Connect with Us

All posts tagged "skandal"

Fiks Fare denoncon skandalin/ Aksidenti me 6 viktima, 20 mijë euro për lirimin nga burgu
Denoncim 22:51 - 24 Shtator, 2020

Fiks Fare denoncon skandalin/ Aksidenti me 6 viktima, 20 mijë euro për lirimin nga burgu

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes një skandal në drejtësi, ku një i arrestuar pranoi me zë dhe figurë se ka paguar plot 20 mijë...

Skandali/ 72-vjeçarja vjen në Tiranë me hematomë në kokë, e nxjerrin me COVID-19
Politikë 22:49 - 24 Shtator, 2020

Skandali/ 72-vjeçarja vjen në Tiranë me hematomë në kokë, e nxjerrin me COVID-19

Emisioni “Stop” këtë të enjtë është fokusuar në një denoncim të një qytetari. Rasti në fjalë ka të bëjë me një të moshuar nga Vlora, e...

PD nis votimin e kandidatëve për deputetë/ Ibsen Elezi thirrje demokratëve: Skandal! Refuzoni procesin
Politikë 19:54 - 23 Shtator, 2020

PD nis votimin e kandidatëve për deputetë/ Ibsen Elezi thirrje demokratëve: Skandal! Refuzoni procesin

Anëtarësia e Partisë Demokratike lajmëroi se do të nisë këtë javë votimin për kandidatët potencialë për deputetë dhe publikoi kalendarin e votimit për secilin qark. Për...

Foto-Plas skandali për ish-modelen/ Çfarë fshihet pas fytyrës engjëllore të pilotes seksi
Showbizz 18:00 - 17 Shtator, 2020

Foto-Plas skandali për ish-modelen/ Çfarë fshihet pas fytyrës engjëllore të pilotes seksi

Ish-modelja Nadia Marcinkova, njihet ndërkombëtarisht si një ndër më modelet më joshëse me fytyrën engjëllore. Por shumë pak e dinin çfarë fshihej pas pamjes së pafajshme...

Skandali me BMW-në luksoze/ Valteri-Lleshajt: E ke për detyrë t’i japësh lloagri një më një
Politikë 11:42 - 17 Shtator, 2020

Skandali me BMW-në luksoze/ Valteri-Lleshajt: E ke për detyrë të japësh llogari një më një

Deputeti i opozitës Halit Valteri foli në foltoren e Kuvendit pasi kreu i grupit parlametar të PS, Taulant Balla i përmendi emrin për sulmin ndaj gazetarit...

Kur do t’i publikojë të dhënat e BMW-së Sandër Lleshaj?
Politikë 19:28 - 16 Shtator, 2020

Denoncimi i skandalit/ Lleshaj zhdoganon BMW-në luksoze

Prej disa ditësh CNA.al ka denoncuar skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili ka blerë në kulmin e pandemisë një makinë luksoze BMW 730...

Politikë 13:05 - 16 Shtator, 2020

Vidhen të dhënat personale për zgjedhje/ Gazetari “shënjestron” përgjegjësit dhe publikon emrat

Kohët e fundit ka plasur një skandal në të cilin u bënë publike të dhënat personale në administratën e Gjirokastrës të cilat supozohej të përdoreshin për...

Skandali tek Trauma/ Shiten cigare brenda në spital
Shëndeti 17:44 - 14 Shtator, 2020

Skandali tek Trauma/ Shiten cigare brenda në spital

Çudirat në spitalet shqiptare duket se nuk kanë të sosur. Ndonëse duhet të jenë kryefjala e shëndetit, brenda ambienteve të Spitalit të Traumës, mund të blesh...

Skandal/ Laboratori nxjerr pa baktere, pulën e larë me ujin e Lanës
Denoncim 21:15 - 8 Shtator, 2020

Skandal/ Laboratori nxjerr pa baktere, pulën e larë me ujin e Lanës

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës një skandal që ndodh në një laborator privat i cili ofron diagnozën e sëmundjeve në kafshë dhe kontroll mokrobiologjik...

Denoncim 20:29 - 8 Shtator, 2020

Skandali për punësimet në AKEP/ Polica vihet në lëvizje

Policia e Shtetit ka filluar një hetim për dyshime rreth një çështjeje kriminale në Shoqërinë Aksionare “Illyrian Guard”, e cila është bërë publike në media. “Në...

Aktualitet 15:38 - 8 Shtator, 2020

Paloka akuza Ramës/ “Gënjeshtar i pafytyrë që fsheh kokën si struci sa herë kapet në flagrancë”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për çështjen e detit dhe është shprehur se Rama dje në parlament përdridhej e përpiqej...

Politikë 21:09 - 7 Shtator, 2020

Skandali në “Fiks Fare”/ Djali jurist në bashki, nëna fiton tenderat e institucionit!

“Fiks Fare” hapi sezonin e 18-të me një denoncim të fortë, ku gazetarët e emisionit investigativ faktuan se nëna e juristit të Bashkisë së Himarës kishte...

