Connect with Us

All posts tagged "smartphone"

Teknologji 15:50 - 17 Tetor, 2020

5G një nga karakteristikat e iPhone 12/ Kjo nuk është arsyeja e vetme pse duhet ta keni një smartphone të tillë

iPhone 12 i Apple është një nga telefonat e parë të mençur të kompanisë që vijnë me 5G. Ndërsa është një hap i rëndësishëm për iPhone,...

Apple iPhone 12/ Përparësia e çipave, i bën telefonat më “inteligjentë”
Teknologji 11:18 - 13 Tetor, 2020

Apple iPhone 12/ Përparësia e çipave, i bën telefonat më “inteligjentë”

Pasi Apple të prezatojë iPhonët e rinj, duhet të dini se ata kanë bërë një marrëveshje dhe se ata janë celularët e parë në botë që...

Huawei vjen me ndryshime/ Planifikon të instalojë sistemin e tij operativ në smartphone
Teknologji 12:21 - 11 Shtator, 2020

Huawei vjen me ndryshime/ Planifikon të instalojë sistemin e tij operativ në smartphone

Huawei ka njoftuar planet për të instaluar paraprakisht sistemin e vet operativ Harmony në telefonët e saj inteligjentë nga viti i ardhshëm.Kompania kineze tha se do...

TikTok, Wechat & Co
Teknologji 09:43 - 22 Gusht, 2020

TikTok, Wechat & Co/ Si hyjnë spyware në smartphone?

TikTok, WeChat dhe mijëra aplikacione të tjera nga Kina duken të padëmshme, por në të vërtetë janë “malware”. Por shumë gjëra përdoruesit i kanë vetë në...

Life Style 14:43 - 30 Korrik, 2019

Keni nevojë për një smartphone të ri?/ Zbuloni se kur është momenti i duhur për ta patur

Nëse keni ndërmend të blini një telefon të ri iu këshillojmë të mos e bëni tani. Vetëm në dy muaj, kompanitë më të mëdha në botë,...

Aktualitet 12:43 - 4 Janar, 2019

Mos lini kurrë celularë në duart e fëmijëve, ja nga se rrezikohen

Përdorimi i gjatë i telefonave inteligjentë dhe pajisjeve elektronike është lidhur gjithmonë me përkeqësim të gjendjes mendore, por, një studim i ri ka treguar se këto...

Life Style 14:53 - 17 Dhjetor, 2018

Si e mbani në dorë smartfonin? Ja çfarë tregon kjo për personalitetin tuaj

Statistikat parashikojnë se do të ketë pothuajse 3 miliardë përdorues të smartfonëve deri në vitin 2020. Jo vetëm që ky fakt është interesant nga pikëpamja e...

Aktualitet 17:20 - 22 Janar, 2018

Hapat e thjeshtë që do t’ju ndihmojnë të ‘kuroni’ varësinë ndaj celularit

Ata bëjnë fotografi, organizojnë jetën tonë, na mbajnë në kontakt me të dashurit dhe sigurojnë një lum të pafund argëtimi, por pavarësisht nga të gjitha këto...

Aktualitet 18:20 - 22 Dhjetor, 2017

Apple pranon ‘truket e pista’ që përdor për të shitur versionet e reja të iPhone

Nëse iPhone juaj 6 ose 7 filloi të kishte probleme në fillim të këtij viti, kjo nuk ka ndodhur rastësisht, por për shkak të manovrave të...

Aktualitet 02:30 - 23 Nentor, 2017

Facebook po përdor celularët e zgjuar për të përgjuar bisedat tuaja

Facebook mund të jetë duke dëgjuar bisedat e njerëzve gjatë gjithë kohës, ka pohuar një ekspert. Aplikacioni mund të përdorë telefonat e njerëzve për të mbledhur...

Aktualitet 02:15 - 15 Nentor, 2017

Video/ Hakerat mundin sistemin e sigurisë me Face ID të Iphone vetëm në një javë

Hakerët pretendojnë se kanë mundur teknologjinë e sigurisë me njohje të fytyrës së Apple vetëm një javë pasi iPhone X doli në shitje. Apple ka pohuar...

