Connect with Us

All posts tagged "smart"

Ekonomi 08:51 - 9 Shtator, 2019

Matës të rinj elektronikë të energjisë/ Një tjetër PPP në horizont

Një procedurë prokurimi e hapur së fundmi për shprehje interesi ka nxjerrë në pah objektivin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) për të zvendësuar...

Aktualitet 09:18 - 1 Gusht, 2017

Studimi alarmues!/ Si po na vrasin çdo ditë telefonat “smart”

Kur dilni në rrugë do shikoni njerëz që shikojnë telefonin shumicën e kohës. Disa shkruajnë mesazhe, disa përdorin mediat sociale, disa lexojnë ndonjë lajm, e rëndësishme...

Aktualitet 16:29 - 27 Nentor, 2016

Vidhnin pjesë makinash/ Dy të arrestuar në Tiranë

Ditën e djeshme, Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 2, bënë të mundur finalizimin e operacionit “Smart”, ku u arrestuan në flagrancë shtetasit: Elidon Vojka, 19...

Showbizz 12:00 - 4 Maj, 2015

Jlo dhe Smart në Cuattro

  Bukuroshja 45 vjecare si dhe i fejuari i saj 28 vjecar u fotografuan në Cuattro duke drekuar. Jennifer Lopez dhe Casper Smart dukeshin mjaft të...

Teknologji 20:44 - 15 Mars, 2015

“Mizuno” drejt hedhjes në treg të syzeve “smart”

Pavarësisht nga ndalesa e përkohshme për projektin e Google Glass, ka edhe disa “të jashtëm” të cilët janë gati për të nisur versionin e tyre të...

Aktualitet 08:21 - 16 Shkurt, 2015

Aksident në Vorë-Tiranë, plagoset rëndë një vajzë

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën që lidh Tiranën me Vorën. Mësohet se një autobuz dhe një makinë tip “Smart” kanë dalë jashtë...