Connect with Us

All posts tagged "Snapchat"

Teknologji 16:41 - 23 Korrik, 2021

Arritja e madhe e Snapchat/ Kap numrin e 293 milionë përdoruesve

Numri i përdoruesve aktivë të përditshëm në Snapchat është rritur dhe ka kapur shifrat e 293 milionë përoruesve, një rritje prej 23 për qind mbi të...

Teknologji 16:55 - 6 Korrik, 2021

Kujdes me “photoshopin” dhe “editimet” në foto/ Ligji që dënon ose gjobit influencuesit e mediave sociale

Influencuesit e Instagram që nuk deklarojnë nëse kanë redaktuar foto që janë reklama mund të gjobiten ose burgosen në Norvegji për shkak të një ligji të...

Snapchat një aplikacion i suksesshëm/ Arrin 500 milionë përdorues aktivë në muaj
Teknologji 22:46 - 24 Maj, 2021

Snapchat një aplikacion i suksesshëm/ Arrin 500 milionë përdorues aktivë në muaj

Snap tha të enjten se aplikacioni i saj i mediave sociale Snapchat ka arritur 500 milionë përdorues aktivë në muaj. Ky është një moment historik i...

Snapchat surprizon përdoruesit/ Sjell risinë e radhës
Teknologji 22:11 - 9 Maj, 2021

Snapchat surprizon përdoruesit/ Sjell risinë e radhës

Snapchat vjen me një risi ‘dark Snapchat’. Shtesa e re lejon përdoruesit e Snapchat të shohin me lehtësi fotot dhe të ndërveprojnë me kontaktet e tyre...

Eksperimenti i radhës i aplikacionit/ Dizanji i ri Snapchat i ngjashëm me Tik Tok
Teknologji 16:41 - 14 Korrik, 2020

Eksperimenti i radhës i aplikacionit/ Dizanji i ri Snapchat i ngjashëm me Tik Tok

Snapchat po teston një tipar të ri të eksplorimit që mund ta bëjë atë shumë më të ngjashëm me TikTok. Ndryshimet janë bërë të ditura nëpërmjet...

Life Style 22:00 - 17 Nentor, 2018

Na vjen keq t’jua themi, por “Snapchat” është i rrezikshëm për ne

E kishit menduar ndonjëherë që aplikacioni “Snapchat” mund të jetë i rrezikshëm?! “Studimi zbulon se vajzat adoleshente janë ato më të rrezikuarat nga ky aplikacion. Ato...

Life Style 16:40 - 16 Tetor, 2018

E ke harruar Snapchat? Ky update do t’ju kthejë në përdorues të çmendur

Çfarë do të bëni kur të humbni tre milion përdorues të përditshëm në tre muaj? Ju filloni të fokusoheni në kafshët shtëpiake të njerëzve. Filtrat Snapchat...

Aktualitet 10:00 - 11 Tetor, 2018

Po bënte video për Snapchat/ Aktori i njohur gjen vdekjen

Vdekja të vjen atëherë kur nuk e pret, dhe në momentet e bukura. Po postonte video në “Snapchat” dhe vetëm pak orë më vonë mediat u...

Aktualitet 23:00 - 4 Tetor, 2018

Këngëtarja shqiptare surprizohet nga Snapchat!/ I dhuron filtrin e këngës

Pas suksesit të “Im a Mess” duket se Bebe Rexha po shënon një tjetër sukses. Ashtu siç ndodh shpesh me hitet më IN të momentit, snapchat...

Aktualitet 23:15 - 15 Shtator, 2018

Risia që të gjithë prisnim nga SNAPCHAT !/ Do të dashuroheni me të

Më në fund një lajm i mirë nga SnapChat! Rrjetet sociale po na bëjnë çdo ditë e më shumë të varur ndaj tyre dhe shumë shpesh...

Eksperimenti i radhës i aplikacionit/ Dizanji i ri Snapchat i ngjashëm me Tik Tok
Life Style 09:58 - 24 Maj, 2018

Ju tregojmë mënyrat si të bëni screenshot nga Snapchat-i pa e vënë re askush!

