Connect with Us

All posts tagged "skema"

Zbardhet skema e vrasjes së dyfishtë në Astir/ 59-vjeçari përdori fëmijën për të hyrë në banesë
Kronika 14:04 - 2 Janar, 2021

Zbardhet skema e vrasjes së dyfishtë në Astir/ 59-vjeçari përdori fëmijën për të hyrë në banesë

Janë zbardhur të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e 31 dhjetorit, ku dy motra u ekzekutuan në shtëpinë e tyre në Astir. Përparim Ademi, para...

Shëndeti 09:48 - 1 Nentor, 2020

HAPAT DHE SKEMAT- Dhomë, bar apo restorant dhe shkolla/ Si përhapet Coronavirus përmes aerosoleve ( Ndiqeni me kujdes)

Rreziku i infektimit është më i lartë në hapësirat e brendshme por mund të zvogëlohet duke aplikuar të gjitha masat në dispozicion për të luftuar infeksionin...

Zbulohet skema e mafies së plehrave/ Si u transferuan 11 milion euro në parajsat fiskale
Politikë 12:01 - 24 Tetor, 2020

Zbulohet skema e mafies së plehrave/ Si u transferuan 11 milion euro në parajsat fiskale

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa dhe kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, janë ndalur sërish sot tek afera e koncesionit të inceneratorëve, ndërsa kanë hedhur akuza të...

“Rotacioni politike, parakusht për ndryshim/ Duka: Kostot e larta të prodhimit po varfërojnë shqiptarët
Politikë 22:26 - 14 Tetor, 2020

“I kemi skemat gati në të gjitha variantet”/ Agron Duka tregon kë ministri i ka kërkuar Bashës

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, foli sot për skemat që ka krijuar opozita në rast se do të fitojë zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Duka...

“Opozita i ka gati skemat”/ Ndoka: Listat e hapura shkatërrojnë PS dhe PD, nuk do ketë cilësi
Politikë 17:41 - 8 Shtator, 2020

“Opozita i ka gati skemat”/ Ndoka: Listat e hapura shkatërrojnë PS dhe PD, nuk do ketë cilësi

Kryetari i demokristianëve, Nard Ndoka, ka folur ditën e sotme për listat e hapura. Ndoka pretendon se listat e hapura do të sjellin shkatërrimin e dy...

Biznesmenit i përvetësojnë 89550 euro/ Zbardhet skema e mashtrimit, identifikohet autori
Kronika 11:47 - 24 Korrik, 2020

Biznesmenit i përvetësojnë 89 550 euro/ Zbardhet skema e mashtrimit, identifikohet autori

Policia e shtetit bën të ditur se ka zbardhur një skemë mashtrimi, nëpërmjet së cilës një biznesmeni i kanë ndërhyrë në e-mail duke i ndryshuar faturën...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Politikë 14:45 - 14 Korrik, 2020

Edi Rama, si inceneratori i prishur i Mirel Mërtirit

CNA.al për disa muaj ka denoncuar një dosje të plotë investigative në lidhje me inceneratorët në Shqipëri, ku fillimisht zbuluam ortakërinë e drejtuesve të medias, blerje...

Edi Rama si konsulli i plehrave
Politikë 15:25 - 6 Prill, 2020

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Koncesione, Partneritete Publik-Privat, tendera, korrupsion, skandale, akuza të pafundme janë hedhur në lidhje me një grup biznesmenësh dhe qeverinë shqiptare për përpunimin e mbetjeve, e cila...

Lajme 13:32 - 14 Mars, 2020

Skema korruptive qeveri-inceneratorë-Top Channel/ Blushi dhe Vjollca “rrjepin” nga taksat e shqiptarëve

Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në PD, Jamarbër Malltezi ka publikuar një skemë korruptive, që sipas tij tregon sesi funksionon marrëdhënia qeveri-inceneratorë-Top Channel. Në një postim...

Politikë 12:50 - 27 Shkurt, 2020

Ben Blushi bën vjehrrin miliarder/ CNA.al zbulon pasurinë 5 milionë dollarë

Pasuria e ish-politikanit dhe gazetarit, të kthyer së fundi në menaxher të një televizioni, Ben Blushi llogaritet të jetë me miliona e miliona dollarë. Kjo sipas...

