Connect with Us

All posts tagged "socialistet"

Politikë 15:22 - 22 Prill, 2020

Nga koncesionet, korrupsioni dhe droga/ Shtatë vite bëma e gjëma të Rilindjes dhe e vërteta e hidhur që tregojnë sondazhet

Në dy ditët e fundit në media po qarkullojnë disa sondazhe, të bëra kryesisht nga vetë partitë politike, por edhe nga analistë dhe persona të cilët...

Politikë 16:41 - 28 Shkurt, 2020

“Do të ketë pjesëmarrje masive”/ Maliqi zbulon se çfarë pritet të ndodhë në protestën e 2 marsit

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi i ftuar në rubrikën “Opinion”, teksa ka folur për protestën e 2 marsit, u shpreh se do të ketë pjesëmarrje...

Politikë 13:02 - 24 Janar, 2020

Iu bashkua PAA-së së Dukës/ Reagon Malaj: Nuk jam manikin, vijoj të mbetem socialist

Një ditë më parë në media u raportua se ish-ministri i Financave, Arben Malaj, pas shkarkimit nga si anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë, i...

Politikë 19:24 - 14 Nentor, 2019

Vasili publikon dokumentin/ “PS po e ha turpin me bukë, shkelin ligjet që miratuan vetë”

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar procesverbalin e mbledhjes së komisionit të Reformës në Drejtësi, ku diskutohet për procedurat e përzgjedhjes...

Politikë 16:59 - 14 Tetor, 2019

Gjesti banal i ambasadorit të OSBE-së/ Gjata i hakërrehet socialistëve

Sekretari për Çeshtjet Ligjorë, Çlirim Gjata, ka komentuar veprimin e ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchard, i cili mbrëmë ndërsa po kalonte pranë Drejtorisë së...

Politikë 22:45 - 9 Tetor, 2019

Përplasje të forta në Bashkinë e Durrësit/ Kreu i PS kërcënon kandidatin Kërtusha

Socialistët e Durrësit duket se po përjetojnë një situatë kaosi pas zgjedhjeve të fundit që sollën rokadë në administratë. Përflitet se sot ka patur një sherr...

Politikë 21:42 - 4 Tetor, 2019

“Peng i grupeve kriminale”/ Ndoka: Rama i braktisur nga socialistët

“Rama është rrangall që e kanë braktisur qytetarët dhe ka mbetur vetëm me kriminela dhe oligarkë”, ka qenë shprehja që kryetari i demokristianëve, Nard Ndoka, ka...

Politikë 20:15 - 29 Shtator, 2019

“Një përgjigje për Elisën & Co”/ Nuk përmbahet Ylli Dylgjeri

Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar ashpër përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me akuzat e socialisteve ndaj presidentit Ilir Meta për shkelje të Kushtetutës. Dylgjeri...

Lajm i Rekomanduar 11:16 - 17 Shtator, 2019

Nikoll Lesi dhe Ilir Meta në krah të Erion Veliajt, kundër PD

Nikoll Lesi, gazetari me një eksperiencë të madhe, i hedhur në shumë “qypa politike” dhe shpesh vasal i pagatorit më të parë, sot është parë sërish...

Lajm i Rekomanduar 08:50 - 13 Shtator, 2019

Fotot-Kur Veliaj ishte i Berishës dhe SHIK-ut të Gazidedes

Sot me detyrë kryebashkiak i Tiranës si përfaqësues i socialistëve, dje rrënuesi i tyre dhe “armiku” kryesor. Ky është Erjon Veliaj drejtuesi i MJAFT, “delfini” i...

Politikë 16:47 - 10 Shtator, 2019

Pas denoncimit të Babanit/ Bardhi: Po verifikojmë edhe socialistë të tjerë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tha se qëndrimi i Mark Babanit, kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës, i cili refuzon akuzat e...

