Connect with Us

All posts tagged "skene"

“Dridheshim nga frika, ishim nën presion të paparë”! Rrëfimi i rrallë i Koço Devoles për shfaqjen e parë
Kultura 21:12 - 8 Nentor, 2020

Humbja e Koço Devoles/ Sonila Meço prek me dedikimin: Mos u tremb nga gjëmimi mjeshtër

Gazetarja Sonila Meço ka prekur me një shkrim pqër të madhin Koço Devole, i cili sot humbi betejën me koronavirusin dhe leuçeminë. Meço kujton një bisedë...

Lajme 10:15 - 30 Shtator, 2020

Meta kthen presidencën në “teatër”/ Budina shfaqje kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

Mbrëmjen e djeshme presidenca është kthyer në skenën e një shfaqje premierë nga artisti dhe regjisori Edmond Budina. Presidenti Ilir Meta ka ndarë një video nga...

“E admiroja doja të isha përballë tij”/ Sharon Stone tregon aktorin që puth më mirë
Showbizz 15:36 - 24 Shtator, 2020

“E admiroja doja të isha përballë tij”/ Sharon Stone tregon aktorin që puth më mirë

Aktorja  famshme Sharon Stone, në një intervistë për “Watch What Happens Live”,ka treguar se cila ishte puthja më e mirë skenike që kishte dhënë gjatë gjithë...

Arilena Ara tregon momentin e dhimbshëm/ Si iu desh të ngjitej në skenë ditën që humbi babain
Showbizz 20:54 - 20 Shtator, 2020

Arilena Ara tregon momentin e dhimbshëm/ Si iu desh të ngjitej në skenë ditën që humbi babain

Arilena Ara është një ndër këngërtaret më të dashura për publikun dhe më të përfolura në media. Këngëtarja ka treguar gjithmonë se ka qenë shumë e...

Gjobitet nga policia për mosmbajtjen e maskës/ Dojna Mema reagon e revoltuar
Showbizz 16:42 - 25 Gusht, 2020

“Harrova të vesh takat”/ Dojna Mema tregon momentin më të sikletshëm në skenë

Moderatorja Dojna Mema është një nga personazhet më aktive në rrjetet sociale. Shpesh herë ajo realizon intervista me ndjekësit e saj ku trajton tema të ndryshme...

Lajme 10:22 - 6 Korrik, 2020

“Ishte e vështirë”/ Koço Devole tregon se si e bëri për të qarë Elvana Gjatën

Koço Devole ka qenë pjesë e filmit “Dy Gisht Mjaltë”, ku luajti rolin e babait të këngëtares, Elvana Gjata. Aktori ishte i ftuar në emisionin “E...

Art 19:06 - 24 Maj, 2020

Intervista-Koronavirusi transformoi botën e artit/ Ermonela Jaho: Më mungon publiku dhe skena

andemia e koronavirusit e transformoi brenda natës botën e artit në gjithë globin. Një nga zhanret që po vuan direkt ndikimin e realitetit të ri, është...

Showbizz 11:12 - 3 Maj, 2020

“Pagova qindra euro për një natë”/ Moderatorja shqiptare pranon lidhjen me biznesmenin: Punësova detektiv për ta kapur mat

Moderatorja e emisionit “Glamour Zone”, Ester Bylyku nuk ka preferuar asnjëherë të flasë për jetën e saj private në publik. Por së fundi ka vendosur të...

Kuriozitete 14:54 - 1 Maj, 2020

FOTOT- Identike/ 13 skena filmi që u frymëzuan nga vepra arti

Jeta nuk është e vetmja gjë që imiton artin, kështu bën edhe vetë arti! Në raste të jashtëzakonshme, disa kineastë vendosin të nderojnë pikturat e famshme...

Lajme 19:24 - 1 Mars, 2020

Një natë kushtuar çështjes për prishjen e Teatrit Kombëtar/ Adi Krasta “ngjitet” në skenë

Çështjes së Teatrit Kombëtar i është bashkuar edhe gazetari i njohur Adi Krasta. Me anë të një postimi në rjetet sociale, Krasta bën me dije se...

Aktualitet 10:53 - 1 Korrik, 2019

Pengohet në skenë dhe rrëzohet/ Video e këngëtares shqiptare bën “namin” në rrjetet sociale

Ditën e djeshme skena e Zvicrës u “dogj” nga këngëtarët shqiptarë ku mes tyre ishte edhe reperja e njohur shqipare, Rina Balaj. Rina dha një performancë...

