Connect with Us

All posts tagged "sociale"

Aktualitet 17:03 - 3 Korrik, 2019

Tronditen rrjetet sociale/ Bien Instagram, Facebook dhe WhatsApp

Është një nga aplikacionet më të njohura të mediave sociale në botë, por duket se Instagram ra këtë pasdite. Sipas DownDetector, problemet filluan rreth orës 14:49...

Life Style 13:10 - 18 Shkurt, 2019

E vërteta që nuk duam ta pranojmë: Mediat sociale po bëhen “droga” e re e shoqërisë moderne

Na pëlqen ajo jo, çdo gjë në ditët e sotme na lidh me mediat sociale, pasi ato janë tashmë pjesë e pandashme e jetës sonë. Edhe...

Aktualitet 12:09 - 7 Shkurt, 2019

Shkrumbohet nga flakët banesa sociale në Shkozë

Një banesë sociale në Shkozë ka marrë flakë. Raportohet se zjarri ka rënë në një apartament në katin e tretë të pallatit. Zjarri, shkaqet e të...

Aktualitet 21:30 - 25 Janar, 2019

Yjet e mediave sociale që tani e tutje duhet të deklarojnë nëse postimet e tyre kanë qëllime reklamimi

16 yje të mediave sociale, ku përfshihen këngëtaret Elie Goulding, Rita Ora, modelja Rosie Huntington-Whiteley dhe Alexa Chung apo influencerja Zoella, kanë nënshkruar një marrveshje sipas...

Aktualitet 15:56 - 29 Dhjetor, 2018

Zemërimi nga media sociale

Në kinema dhe padyshim në skenën politike. I gjithë ky zemërim duket se është i përqendruar në një vend: median sociale. Platforma ka kontribuar për të...

Aktualitet 00:05 - 27 Dhjetor, 2018

Ja pse nuk duhet ta kontrollosh partnerin në rrjetet sociale

Mund të keqkuptohesh Ka gjithnjë miq të mirë online, të cilët mund të komentojnë me shaka, mund të lexosh diçka që do të bëjë të ndjehesh...

Aktualitet 21:00 - 20 Tetor, 2018

ByteDance po çmend mediat sociale

Aplikacionet e rrjeteve sociale kineze kanë kohë që përpiqen të fitojnë sa më shumë përdorues jashtë tregut venda. Dhe TikTok po e ndryshon këtë situatë. Në...

Aktualitet 19:06 - 6 Qershor, 2018

Indeksi i paqes sociale/ Ja ku renditen Kosova dhe Shqipëria

Instituti për Ekonomi dhe Paqe, me seli në Sidnej, publikoi të mërkurën Indeksin e Paqes Globale, duke radhitur 163 shtete dhe territore në bazë të nivelit...

Shëndeti 16:28 - 29 Maj, 2018

Manastirliu/ 600 mijë euro investime për aparatura moderne në spitalin e Vlorës

Spitali Rajonal i Vlorës është pajisur me aparatura të teknologjisë së lartë, duke ofruar një standart të ri të shërbimit për pacientët. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

Denoncim 21:32 - 8 Mars, 2018

Odiseja e pronës së familjes Emiri/ “Stop” rikthen procesin pas 25 vitesh

Perika dhe Mefarete Emiri denoncojnë në emisionin “Stop” odisenë me pronën e tyre, të lënë trashëgimi nga i ati, Latif Emiri. Trashëgimtaret morën njohjen e pronës...