Connect with Us

All posts tagged "skandali"

Kronika 14:13 - 16 Shtator, 2019

Skandali me “Rrugën e Arbrit”/ “Gjoka Konstruksion” dorëzoi informacione të rreme

Punimet e marra përsipër nga “Gjoka Konstruksion” nuk kanë përfunduar sipas kontratës. Kompania i ka paraqitur si të përfunduara në segmentin Zall Bastar – dalje Ura...

Kronika 16:58 - 13 Shtator, 2019

Zhdukja e DVD-ve që ‘fundosin’ biznesmenin/ Prokuroria thellon skandalin

Shfaqja e pamjeve filmike në procesin ndaj Suel Çelës ishte një ndër veprimet e fundit, përpara se prokuroria të shpallte pretencën për biznesmenin dhe miqtë e...

Lajm i Rekomanduar 15:50 - 10 Shtator, 2019

Skandali 300 milion i Blendi Çuçit/ Prokuroria s’ka sy, as veshë

Prej disa ditësh, CNA.al ka raportuar një investigim në lidhje me një tender të zhvilluar në Ministrinë e Bujqësisë. Një tender me një vlerë rreth 1.6...

Denoncim 19:24 - 9 Shtator, 2019

Skandali në Fiks Fare/ 6 mijë euro gjyqtarëve për të mbyllur çështjen

Fiks Fare denoncoi sot veprimet e një avokati i cili duke bërë sekserin e gjyqtarëve të gjykatës së shkallës së parë të Kurbinit,arriti të lironte dhe...

Lajm i Rekomanduar 13:10 - 6 Shtator, 2019

Ministri i Ramës abuzim 300 milionësh/ Prokuroria hesht për skandalin

Heshtja është  “ilaçi” më i mirë që ka gjetur Prokuroria e Përgjithshme dhe ajo e Tiranës ndaj denoncimit të skandaleve dhe akteve korruptive. Prokuroria as denjon...

Sociale 19:55 - 5 Shtator, 2019

Skandali në Fiks Fare/ Të vdekur, të burgosur dhe emigrantë marrin ndihmë ekonomike në Tropojë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes një skandal në dhënien e ndihmës ekonomike në Tropojë. Persona të vdekur, të burgosur dhe emigrantë figurojnë në listën...

Lajm i Rekomanduar 10:41 - 5 Shtator, 2019

Zbulohen detajet/ Ja pse Lulzim Basha dogji mandatet e deputetëve

Loja politike dhe përballja e Lulzim Bashës me Edi Ramën nuk është thjeshtë dhe vetëm një e tillë. Ka dritëhijet e saj ka edhe prapaskenat, detyaje...

Kronika 12:22 - 4 Shtator, 2019

Skandali në Stop/ Tre turiste norvegjeze hanë e pijnë në lokal, pastaj thërrasin policinë: “Na përdhunuan”

Sulejman Alia tregon, se ka një lokal në zonën e Malit të Robit, ku punon bashkë me gruan dhe dy djemtë. Por në 3 Gusht ata...

Lajm i Rekomanduar 17:38 - 2 Shtator, 2019

Çfarë po i ndodh tani Besa Shahinit?  

Një tjetër skandal i prodhuar nga Ministria e Arsimit ka dalë në dritë. Nga një ivestigim i krye nga CNA.al është zbuluar  se kuotat e maturantëve...

Denoncim 12:59 - 2 Shtator, 2019

Kamera e fshehtë e “Stop”/ Sa blihet vdekja në Shqipëri?!

Në Shqipëri duhet të mendosh të blesh edhe vdekjen. Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” tregon sot me zë dhe figurë, se në vendin tonë duhet...