Connect with Us

All posts tagged "sociolog"

Shëndeti 16:13 - 29 Prill, 2020

Sociologët ngrenë shqetësimin/ “Pas daljes nga ‘bunkerizimi’ do zgjerohen konfliktet sociale”

Sociologu i njohur Gëzim Tushi, në një lidhje me Ora news, duke komentuar situatën aktuale me pandeminë tha se izolimi social ka rritur ankthin dhe pasigurinë...

Sociale 21:39 - 4 Dhjetor, 2019

Tërmeti i 26 nëntorit/ Sociologu: Një pikë kthese në të menduarin e gjërave

Sociologu Gëzim Tushi thotë se tërmeti i 26 nëntorit është një pikë kthese në të menduarin e gjërave. Sipas Tushit, mësimi i parë është një lloj...

Aktualitet 15:45 - 20 Tetor, 2018

Deklarata bombë për gjestet e Ramës/ Efekt i alternimit të drogërave, e ngriti me të bardhë, e uli me të kuqe

Sociologu Ergys Mertiri ka lëshuar akuza të ashpra kundër kryeministrit Edi Rama. Në një postimin në rrjetet sociale, sociologu ka reaguar në lidhje me dy intervistat...

Aktualitet 23:25 - 28 Gusht, 2018

Rekordi i kërkesave për lotarinë amerikane/ Sociologu jep alarmin

Viti 2018 shënoi një numër rekord të aplikimeve nga Shqipëria për lotarinë amerikane. Në lidhje me këtë ka folur sociologu Gëzim Tush, i cili është shprehur...

Life Style 21:30 - 2 Mars, 2017

Sociologu: Ja cfarë e acaron partnerin/ Hiqni dorë nga…

Kohët e fundit janë pyetur shumë meshkuj gjatë intervistave duke thënë se cfarë i acaron nga femra e tyre, e ndërsa një prej sociologeve të portalit...