Connect with Us

All posts tagged "skenderbeu"

Opinione 13:11 - 7 Nentor, 2019

“Betejat e Skënderbeut dhe ato të Tendës së Qypit e Grykës së Mezhgoranit”/ Gjekmarkaj: Pse krahasimi i Milos duhet mbajtur gjatë në kujtesë  

Nga Agron Gjekmarkaj Me historianin Paskal Milo mundesh të bësh bisede civile në çdo rast pa rënë dakord ! E tille ishte edhe ajo në emisionin...

Aktualitet 13:49 - 14 Shtator, 2019

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e...

Sporti Kryesore 20:22 - 12 Shtator, 2019

Maskarada ndërkombëtare ndaj Skënderbeut/ Andi Përmeti thirrje tifozave

Deputeti i partisë Bindja Demokratike, Andi Përmeti, ka reaguar lidhur me lajmin e publikuar sot nga mediat austriake që përfshinte drejtuesit e skuadrës së Skënderbeut. Sipas...

Aktualitet 10:32 - 6 Korrik, 2019

“Skënderbeu” te shqiptarët e Ukrainës

Busti i heroit kombëtar të kombit shqiptar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu është vendosur në Karakurt të Ukrainës, një fshat të banuar nga shqiptarët prej më se 200...

Aktualitet 08:48 - 7 Maj, 2019

Turpi dhe hipokriza e qeverisë/ “Harron” ditën e lindjes së Skëndërbeut  

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama deklaron se qeveria shqiptare, në përkujtim të 550-vjetorit të vdekjes së Heroit Kombëtar të shqiptarëve, shpalli këtë vit si “Vitin e...

Aktualitet 13:00 - 15 Prill, 2019

Çuni i Fahriut imiton Spiropalin/ Quan Ramën “Skëndërbe”

Ish-deputeti i listës Basha, Klevis Balliu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ndaj deklaratave të Ramës për protestën e opozitës. Sipas Balliut, të gjithë...

Aktualitet 14:12 - 11 Prill, 2019

Foto-Elisa sheh me admirim “Skënderbeun”/ Çfarë nuk u pa sot në parlament

Kuvendi i Shqipërisë vijon seancën plenare, prej orës 10:00. Seanca e sotme, është shoqëruar me debate në lidhje me grabitjen e 10 milion eurove në Aeroportin...

Aktualitet 12:25 - 10 Prill, 2019

Ish-mjaftistja e konvertuar në socialiste/ Fotot e Elisa Spiropalit para grabitjeve në Rinas  

Elisa Spiropali, ish-mjaftistja e konvertuar në socialiste, ajo që dikur bërtiste e ulëriste kundër Fatos Nanos, sot ka marrë “shpatën” në dorë dhe mbron me zell...

Aktualitet 12:57 - 6 Prill, 2019

“Konferencë për shtyp nga zyra e Skëndërbeut”/ Analisti tallet me Spiropalin dhe Veliajn

Analisti i njohur, Ilir Demaliaj ka ironizuar ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropalin, në lidhje me gafat e saj, kur ajo e quante...

Aktualitet 08:24 - 1 Prill, 2019

Spartak Ngjela zbulon skandalin/ “Këta bastardë duhen flakur”

Avokati i njohur Spartak Ngjela vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të klasës politike në Shqipëri. Në një postim në rrjetet sociale, avokati Ngjela...

Aktualitet 09:58 - 20 Mars, 2019

Zyrtare në CAS/ Ja kur gjykohet çështja Skënderbeu kundër UEFA-s

Beteja e ekipit të  Skënderbeut me UFEA-m në CAS pritet të mbyllet në muajin prill. Dje mediat sportive raportuan se CAS, kishte shpallur datat e cështjeve...

