Connect with Us

All posts tagged "skandali"

When will Grida Duma talk about the Salianji-GD video?
Politikë 16:19 - 16 Shkurt, 2021

Kur do flasë Grida Duma për videon Salianji-GD?

Grida Duma është një personazh politik dhe mediatik që shkëlqimin e saj e pati pas vitit 2013 kur në disa dalje televizive bëri mbështetje publike të...

Nga Artan Fuga/ Skandali që na zbuloi fitorja e Albin Kurtit
Opinione 21:13 - 15 Shkurt, 2021

Nga Artan Fuga/ Skandali që na zbuloi fitorja e Albin Kurtit

Para disa ditësh, kur gjykata kushtetuese e Kosovës deklaroi se Albin Kurti nuk mund të ishte deputet, nëse ju kujtohet, kam reaguar ndër të paktët, duke...

Aktualitet 22:51 - 8 Shkurt, 2021

Dalin përgjimet/ Ja bisedat që nxorën zbuluar infermieren e spitalit Covid 2

Vajza që shihni në foto është Sidorela Çela, infermierja e arrestuar bashkë me dy kolege në lidhje me skandalin në ‘Shefqet Ndroqi’, ku sanitarja e spitalit,...

Skandalet e drejtësisë/ Prokurori falsifikoi dhe fshehu dosjen hetimore?
Vetingu 16:13 - 8 Shkurt, 2021

Skandalet e drejtësisë/ Prokurori falsifikoi dhe fshehu dosjen hetimore?

Prokuroria e Elbasanit, drejtohet nga prokurori Kreshnik Ajazi me bekimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Që në Mars të vitit 2019, Komisioni i Pavarur i...

Aktualitet 12:18 - 4 Shkurt, 2021

Sot në koalicion/ Ja si Vasili kërkonte hetimin e Bashës për skandalin e rrugës së Kombit

Çudirat në politikën shqiptare nuk kanë fund. Ndonëse shahen dhe hedhin akuza ndaj njëri tjetrit, këto deklarata i harrojnë shumë shpejt. Një shprehje e urtë popullore...

“Të hënksha m**in, më jep pak ujë”, zbulohen mesazhet përgjëruese që pacientja në prag vdekje i dërgonte Tire Alldërvishit
Denoncim 21:25 - 2 Shkurt, 2021

“Të hënksha m**in, më jep pak ujë”/ Zbulohen mesazhet përgjëruese që pacientja në prag vdekje i dërgonte Tire Alldërvishit

Sanitarja Tire Alldërvishi që pretendonte se ishte infermiere në spitalin Covid 2 dhe infermierja e Covid 1, Ronida Hysa, janë arrestuar dhe akuzuar pasi u denoncuan...

“Ka respekt robi për bukën”/ Ahmetaj flet për herë të parë për darkën te ‘Nusret’: Është mensë mishi
Politikë 18:26 - 30 Janar, 2021

“Ka respekt robi për bukën”/ Ahmetaj flet për herë të parë për darkën te ‘Nusret’: Është mensë mishi

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka qenë I ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo Javë” ku mes të tjerave është pyetur edhe...

Sandër Lleshaj, “kapteti i dështuar” i Rilindjes
Politikë 16:17 - 27 Janar, 2021

Sandër Lleshaj, “kapteri i dështuar” i Rilindjes

Sot u shfaq në Gjykatë, siç raportuan edhe mediat, Sandër Lleshaj, ministri i dorëhequr pas vrasjes së Klodian Rashës. Njeriu më i dështuar në Ministrinë e...

Përgjimet e antimafias italiane / PD: Askush nuk e beson më Edi Ramën dhe marionetën e tij në Bashki
Politikë 13:40 - 26 Janar, 2021

Përgjimet e antimafias italiane / PD: Askush nuk e beson më Edi Ramën dhe marionetën e tij në Bashki

Partia Demokratike ka reaguar për skandalin e përgjimeve të antimafias italine ku përfshien dhe emra zyrtarësh shqiptar. Përmes zëdhënëses Ina Zhupa, PD thekson se ‘askush nuk...

SKANDALI/ Tre muaj përpara zgjedhjeve, rikthehen hijet e lobimit rus për Bashën
Politikë 17:17 - 22 Janar, 2021

SKANDALI/ Tre muaj përpara zgjedhjeve, rikthehen hijet e lobimit rus për Bashën

Pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme të vitit 2017, kontrata të depozituara në Departamentin Amerikan të Drejtesise provuan se Partia Demokratike e Shqipërisë kishte paguar përmes...

Afati i fundit për koalicionet zgjedhore/ Basha firmos sot marrëveshjen me aleatët
Politikë 21:45 - 19 Janar, 2021

Skandali në spitalin Covid/ PD thirrje Prokurorisë të hetojë: Kjo qeveri frymëzon vetëm “tiret”

Pas skandalit të radhës në spitalet covid, ku një pacienti që kishte humbur jetën i ishin vjedhur lekët në portofol dhe llogari bankare, ka ardhur edhe...