Një nga problemet që lindën me përhapjen e rrjetit social Snapchat ishte fakti që nëse do të bëje screenshot ndonjë postim, personi që e kishte postuar...

Kryesore Show Biz 22:30 - 16 Mars, 2018

Snapchat tallet me Rihannën dhe Chris Brown/ Kërkon falje publikisht

Snapchat ka hequr një reklamë nga platforma pasi ka pranuar se “shfaq dhunë”. Aplikacioni në fjalë, vendosi një reklamë ku i pyeti përdoruesit nëse ata do...

Kryesore Show Biz 23:00 - 10 Mars, 2018

Foto/ Milionerja shfaqet topless

Ajo është një nga femrat më të pasur në Amerikë. Paris Hilton është në qëndër të mediave pas një fotoshooting që bëri topless. Këtë ajo e...

Kuriozitete 22:40 - 27 Shkurt, 2018

Snapchat krijon ‘Friendmoji’ 3D/ Mund ta bëni veten personazh të animuar

Snapchat ka krijuar “Friendmoji” 3D, në mënyrë që përdoruesit e tij të mund të vendosin veten e tyre si personazh filmash të animuar në një botë...

Life Style 22:40 - 23 Shkurt, 2018

Snapchat bën lëvizje të zgjuar/ Do zbukurojë story-n me GIFT-s

Snapchat ka njoftuar se ishte duke bashkëpunuar me Giphy për të siguruar GIFs të për të zbukuruar Story dhe Snaps që përdoruesit dërgojnë tek miqtë ose...

Life Style 18:00 - 16 Shkurt, 2018

Peticioni i 1.5 milionë njerëzve kundër rrjetit social

Çdo ditë rrjetet sociale sjellin nga një risi, me të vetmin qëllim që të bëhen sa më atraktivë për përdoruesit. Por jo gjithmonë këto ndryshime priten...

Teknologji 12:01 - 11 Shkurt, 2018

Përdoruesit e Snapchat të xhindosur me përditësimin e ri

Snapchat po lëshon një përditësim të ri të diskutueshëm në Britaninë e Madhe që ndryshon tërësisht dizajnin e aplikacionit. Përditësimi ka shkaktuar zemërim në mesin e...

Aktualitet 01:00 - 12 Janar, 2018

Përditësimi i Snapchat i ka inatosur të gjithë përdoruesit

Ju kujtohet Snacpchat? Është aplikacioni i fotove dhe videove që përdorej masivisht para se Instagram të shtonte Insta Stories. E pra me sa duket, ka ende...

Aktualitet 14:00 - 13 Dhjetor, 2017

Fëmijët milionerët “pushtojnë” Snapchat-in, harrohet Instagram

Me gjasë e keni vënë re se tashmë ka një konkurrencë të “heshtur” në rrjetet sociale për fotot që secili publikon. Deri më tani është rrjeti...

Aktualitet 19:39 - 26 Nentor, 2017

Prindërit në Facebook, fëmijët në Snapchat

Ndërsa shumica e të rriturve krijojnë llogaritë e tyre në Facebook, shumë adoleshentë po tërhiqen drejt Snapchat, aplikacionit të mesazheve të menjëhershme për të shmangur mbikqyrjen...

Aktualitet 23:00 - 16 Nentor, 2017

Miranda Kerr pret fëmijën e parë me themeluesin e Snapchat

Miranda Kerr pret fëmijën e saj të parë me burrin Evan Spiegel. Modelja australiane, e cila është dhe ish-gruaja e aktorir Orlando Bloom me të cilin...

Uncategorized 21:30 - 24 Korrik, 2017

Shpërthejnë fotot nudo të Kylie Jenner

Motrat Kardashian janë ndër personazhet më aktivë në rrjete sociale, madje paguhen me shuma marramendëse vetëm për një postim të tyre. Megjithatë ditën e djeshme njërës...

Aktualitet 20:47 - 16 Korrik, 2017

Foto-“Tërbohen” të rinjtë/ Nxjerrin gjithçka në Snapchat

Vitet e fundit po na “pushton” teknologjia dhe dita-ditës shtohen gjithnjë e më shumë edhe rrjetet sociale. Snapchat është rrjeti më i fundit që ka marrë...