e skandaleve dhe një histori e shkurtër me Belinda Ballukun

Dje kryeministri Edi Rama shkarkoi më shumë se gjysmën e qeverisë së tij, për të tentuar një zbutje të tensioneve popullore dhe politike në vend, të...

Aktualitet 13:44 - 28 Dhjetor, 2018

Ish-gruaja e Sokol Ballës zëvendëson Gjiknurin/ Kush është ministrja e re që “fundosi” Albcontrol

Belinda Balluku është emëruar nga kryeministri i vendit, Edi Rama, në krye të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, post të cilin e mbante Damian Gjiknuri. Më...

Aktualitet 18:22 - 25 Dhjetor, 2018

Opozitari Spaho i mërzitur se i kritikojnë qeverinë Rama

Gazetari, Sokol Balla ka reaguar pas kritikave të bëra nga kreu i Grupit Parlamentar Demokrat Edmond Spaho. Deputeti i PD  akuzon gazetarin se ka humbur objektivitetin...

Aktualitet 14:29 - 25 Dhjetor, 2018

Spaho sulmon Sokol Ballën/ Pse duhet të anëtarësohet patjetër në Rilindje

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Demokratike, Edmond Spaho i është kundërpërgjigjur gazetarit Sokol Balla, i cili në një shkrim të tij shprehej se qeveria është...

Aktualitet 20:31 - 22 Dhjetor, 2018

Gazetari pranë qeverisë zbulon emrat e ministrave që pritet të shkarkojë Rama  

Moderatori i emisionit “Real Story” në Vizion Plus, Sokol Balla, njëkohësisht gazetari më pranë qeverisë dhe mik i kryeministrit Rama, në një opinion të tijin botuar...