Politikë 09:33 - 9 Shtator, 2019

Basha jep alarmin/ Zbulon planet e “pasardhësve të xhelatëve”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar sot 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës, e cila është një nga lëvizjet e para të armatosura antikomuniste. Në...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Lajm i Rekomanduar 15:29 - 4 Shtator, 2019

Armiqtë e socialistëve që pasurohen në krah të Ramës

“Mjaft” e drejtuar në fillimet e saj nga Erion Veliaj, sot kryebashkiak i Tiranës, ishte një nga zërat më të fortë kundër qeverisë “Nano”. Në atë...

Lajm i Rekomanduar 10:51 - 4 Shtator, 2019

Beni nuk mësoi kurrë të ecë vetë/ Zbulohen “makthet” e drejtuesit të Top Channel

Top Channel, media e kthyer në dritaren e Ben Blushit, ka filluar të na tregojë edhe diçka tjetër kohët e fundit. Përtej lajmeve, informacioneve dhe sensacioneve,...

Politikë 19:39 - 2 Shtator, 2019

“Largoni Gjiknurin, të inkriminuarit i sillni ju”/ Hajdari “godet” socialistët

Deputetja demokrate Rudina Hajdari është kapur “dhëmbë për dhëmbë” me kreun e grupit parlamentarë socialist Taulant Balla, i cili njoftoi se së shpejti do të bëhen...

andi bushati opinion
Opinione 21:20 - 29 Gusht, 2019

Nga Andi Bushati/ Nuk ka më Dit(të)mirë në PS

Një luzmë mediash pro qeveritare i janë vërsulur Ditmir Bushatit, për fajin e vetëm se ka sulmuar “pronarin” real të tyre. TV Klan qëmtoi në arkivat...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Lajm i Rekomanduar 15:38 - 16 Gusht, 2019

Kriminalizimi nga Rilindja dhe heshtja e socialistëve

Nëse ka një akt të paprecedentë të skenës së politikës shqiptare është futja krimit, bandave dhe personave të përfshirë në afera të pista, në nivelet më...

Aktualitet 17:31 - 17 Korrik, 2019

“Nuk është në kompetencën tuaj”/ Arben Malaj i përgjigjet BSH për shkarkimin

Pas deklaratës së Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë për nismën e socialistëve për shkarkimin e Arben Malaj nga posti i anëtarit të Këshillit, ka ardhur...

lubonja sulmon ramen dhe veliajn
Aktualitet 13:54 - 2 Korrik, 2019

Erion Veliaj, dështaku i PS-së/ Qytetarët i tregojnë vendin  

Erion Veliaj ka fituar një tjetër mandat për të drejtuar bashkinë e kryeqytetit edhe për katër vitet që vijnë. Me të përfunduar numërimi i votave, Veliaj...

dade ish ministre e jashteme
Aktualitet 18:56 - 1 Korrik, 2019

Deklarata e fortë e Arta Dades/ “Socialistët nuk kanë lidhje me Edi Ramën”

Ish deputetja socialiste Arta Dade teksa komentonte zgjedhjet e 30 Qershorit sulmoi kryeministrin Edi Rama. Sipas Dades ata që janë konformuar me të kanë ngritur nepotizmin...

Aktualitet 19:52 - 25 Maj, 2019

Habit Kryemadhi/ “Sot protestojmë për socialistët”

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë marshimit të saj nga selia e partisë për në bulevard pati një komunikim për mediat. Kryemadhi theksoi se opozita sot...

Aktualitet 17:44 - 14 Maj, 2019

“Nuk ka kthim pas”/ Basha falenderon socialistët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferncë për shtyp  i falenderoi gazetarët e terrenit për saktrificën e bërë ditën e djeshme gjatë përcjelljes së...

Aktualitet 15:53 - 11 Maj, 2019

Ekskluzive/ Plas në koalicionin e Ramës

Partia Socialiste, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, sëbashku me 24 parti të tjera me 30 Prill 2019,  firmosi koalicionin zgjedhor “Aleanca për Shqipërinë...