Covid i merr jetën, në Morg i vjedhin aparaturën e oksigjenit 5 mijë euro
Denoncim 20:54 - 19 Janar, 2021

Covid i merr jetën, në Morg i vjedhin aparaturën e oksigjenit 5 mijë euro

Fiks Fare denoncoi një skandal në shëndetësi, ku një viktime nga Covid 19 i kanë vjedhur një pajisje oksigjeni me vlerë 5 mijë euro. Ferit Kasa,...

Long live Tirja!
Kronika 11:39 - 17 Janar, 2021

Skandali “Tirja”/ Prokuroria do marrë në pyetje personelin, telefonatat e sanitares do zbardhin korrupsionin

Në vijim të hetimeve për korrupsionin në spitalin “Shefqet Ndroqi”, prokuroria e Tiranës, do të marrë në pyetje mjekë e infermierë të këtij spitali për të...

Skandali në Covid 2/ Rama: U pastrua një çiban nga sistemi. Thirrje qytetarëve
Politikë 22:13 - 14 Janar, 2021

Skandali në Covid 2/ Rama: Më përjashtoni mua dhe Zahon nga përgjegjësitë

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në “Open’ mes të tjerash është pyetur dhe për skandalin e publikuar në emisionin investigativ “Stop” ku sanitarja...

Skandali me sanitaren Tire Alldervishaj/ Rama largon përgjegjësinë nga vetja
Politikë 22:12 - 14 Janar, 2021

Skandali me sanitaren Tire Alldervishaj/ Rama largon përgjegjësinë nga vetja

Skandali i ndodhur në spitalin “Shefqet Ndroqi” që është kthyer në Covid 2 ka sjellë reagimin e kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë për “Open”, Rama...

Long live Tirja!
Aktualitet 21:22 - 14 Janar, 2021

Dalin detaje të reja për sanitaren Tire Alldervishi/ Përveç vajzës, u merrte lek edhe të afërmve të së ndjerës

Skandali i rëndë i ndodhur në spitalin “Shefqet Ndroqi” ka ngjallur një reagim të madh tek qytetarët, po jo vetëm, në këto kohë të vështira ku...

Skandali në Covid-2/ Revoltohet mjeku: Është diabolike t’i fusësh të gjithë në një thes!
Shëndeti 20:38 - 13 Janar, 2021

Skandali në Covid-2/ Revoltohet mjeku: Është diabolike t’i fusësh të gjithë në një thes!

Mjeku infeksionist Gent Stroni ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në Radarin Informativ në “ABC”  ku mes të tjerash ka komentuar dhe skandalin e publikuar...

Skandali në spitalin Covid 2/ Reagon Prokuroria e Tiranës
Aktualitet 15:36 - 13 Janar, 2021

Skandali në spitalin Covid 2/ Reagon Prokuroria e Tiranës

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet sanitaren e spitalit ”Shefqet Ndroqi”, Tire Alldervishaj, e cila u hoq si infermiere dhe mori para nga familjarët e një...

Dosja e “Zogut të Tiranës”/ Rrëfehet balerina: Ja si u gënjeva
Kronika 13:36 - 4 Nentor, 2020

Dosja e “Zogut të Tiranës”/ Rrëfehet balerina: Ja si u gënjeva

Nga Elton Qyno Mashtrimi për një ditëlindje në Maqedoni, është kthyer në festë orgjie mes parukieres Anjeza Bena, dy vajzave, njëra balerinë dhe një personi me...

Skandali/ Shefi i Rendit të Gjirokastrës vjedh naftën me bidonë
Denoncim 23:21 - 26 Tetor, 2020

Skandali/ Shefi i Rendit të Gjirokastrës vjedh naftën me bidonë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në Policinë e Gjirokastrës. Shefi i Rendit i Komisariatit të qytetit të gurtë, Klaudio Minxha, shkon pranë...

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ta japë dorëheqjen Sandër Lleshaj?
Politikë 12:48 - 23 Tetor, 2020

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ta japë dorëheqjen Sandër Lleshaj?

Dy muaj më parë, CNA.al publikoi skandalin e blerjes së një makine luksoze për ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. (Lexo këtu) Një model BMW i fundit,...

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ta japë dorëheqjen Sandër Lleshaj?
Aktualitet 14:18 - 21 Tetor, 2020

“Kapter” Lleshaj pranon blerjen e makinës luksoze/ Tani në përballje ligjore me CNA.al

Një nga njerëzit më skandalozë të politikës shqiptare në 30 vite të demokracisë, një ish-gjeneral i kthyer në një “kapter” partie, Sandër Lleshaj, i denoncuar për...

Skandali me inceneratorët/ Ylli Rakipi: Më kërkuan të mos e transmetoja në emision
Politikë 21:45 - 20 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Ylli Rakipi: Më kërkuan të mos e transmetoja në emision

Gazetari Ylli Rakipi ishte i ftuar  mbrëmjen e sotme në A-shoë ku po flitet për çështjen e aferës së inceneratorëve. Ai zbuloi se për një puntatë...