Connect with Us

All posts tagged "skenderi"

Lajme 09:21 - 20 Dhjetor, 2019

Skandali/ Festivali i Këngës në RTSH, “vjedh” skenografinë e Eurovizion

Mbrëmjen e djeshme në pallatin e Kongreseve është zhvilluar Festivali i 58-të i këngës në RTSH, drejtuar nga muzikanti i njohur Zhani Ciko, regjisore Vera Grabockën,...

Aktualitet 14:25 - 8 Korrik, 2019

“Gara vazhdon”/ Arben Skënderi mesazh qytetarëve të Tiranës

Kandidati i BINDJES DEMOKRATIKE për Bashkinë e Tiranës në garën e 30 qershorit, Arben Skënderi me një status në rrjetin social ka falenderuar qytetarët e Tiranës...

Aktualitet 14:49 - 2 Korrik, 2019

 Sfida për Tiranën/ Arben Skënderi ka një mesazh për qytetarët

Arben Skënderi, i cili garoi për Bashkinë e Tiranës, nën siglën e Bindjes Demokratike, i është drejtuar sot me një mesazh qytetarëve të kryeqytetit. Në një...

Aktualitet 09:21 - 2 Korrik, 2019

Përfundon numërimi i votave në Tiranë/ Shifrat zyrtare

Ka përfunduar edhe në Tiranë procesi i numërimit të votave, ku Erion Veliaj ka fituar një tjetër mandat, për të administruar pushtetin lokal në kryeqytet. Në...

Aktualitet 09:04 - 30 Qershor, 2019

Gara për Tiranën/ Veliaj vlerëson kandidatin rival

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i është drejtuar kutive të votimit mëngjesin e sotëm, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Ajola Xoxa. Veliaj, në një prononcim...

Aktualitet 15:34 - 28 Qershor, 2019

“Erion Veliaj në panik”/ Arben Skënderi i nxjerr “bojën” kryebashkiakut

Kandidati i Bindjes Demokratike, Arben Skënderi, i cili sfidon kandidatin e PS për bashkinë e Tiranës, Erion Veliajn, ka folur për situatën politikë në vend ndërsa...

Aktualitet 08:42 - 27 Qershor, 2019

Thirrja e Bashës për bojkot/ Skënderi: Jo luftë, vota i “thyen turinjtë” qeverisë

Kandidati i Bindjes Demokratike për Tiranën, Arben Skënderi, i cili është edhe një nga ish-bashkëpunëtorët e ngushtë të kreut të PD-së, Lulzim Basha, ka komentuar sot...

Aktualitet 08:33 - 27 Qershor, 2019

“Tirana do ndahet në katër zona”/ Skënderi prezanton planin për zhvillimin e kryeqytetit

Kandidati i Bindjes Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Arben Skënderi ka shpalosur sot programin që ai ka për kryeqytetin. I ftuar në A2 CNN, Skënderi u...

lulzim basha .viziton suahip dollapin
Aktualitet 13:53 - 26 Qershor, 2019

Kandidatët që nuk i ka dot Luli

Në shumë nga bashkitë e Shqipërisë, pritet që të dielen të ketë zgjedhje. Me kandidatë, të cilët janë emra mjaft të rëndësishëm dhe të njohur, jo...

Aktualitet 09:45 - 15 Maj, 2019

“Llumi është shumë i madh”/ Kandidati i Bindjes Demokratike bën paralajmërimin e frikshëm

Kandidati i Bindjes Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Arben Skënderi ka komentuar situatën politike në të cilën ndodhet vendi. I ftuar në studion e A2 CNN,...

Aktualitet 15:26 - 29 Nentor, 2017

Kumbaro kthen Shtëpinë e Flamurit në ambient për dasma  

Shefi i Departamentit të Kulturës në PD, Arben Skënderi duke ironizuar ministren Kumbaro, shkruan në rrjetet sociale “Shtëpia e Flamurit në Korçë e sapo përfunduar, e...

Aktualitet 19:35 - 17 Nentor, 2016

Fakti/ Kur anëtari i ri i KQZ i ankohej Ramës për LSI

Bledar Skënderaj është anëtari më i ri i KQZ, i zgjedhur sot nga parlamenti me 74 vota pro dhe me 4 kundër. Ai u zgjodh me...

Aktualitet 22:06 - 22 Prill, 2016

Pronësia e “Vollgës”/ Gjyqtari: S’ka shkelje, rregulluam gabimin e Hipotekës

Vladimir Skënderi, njëri nga 3 gjyqtarët për të cilët Prokuroria e Durrësit njoftoi se ka nisur hetim për “shpërdorim detyre” për gjyqin e pronësisë aë ish-hotel “Vollgës”, ka deklaruar se vendimi...