Kryesore Show Biz 20:52 - 29 Qershor, 2019

“Më kanë plagosur me thikë”/ Aktori tregon incidentin e frikshëm në skenë

I ftuar në emisionin “Thumb” aktori i njohur i humorit, Visjan Ukcenaj ka treguar një nga skenat më të frikshme që i kishte ndodhur gjatë vënies...

Kryesore Show Biz 15:10 - 1 Maj, 2019

Foto/Rita Orës i hedhin recipetat në skenë, reagimi i saj i habiti të gjithë

Këngëtares shqiptare me famë botërore gjatë njërit prej koncerteve të saj, Rita Orës, i kanë hedhur në skenë një palë reçipeta. Këngëtarja e ka publikuar këtë...

Kryesore Show Biz 11:53 - 23 Prill, 2019

Video/Këngëtaren e famshme e godasin me limon në mes të skenës, ja çfarë bëri ajo

Mbrëmjen e kaluar teksa po performonte në javën e dytë të festivalit muzikor Coachella që zhvillohet në Kaliforni, Ariana Grande është goditur në mes të skenës...

Aktualitet 10:44 - 16 Prill, 2019

“Shqiptaret që do të “trondisin” skenën e Eurovizion në muajin maj”

Këtë vit festivali i “Eurovizion” do të mbahet në Izrael në muajin maj. Por për shqiptarët do të jetë një festival i rëndësishëm dhe me shumë...

Kryesore Show Biz 10:53 - 24 Mars, 2019

Ermal Mamaqi largohet nga Tv Klan? I rikthehet skenës së Portokallisë

Prej vitesh është autor dhe moderator i emisionit të tij, fillimet e Ermal Mamaqit në televizion ishin si aktor humori te “Portokallia”.Por Rezart Veleshnja zbulon se...

Aktualitet 21:00 - 17 Shkurt, 2019

I nxori të “gjitha” në skenë para publikut dhe kamerave, moderatorja e njohur flet pas “shfaqjes” që dha

Moderatorja britanike, Stacey Dooley kaloi turpin më të madh të jetës së saj kur i tregoi pothuajse të gjitha në skenë. Dooley, e cila fitoi “Strictly Come Dancing...

Aktualitet 11:40 - 10 Shkurt, 2019

Elvana Gjata gati për t’u rikthyer në skenë! Zbulohet eventi i rëndësishëm ku do ta shohim këngëtaren

Këngëtarja Elvana Gjata i ka munguar publikut që prej tetorit të 2018-ës, kur ndodhi masakra në ish-Bllok. Në këto muajt e fundit jeta e saj ka...

Aktualitet 13:15 - 15 Dhjetor, 2018

Video-Basha gati thyen kokën në skenë

Pas fjalimit të tij në Kuvendin e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha mes ovacioneve për pak sa nuk është rrëzuar nga skena. Duke e...

Kryesore Show Biz 12:10 - 27 Nentor, 2018

Sukses pas suksesi! Era Istrefi ndan skenën me yjet ndërkombëtare

Pas suksesit me hitin “Bon Bon”, jehona e Era Istrefit kapërceu kufijtë e trojeve shqiptare dhe tanimë për këngëtaren të gjithë dyert janë të hapura! Së...

Kryesore Show Biz 13:25 - 23 Nentor, 2018

Klaudia Pepa zbulon si duket skena e “Këngës Magjike” dhe ç’tju themi: Magji!

Balerina shqiptare Klaudia Pepa ka treguar mbrëmë në orët e vona të darkës, sesi duket skena e festivalit “Kënga Magjike”. Ajo ka publikuar një video në...

Life Style 17:00 - 21 Nentor, 2018

Skenë e çuditshme në metro/ Pret trenin bashkë me dhelprën

Ky është momenti i çuditshëm ku një dhelpër e madhe e kuqe qëndron mbi shpatullën e një gruaje në stacionin e metrosë. Ngjarja është filmuar në...

Kryesore Show Biz 10:25 - 19 Nentor, 2018

“Ke ngatërruar krevatin me skenën”- këngëtarja sulmon dhe akuzon ashpër Taynën

Disa kohë më parë, nëpër mediat rozë u fol shumë për konfliktin mes Tayna-s dhe këngëtares Arta Memedi.Më pas, me kërkesë të menaxherëve të Taynës postimet kundër...