Connect with Us

All posts tagged "skoci"

Kronika 17:25 - 20 Shkurt, 2020

Keqtrajtoi seksualisht një vajzë në klub nate/ Dënohet me 1 vit burg 29-vjeçari shqiptar në Skoci

Një 29-vjeçar shqiptar është dënuar me 1 vit burg pasi akuzohet se ka keqtrajtuar seksualisht një vajzë në një klub nate. I arrestuari është identifikuar si...

Bota 16:53 - 11 Shtator, 2019

U kap me 200 mijë paund hashash/ Dënohet shqiptari në Skoci

Një 30-vjeçar shqiptar është dënuar me 30 muaj burg në Skoci pasi e kishte kthyer shtëpinë në parcel droge vlera e të cilës po të hidhej...

Aktualitet 20:26 - 19 Mars, 2019

E thërret prokuroria/ Basha “arratiset” në Bruksel, braktis protestën

Kryetari i PD Lulzim Basha, pritet të niset nesër në Bruksel duke braktisur protestën e ditës të enjte në orën 10, dhe duke ju shmangur thirrjes...

Aktualitet 14:24 - 19 Mars, 2019

Pagesat e PD për lobim/ Letërporosi jo vetëm nga SHBA, por edhe nga Skocia  

Çështja e pagesave për lobistët amerikanë, të cilët ndihmonin Partinë Demokratike gjatë protestës në çadër, në vitin 2017, pritet të rihapet për shkak se ka zhvillime...

Aktualitet 18:41 - 28 Shtator, 2018

Video/ Shkaktoi aksidentin tragjik ndërsa po kontrollonte celularin

Kamerat e sigurisë kanë regjistruar momentin tragjik ku shoferi i një kamioni teksa po kontrollonte celularin përplasi makinën, e cila drejtohej nga një 66 vjeçare, duke...

Aktualitet 15:10 - 25 Tetor, 2017

Vrau një person/ Ekstradohet nga Skocia vlonjati

Specialistët e Interpol Tirana kryen ekstradimin nga Edinburgh/Skoci e shtetasit Shqiptar Astrit Picari 47 vjeç, banues në Vorë i cili është  dënuar me 17 vite burg...

Aktualitet 22:10 - 4 Shtator, 2017

Do habiteni nga kjo skulpturë që ndodhet në Skoci

Në nder të kuajve që janë pjesë e historisë së Skocisë, Skotët kanë ndërtuar dy skulptura gjigante të kokës së kuajve në Helix. Duke matur 100...

Udhëtoni 17:45 - 8 Dhjetor, 2016

FOTO/ Ja ku mund t’i kaloni pushimet tuaja dimërore në Skoci

Skocia është një nga vendet më të ftohta që ekzistojnë dhe padyshim që nëse jeni persona të cilët nuk e durojnë të ftohtin, ky vend nuk...

Aktualitet 13:08 - 28 Korrik, 2016

Foto +16/Momenti kur bosin e drogës e qëllojnë me thikë në kokë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një bos i dhunshëm i drogës sulmohet me thikë nga dy vrasës me pagesë. Ngjarja u regjistrua në Edinburg të...

Aktualitet 16:45 - 1 Prill, 2015

Skoci/Bie eksporti i uiskit, jo më aq popullor në SHBA e Kinë

Eksportet e uiskit në Skoci hyjnë në krizë, gjithnjë për shkak se pija origjinale po konsumohet më pak në Shtetet e Bashkuara dhe sidomos në Kinë,...

Kuriozitete 12:03 - 26 Mars, 2015

Breshëri thyen xhamat e makinave

Kokrrat e breshrit kanë befasuar banorët. Ato ishin në madhësi të sferave të lojës, ndërsa kanë thyer shumë xhama të makinave. Stuhia që ka përfshirë fshatin...