Politikë 11:42 - 26 Shkurt, 2020

Skema qeveri-inceneratorë-Top Channel/ Zbulohet pse Lulzim Basha mbylli gojën për skandalin   

Në gati dy javë, CNA.al ka treguar me fakte dhe dokumente ekskluzive sesi qeveria shqiptare, nëpërmjet taksave të qytetarëve krijon lobingje dhe lidhje ekonomike, nëpërmjet kompanive...

Politikë 14:28 - 25 Shkurt, 2020

Dokumentet/ Të gjithë oligarkët paguajnë kunatin e Bashës

Hipokrizia dhe gënjeshtrat politike të Lulzim Bashës nuk i përbëjnë më përshtypje askujt. Tashmë CNA.al ka treguar me fakte konkrete, rast pas rasti, sesi gënjen publikisht...

Edi Rama si konsulli i plehrave
Lajme 13:22 - 15 Shkurt, 2020

Investigimi i CNA.al zbulon skandalin/ Skema e plotë e lidhjeve qeveri-media-oligarkë

Në dy ditë rradhazi, CNA.al ka sjellë një investigim të plotë në lidhje me një transaksion shit-blerjesh në Shqipëri, të një kompanie në pronësi të pronarëve të Top...

Sociale 10:56 - 13 Janar, 2020

Rikthehen thirrjet mashtruese në celularë/ Si funksionon skema

Thirrjet mashtruese nga telefoni janë rikthyer sërish këtë fillim viti. Në vitin 2018 Shqipëria u piketua nga një sërë skemash mashtruese që operonin përmes thirrjeve telefonike...

Politikë 12:48 - 6 Janar, 2020

Skema e manipulimit të “Babales”/ Zbardhet roli i Salianjit me 200 mijë euro

Gjykata e Shkallës së Parë, në Tiranë, ka dënuar pak ditë më parë, me 1 vit burg ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji për çështjen “Babalja”. Gjithashtu,...

Sociale 08:57 - 9 Nentor, 2019

Lajme të këqija/Thellohet deficiti i skemës së pensioneve

Pas një përmirësimi gjatë vitit 2017, deficiti i skemës së pensioneve iu kthye përkeqësimit në vitin 2018. Në kushtet kur numri i pensionistëve po rritet me...

Prokuroria e Tiranes
Kronika 09:12 - 5 Shtator, 2019

Skema e mashtrimit me TVSH/ Zbardhen të tjera detaje, zbulohen 5 kompani fantazmë

Ditën e djeshme, CNA.al raportoi se Prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me Sektorin e Hetimit për Krimin  Ekonomik në Policinë e Shtetit  ka një operacion të...

Politikë 14:05 - 3 Shtator, 2019

Zbulohet skema korruptive/ Si “zonja 20%”, abuzon me fondet publike

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Izmira Ulqinaku ka denoncuar sot një rast abuzimi me fondet publike në Shkodër. Në një deklatratë për mediat, Ulqinaku u shpreh se...

Ekonomi 20:56 - 1 Shtator, 2019

Vjedhja e fondeve të rrugëve/ Zbardhet skema e zhvatjes

Së fundmi është zbuluar metoda e re e vjedhjes së fodeve të rrugës. Rasti është denoncuar nga ish kryeministri Sali Berisha, pas një informacioni që ka...

Kronika 17:11 - 25 Gusht, 2019

Prostitucion në burgje, zbulohet skema e futjes së “bashkëjetueseve”

Zbulohet një skemë e përhapur prostitucioni ndër vite, nga bosët e krimit në burgjet shqiptare. Duke shfrytëzuar një të drejtë që ia njeh ligji atë të...

ngjela analize
Lajm i Rekomanduar 14:45 - 15 Gusht, 2019

Mafiozët e politikës/ Spartak Ngjela zbardh skemën e të inkriminuarve

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar rastin e Valdrin Pjetrit, duke analizuar lidhjen e tij me politikën. Sipas Ngjelës, nuk ka më të paturpshëm sesa të korruptuarit...

Kronika 09:15 - 2 Gusht, 2019

Zbardhet skema e atentatit mafioz/ Si u vra 40 vjeçari në derë të shtëpisë

Një ditë më parë një atentat mafioz është regjistruar në Durrës, 40-vjeçari, Feriz Bardhi u ekzekutua në derë të shtëpsë me 12 plumba. Një ditë më...

Aktualitet 15:35 - 21 Prill, 2019

Skema/ Zbulohet ku investohen paratë e pista

Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të Parave ka zbardhur mekanizmat kryesore përmes të cilave janë dedektuar rastet kryesore të dyshimeve për pastrim parash. Tipologjia...