Lleshaj “mbyll veshët” ndaj skandalit/ Shkon në Kuvend me makinën 100 milionëshe
Politikë 20:57 - 7 Shtator, 2020

Lleshaj “mbyll veshët” ndaj skandalit/ Shkon në Kuvend me makinën 100 milionëshe

Pasditen e sotme parlamenti ka nisur sesionin e ri parlamentar por ajo që ka rënë në sy në oborrin e sallës së seancave plenare ka qenë...

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze
Denoncim 12:02 - 30 Gusht, 2020

Makina 100 milionëshe e Sandër Lleshajt/ Thellohet skandali për blerjen e mjetit nga policia

Blerja e një makine për ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj nëpërmjet një skeme ekstra-ligjore ka zbuluar një skandal në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit....

Skandali me kryebashkiaken e Roskovecit/ Alibeaj: Po i shërben trafikantëve të drogës
Politikë 16:31 - 22 Gusht, 2020

Skandali me kryebashkiaken e Roskovecit/ Alibeaj: Po i shërben trafikantëve të drogës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili ngre akuzat se kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi është vënë në krye të trafikut të hashashit...

Skandal në Kakavijë/ Polici i merr 50 euro qytetarëve për t’i kaluar pa radhë
Denoncim 16:57 - 14 Gusht, 2020

Skandal në Kakavijë/ Polici i merr 50 euro qytetarëve për t’i kaluar pa radhë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim që lidhet me radhën kilometrike që është krijuar në doganën e Kakavijës. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari...

Dorëheqja e Eva Blushit nuk shfajëson noteren Violeta Sulkaj, kapur në falsifikim
Politikë 10:19 - 14 Gusht, 2020

Dorëheqja e Eva Blushit nuk shfajëson noteren Violeta Sulkaj, kapur në falsifikim

Eva Blushi, notere në Tiranë ka dorëzuar pranë ministrisë së Drejtësisë kërkesën për dorëheqje nga detyra e saj. (Lexo këtu) Këtë fakt e raportoi dje CNA.al...

Etilda Gjonaj në skandal/Hesht për falsifikimin e noteres me pronën 500 milionëshe të Blushit
Politikë 13:50 - 10 Gusht, 2020

Etilda Gjonaj në skandal/ Hesht për falsifikimin e noteres me pronën 500 milionëshe të Blushit

CNA.al ka publikuar gjatë këtyrë ditëve skandalin e blerjes  së një pasurie me vlerë tregu 500 mln lekë në qendër të Korçës, në emër të vajzës...

Skandali/ KLGJ nuk verifikoi pasurinë e Sokol Sadushit para emërimit në Gjykatën e Lartë (Dokumenti)
Vetingu 13:47 - 9 Gusht, 2020

Skandali/ KLGJ nuk verifikoi pasurinë e Sokol Sadushit para emërimit në Gjykatën e Lartë (Dokumenti)

Disa dokumenta zyrtare, të konsultuara nga “Boldnews.al”, dëshmojnë se Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka kualifikuar Sokol Sadushin për në Gjykatën e Lartë, pa kryer një...

Dorëheqja e Eva Blushit nuk shfajëson noteren Violeta Sulkaj, kapur në falsifikim
Politikë 11:11 - 8 Gusht, 2020

Prona 500 milionëshe/ Kush është noterja që falsifikoi firmën e vajzës së Ben Blushit?!

Një falsifikim skandaloz për blerjen e një pasurie me vlerë 500 milionë lekë e cila është firmosur për vetëm 30 mijë euro është zbuluar nga CNA.al....

AMA përballë skandalit/ Ka licensuar një trafikant droge
Lajme 10:39 - 8 Gusht, 2020

AMA përballë skandalit/ Ka licensuar një trafikant droge

Autoriteti i Mediave Audiovizive është institucioni që licenson dhe kontrollon mediat në Shqipëri. Prej gati një jave ky institucion ndodhet përballë një skandali të paprecedentë. Ka...

Ben Blushi padit Vajza i bëhet pronare me firmë të falsifikuar/ Dokumentet që zbulojnë manipulimet e Ben Blushitpor duhet të hetohet vetë nga SPAK
Politikë 19:06 - 7 Gusht, 2020

Vajza i bëhet pronare me firmë të falsifikuar/ Dokumentet që zbulojnë manipulimet e Ben Blushit

Nuk kanë të sosur skandalet me drejtorin e “Top-Channel”, Ben Blushi. I radhës është ai i falsifikimit të firmës së vajzës së tij  për blerjen e...

Skandali/ Drejtori i ‘Magjistraturës’, avokat i kreut të TIA-s Alvensleben! Ligji e ndalon, ja fijet e interesave
Lajme 12:27 - 6 Gusht, 2020

Skandali/ Drejtori i ‘Magjistraturës’, avokat i kreut të TIA-s Alvensleben! Ligji e ndalon, ja fijet e interesave

Drejtuesi i një prej organeve të rëndësishme të sistemit të drejtësisë ushton në të njëjtën kohë aktivitetin privat të avokatit, duke përfaqësuar dhe mbrojtur interesat e...