Connect with Us

All posts tagged "skadence"

Lajme 22:11 - 10 Mars, 2020

Denoncimi për maskat e skaduara/ Përfaqësuesi i OBSH “godet” opozitën

Raul Gonzales Montero në Shqipëri Raul Gonzales Montero, ka kritikuar opozitën lidhur me denoncimet për datën e skadencës së maskave të shpërndara nga qeveria. Ai tha...

Lajme 16:04 - 10 Mars, 2020

Maskat e skaduara që në 2011/ Rama: Kanë ardhur nga Kanadaja, nuk janë të rrezikshme

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur qeverinë lidhur me situatën e krijuar në vendin tonë pas rasteve të konfirmuara me koronavirus. Rama ka folur lidhur me maskat...

Aktualitet 10:40 - 21 Prill, 2019

Kujdes/Produktet kozmetike kanë afat skadence, zbuloni sa herë duhet t’i ndryshoni

Produktet kozmetike mund t’ju shkaktojnë probleme me lëkurën nëse shkelni atë që njihet si “afati i skadencës”. Secila prej tyre ka një afat të caktuar përdorimi:...

Life Style 15:25 - 26 Shkurt, 2019

Këto produkte nuk rrezikojnë skandencën

Me ushqimet duhet gjithnjë patur kujdes për datën e skadencës. Megjithatë ekzistojnë disa prej tyre që nëse i ruajmë në kushte të përshtatshme nuk skadojnë. Ja...

Kuriozitete 20:15 - 10 Shkurt, 2019

Goca, e dinit që edhe të brendshmet kanë një datë ”skadence”?

Të brendshmet janë një pjesë shumë intime e veshjes, por janë ato të cilat qëndrojnë më shumë në kontakt me trupin tonë dhe me pjesët më...

Foto Dite 21:41 - 22 Shkurt, 2015

Muaji Shkurt me 30 ditë? Vetëm në Shqipëri

Produkti në këtë foto, i shitur në një nga marketet në Shqipëri, ka një afat skadence deri më 30 shkurt të vitit 2015. Pra sipas prodhuesit VAL-SHEKI...