Connect with Us

All posts tagged "smartfon"

Life Style 14:53 - 27 Shkurt, 2019

Del në treg super smartphon-i që mban një javë bateri, por vjen me një surprizë të pakëndshme

Energizer ka prezantuar 26 smartfonë të rinj dhe, mes tyre është një që vjen më një super bateri prej 18,000mAh. Sipas kompanisë ky është smartfoni me...

Life Style 14:40 - 27 Shkurt, 2019

Kjo është pajisja më e çuditshme që do të zëvendësojë smartphone-t

Nubia Alpha, pajisja që ka formën e një rripi fitnesi, pritet të dalë në treg dhe do të zëvendësojë smartphone-t. Prezantuar nga Nubia në Kongresin Mobil...

Life Style 13:40 - 22 Shkurt, 2019

Samsung prezanton super smartfonin e palosshëm, por kushton sa “qimet e kokës”

Gjatë eventit “Unpacked”, Samsung prezantoi zyrtarisht edhe telefonin e palosshëm të quajtur Galaxy Fold. Galaxy Fold vjen me ekranin e parë në botë që ka një...

Life Style 13:40 - 5 Nentor, 2018

Prezantohet smartfoni futuristik, mund ta “palosni” dhe ta fusni në xhep

Një firmë më bazë në SiliconValley ka lëshuar një smartfon futuristik që mund të paloset. FlexPai është faturuar nga zhvilluesi i tij, Royole si telefoni i...

Teknologji 19:15 - 9 Dhjetor, 2016

Huawei do të prezantojë telefonin e ri më 16 dhjetor

Kompania Huawei do të prezantojë më 16 dhjetorë një telefon të ri. Edhe pse ky telefon do të prezantohet si një koncept, duket sikur kompania po...

Teknologji 21:00 - 4 Dhjetor, 2016

Blackbarry së shpejti një telefon të ri në treg

Blackbarry është një nga kompanit më të përfolura të prodhimit të smartfonave dhe kjo sepse kompania shpesh herë deklaron se është duke hequr dorë nga prodhimi...

Teknologji 19:45 - 1 Dhjetor, 2016

Meizu hedh në treg 6 plus

Meizu ka hedhur në treg një smartfonë të ri dhe për të gjithë ju që jeni fansa të Samsung S7 do të gjeni gjithçka që Samsung...

Teknologji 16:16 - 1 Dhjetor, 2016

Samsung on 7 tashmë në treg

Samsung gjithmon dhe më shumë është duke rinovuar linjat e e reja të smartfonëve që ofron për klientët e tij. Ndërkohë që smartfoni Samsung On7 është...

Teknologji 16:15 - 26 Nentor, 2016

Xianomi Mi 6 do të hidhet në treg në mars

Kompania Kineze e prodhimit të smartfonëve ka qenë në qendër të vëmendjes këto ditë për sa i përket telefonit Mi Max Nano, një telefon që ekrani...

Teknologji 18:51 - 23 Nentor, 2016

TOR sjell një nivel tjetër sigurie për sistemin Android

Android është sistemi operativ më i përhapur në botë për i përket telefonave të zgjuar dhe shumë shpesh e kemi parë këtë pajisje të jetë pjesë...

Teknologji 16:20 - 23 Nentor, 2016

Këtë telefon të Samsung nuk do ta gjeni në Evropë

Samsung ka një shumëllojshmëri telefonash në listën e tij të shitjeve në të gjithë botën dhe një rëndësi të veçantë gjigandi Korean i kushton edhe përditësimit...

Teknologji 23:22 - 22 Nentor, 2016

VIDEO/ HTC prezanton EVO 10

Prej më shumë se një muaj në internet ishin duke qarkulluar raportime se HTC ishte duke punuar për një smartfon tjetër i cili do të hidhej...

Teknologji 16:15 - 22 Nentor, 2016

Apple përballet me probleme të Iphone 6s

Jo shumë kohë më parë raportime të shumta në internet lajmëronin një problem te smartfoni Iphone 6S për sa i përket “touch”-it. Gjigandi Amerikan i prodhimit...

Teknologji 15:14 - 2 Tetor, 2016

Nokia rikthehet në tregun e smartfonëve

Pas prishjes së marrveshjes me Microsoft, Nokia do të rikthehet sërisht në tregun e smartfonëve. Thashethemet kanë kohë që qarkullojnë nëpër mediat e specializuara vetëm për...

Teknologji 12:27 - 17 Mars, 2015

Nintendo do të sjellë lojra për smartfona

Pavarësisht se e ka mohuar gjithmonë se do t’a bënte një gjë të tillë, Nintendo ka nënshkruar  një partneritet me zhvilluesin e programeve “Dena” për të...

Teknologji 11:00 - 2 Mars, 2015

Karikimi wireless i smartfonëve

Karikimi wireless i smartfonëve me sa duket është kthyer në trend këtë vit për kompanitë Samsung, LG, Motorola, Nokia dhe Apple të cilët po investojnë në...

Teknologji 14:26 - 28 Shkurt, 2015

Aplikacionet që ‘hedhin në tokë’ baterinë e një smartfoni

Kompania e antiviruseve, AVG Technologies, ka publikuar raportin e saj të fundit lidhur me aplikacionet qe shkarikojnë baterinë e smartfonëve dhe ato qe harxhojne me shume...

Teknologji 20:55 - 17 Shkurt, 2015

Vertu prezanton smartfonin Aster që kushton 6,900 dollarë  

Ky nuk është një smartfon tipik: javën e kaluar, prodhuesi anglez Vertu shpalli lançimin e Aster, telefoni i tij luksoz per “shtresën e mesme”, që fillon nga...

Teknologji 18:40 - 15 Shkurt, 2015

A jeni të dhënë pas smartfonit tuaj?

Është shumë e vështirë të imagjinosh jetën pa smartfon. Për shumë amerikanë ai është i pari që shohin para shëtitjes dhe i fundit që kontrollojnë para...