Aktualitet 08:22 - 16 Mars, 2019

Tragjedia me 49 të vdekur/ Blendi Fevziu: Dënim kujtdo që përdor emrin e heroit tonë   

Sulmi në dy kisha në Zelandën e Re, ku si pasojë 49 persona humbën jetën, ndërsa rreth 20 të tjerë u plagosën, ka sjellë reagime të...

spiropali sulmon meten
Aktualitet 17:52 - 8 Shkurt, 2019

Stadium i ri për Skënderbeun/ Rama tallet me Spiropalin

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të tij me qytetarët e Korçës pati një kërkesë nga një qytetare për ndërtimin e një stadiumi të ri në qytetin...

Aktualitet 08:38 - 17 Janar, 2019

Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, moisiu ynë

Arbërorët e quanin Kryezot/  Papët e Romës e emërtuan “Atlet i Krishtërimit” Nga Azgan HAKLAJ * Studiuesit e artit ushtarak e kanë vendosur Gjergj Kastriotin –...

Aktualitet 00:13 - 7 Janar, 2019

Një Skënderbe me ngjyra siç nuk e keni parë ndonjëherë!

Nga Ilir Ikonomi Është nxjerrë nga një ribotim italisht i vitit 1646 që ndodhet në Bibliotekën Kombëtare të Spanjës. Libri titullohet: “Portrete të 100 kapedanëve të...

Aktualitet 12:49 - 29 Dhjetor, 2018

Mos e ndyni Skënderbeun me Ilir Metën

Në një ceremoni dekorimesh presidenti i Skenderbeut, i akuzuari për trukime e shitje ndeshjesh, Ardian Takaj i ka dhuruar bluzën e ekipit korçar me numër 10,...

spiropali sulmon meten
Aktualitet 15:08 - 28 Dhjetor, 2018

Video-Elisa e Doganave në krah të “Skëndërbeut”  

Kryeministri Rama ka emëruar sot në detyrën e ministrit për Marrëdhëniet me Parlamentin ish-drejtoreshën e shumë akuzuar të Doganave, Elisa Spiropalin. Njeriu i akuzuar për abuzime...

Mustafa Nano
Aktualitet 15:30 - 4 Dhjetor, 2018

Trondit Mustafa Nano/ Ja çfarë thotë për origjinën e Skëndërbeut

Në librin e tij më të fundit “Provocateur”, ndërtuar në formën e një interviste me vetveten, publicist Mustafa Nano i rikthehet origjinës së nënës së Skënderbeut...

Aktualitet 09:48 - 29 Nentor, 2018

28 Nëntori i Flamurit në Krujë/ Studiuesi i njohur rrëzon historinë?

28 Nëntori në Shqipëri, festohet si Dita e Flamurit. Me 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali në Vlorë e ngriti Flamurin Kombëtar dhe e shpalli Shqipërinë shtet...

Aktualitet 14:46 - 28 Nentor, 2018

Kur rilindja kishte fytyrën e Gjergj Kastriotit/Ju sjellim emrat e shqiptarve që kanë bërë historinë në gjithë botën

Këta bij dhe bija të tokës arbërore kanë vëretuar se edhe një vend i vogël si ky i yni mund të jetë vital sa i takon...

Aktualitet 09:48 - 4 Tetor, 2018

“Shpërthen” ish-ministri i Ramës/ “O pika pushtetit që si la asnjë pikë dinjiteti këtij vendi”

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjaninë një postim në rrjetet sociale, shkruan se Konferenca Kombëtare e Albanologjisë Gjergj Kastrioti, është programuar të organizohet...

Aktualitet 16:55 - 24 Shtator, 2018

Nga Aurel Plasari/ NDËRTESA “FASHISTE”? PO SKËNDERBEU I ROMËS? 

Nga cikli “Me historinë poshtë nënkresës” Duke numëruar një më një hilet që është shtrënguar të përdorë pushteti për të kryer aktin vandal të rrënimit të...

Aktualitet 16:50 - 12 Gusht, 2018

Skandal më vete/ RTSH ka një lajm të papritur për finalen e Superkupës mes Skënderbeut dhe Laçit

Sot në orën 20:00, do të luhet finalja për Superkupën e Shqipërisë, mes Skendërbeut dhe Laçit. Një ndeshje që ka mjaft interes te publiku, por RTSH...