Aktualitet 01:45 - 15 Nentor, 2017

E pabesueshme/ Piktura e 1800-ës tregon një grua duke mbajtur në dorë një Iphone

Glasshani Peter Russell, një oficer i qeverisë lokale amerikane dhe specialist i politikave, zbuloi veprën e artit, të titulluar The Expected One, teksa ai vizitonte muzeun...

Aktualitet 08:48 - 16 Gusht, 2017

Lajm i madh nga projekti Wi-Fi/Së shpejti valë “fluturuese”!

Një lajm i mirë ka mbërritur për të gjithë përdoruesit e celularit smartphone. Bëhet fjalë për valët “terahertz”, të cilat kanë frekuesncë më të lartë se...

Aktualitet 14:48 - 10 Gusht, 2017

Ja se si po ju tradhëton partneri juaj!

Pa u shpikur smartphonët , ju mund të zbulonit lehtësisht nëse partneri juaj ju tradhëtonte, duke kontrolluar e-mailet, tekstet ose historikun e internetit. Por me zhvillimin...

Aktualitet 22:40 - 9 Gusht, 2017

Urgjente!/Këto aplikacione duhet t’i fshini menjëherë!

Fshijini menjëherë këto aplikacione! Aplikacionet më të dëmshme për baterinë e smartphonit tuaj janë zbuluar nga një raport i ri. Aplikacionet shumë të famshme si Facebook,...

Kuriozitete 15:46 - 30 Korrik, 2017

Del më në fund zgjidhja/ Ja si të ruani baterinë e celularit tuaj

Shpesh mund t’ju ndodhë që në mes të ditës celulari juaj të fiket pasi bateria e tij është harxhuar e tëra. Jo gjithmonë mund të keni...

Bota 22:00 - 26 Korrik, 2017

Ja zgjidhja/ Nëse ju thyhet ekrani i celularit nuk keni pse e ndërroni

Nëse celulari juaj ju bie nga dora dhe ekrani dëmtohet keni dy mundësi, ose të ndërroni ekranin ose të blini një celular të ri. Të dyja...

Bota 22:00 - 24 Korrik, 2017

Përse duhet të fikni celularin tuaj në avion

Para nisjes dhe pak përpara se të ulen, pilotët u kërkojnë udhëtarëve të fikin pajisjet e tyre elektronike apo të klikojnë mbi “flight mode” në smartphonin...

Aktualitet 16:35 - 17 Korrik, 2017

Si të bëni foto edhe kur nuk keni më vend në celular/ Del më në fund zgjidhja

Makthi më i madh i çdokujt me një smartphone, përveç rënies së tij në tokë, eshtë ai mesazhi i vogël në ekran që tregon se memoria...

Aktualitet 22:28 - 7 Korrik, 2017

Si ndikon përdorimi i Smartphonit në darkë në trupin dhe trurin tuaj!

Shumica prej nesh shpesh ndihen fajtorë kur e gjejnë veten duke shpenzuar kohë me smartphonin në vend që të jemi duke bërë diçka më produktive si...

Aktualitet 20:58 - 15 Maj, 2017

Super lajm për përdoruesit e smartphone/Do t’i karikoni për 5 minuta

Na ka ndodhur te gjitheve te presim me orë të tëra derisa të karikohet smartfoni, i cili nuk mban më shumë se disa orë bateri. Tani më...

Aktualitet 22:40 - 9 Prill, 2017

Smartfonët do të vdesin dhe pastaj vjen diçka shumë më e çmendur

Një ditë, edhe pse jo kaq shpejt, por më shpejt se ne mund të imagjinojmë, telefonat e mençur do të zhduken, në të njëjtën mënyrë siç...

Teknologji 20:15 - 6 Korrik, 2016

Keni probleme me baterinë e telefonit? Provoni smartphon-in e ri nga BLU

Nga Miami, vjen smartphoni i ri nga kompania prodhuese BLU ( Bold Like Us ). Ky smartfon i ri po ashtu vjen me 3 Gb (gigabyte) RAM memorie...