Connect with Us

All posts tagged "situatë"

Situatë shqetësuese nga Covid-19/ Ja sa persona janë infektuar në 24 orët e fundit
Shëndeti 15:57 - 25 Tetor, 2020

Situatë shqetësuese nga Covid-19/ Ja sa persona janë infektuar në 24 orët e fundit

299 persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit nga 1315 testime që janë kryer. Mësohet se gjithashtu janë shëruar 106 qytetarë,...

“Gratë nuk lihen pa bukën e fëmijëve”/ Ish-deputetja thirrje Ramës: Paguaji, pastaj ik
Aktualitet 11:45 - 22 Tetor, 2020

“Ju lutem, ju përgjërohem”/ Rama thirrje qytetarëve: Mos e përqeshni situatën e Covid

Kryeministri Edi Rama ka bërë një lutje publike për të gjithë ata qytetarë që nuk i besojnë situatës së krijuar nga koronavirusi. Rama i ka kërkuar...

Bota 09:39 - 20 Tetor, 2020

Belgjika: Situata nga koronavirus, më e “rëndë” sesa në mars

Kryeministri Alexander De Croo ka deklaruar se në Belgjikë situata është më e rëndë sesa në mars, gjatë valës së parë të pandemisë së koronavirusit. “Situata...

FOTOT-Identike/ Moderatorja shqiptare tregon se e ngatërrojnë në aeroport me aktoren turke
Showbizz 12:37 - 18 Tetor, 2020

FOTOT-Identike/ Moderatorja shqiptare tregon se e ngatërrojnë në aeroport me aktoren turke

Të gjithë e kemi vënë re ngjashmërinë e frikshme të moderatores Fjoralba Ponari dhe aktores së famshme turke, Elcin Sangu. Ndjekësit i kanë vënë në dukje...

Habit Mustafa Nano/ “Jam penduar që e kam bërë fytyrën time publike”
Politikë 23:17 - 8 Shtator, 2020

Habit Mustafa Nano/ “Jam penduar që e kam bërë fytyrën time publike”

Analisti Mustafa Nano, ka habitur mbrëmjen e sotme me një deklaratë, teksa ka folur për situatën aktuale në politikën shqiptare dhe jo vetëm. Nano tha në...

Afera korruptive e inceneratorëve/ Berisha tregon kush po hetohet nga SPAK
Politikë 21:14 - 7 Shtator, 2020

“QSUT u kthye në bombë biologjike”/ Berisha: Hapja e shkollave është me rrezik

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar situatën e krijuar në vend nga pandemia e koronavirusit. Berisha theksoi se qeveria e Edi Ramës dështoi me menaxhimin e kësaj...

Situatë shqetësuese në spitale/ 12 pacientë në terapi intensive
Shëndeti 16:17 - 5 Shtator, 2020

Situatë shqetësuese në spitale/ 12 pacientë në terapi intensive

Në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 189 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 12 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të...

Menaxhimi i situates gjatë pandemisë/ A ishte zgjedhje e mençur ajo e Suedisë?
Politikë 22:45 - 1 Shtator, 2020

Menaxhimi i situatës gjatë pandemisë/ A ishte zgjedhje e mençur ajo e Suedisë?

SUEDIA ishte një nga vendet e pakta evropiane që nuk vendosi një bllokim të detyrueshëm për shkak të koronavirusit. Strategjia e saj për trajtimin e shpërthimit...

Disa orë pas marrëveshjes Kosovë-Serbi, “zgjohet” Gent Cakaj
Politikë 19:49 - 28 Gusht, 2020

Situata e rënduar me konsullatat në Greqi/ “Zgjohet” Cakaj

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar mbi situatën e rënduar me shërbimet konsullore në Athinë dhe Selanik. Cakaj theksoi...

Pamje nga Kakavija/ Pala greke pezulloi punën, automjetet në radhë kilometrike
Sociale 11:25 - 16 Gusht, 2020

Pamje nga Kakavija/ Pala greke pezullon punën, automjetet në radhë kilometrike

Një situatë tejet e rënduar është në këto momente në Kakavijë, ku është pezulluar puna për shkak të përmbushjes së kuotave. Pamjet që na vijnë nga...

Situata në Kakakvijë/ Puna gjatë natës lehtëson trafikun, shqiptarët ende në radhë të gjata
Sociale 08:58 - 16 Gusht, 2020

Situata në Kakavijë/ Puna gjatë natës lehtëson trafikun, shqiptarët ende në radhë të gjata

Mëngjesin e sotëm është lehtësuar pak trafiku i qytetarëve që presin të kalojnë drejt Greqisë. Mësohet se puna ka vijuar edhe gjatë natës, ndonëse raportohet se...

Politikë 15:03 - 15 Gusht, 2020

Luli zgjohu!/ Në kufi me Greqinë po bëhet nami

Prej disa ditësh në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës paraqitet një situatë tejet e rënduar për shkak të numrit të madh të automjeteve që presin...

"Ndalimi i koalicioneve qëndrim neo-diktatorial i Ramës"/ PAA thirrje SHBA dhe BE
Politikë 12:53 - 15 Gusht, 2020

“Emigrantët urat lidhëse midis dy vendeve”/ PAA: Duhet bashkëpunim i menjëhershëm midis dy qeverive!

Partia Agrare Ambientaliste ka regaur lidhur me situatën kaotike të krijuar në pikat kufitare me Greqinë. Në reagimin e PAA, thuhet se emigrantët urat lidhëse midis...

Maqedonia e Veriut siguron marrjen e vaksinës anticovid, falas për qytetarët/ Shqipëria asnjë hap
Politikë 12:40 - 15 Gusht, 2020

“Kam marrë mallime, fyerje, sharje”/ Rama shkruan gjerë e gjatë për situatën në Kakavijë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me situatën tejet të rënduar në pikën kufitare të Kakavijës. Rama bën me dije se kanë komunikuar gjatë gjithë...

Si e zgjidh krizën informimi mediatik?
Sociale 22:19 - 14 Gusht, 2020

Situata mbetet kaotike/ Pala greke mbyll punën në Kakavijë, qytetarët kalojnë natën jashtë

Pala greke ka mbyllur pak minuta më parë orarin zyrtar të punës në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, ku janë regjistruar radhë kilometrike. Mësohet se...

Video- Turma qytetarësh të revoltuar në Kakavijë/ Rëndohet situata në pikën kufitare
Sociale 09:52 - 14 Gusht, 2020

Video- Turma qytetarësh të revoltuar në Kakavijë/ Rëndohet situata në pikën kufitare

Një situatë e pazakontë siç nuk ka ndodhur kurrë më parë paraqitet në Kakavijë, pasi është krijuar një rradhë e gjatë kilometrike për të kaluar kufirin....

Situatë kaotike në Kakavijë/ Radha e makinave shkon rreth 20 kilometra
Sociale 08:13 - 14 Gusht, 2020

Situatë kaotike në Kakavijë/ Radha e makinave shkon rreth 20 kilometra

Vijon situata kaotike në Kakavijë, ku është krijuar radhë kilometrike e automjeteve të cilat presin të kalojnë pikën doganore. Mësohet se radha e atomjeteve nis nga...

Situata nga pandemia/ Gjermania i premton Shqipërisë 10.5 milion euro për luftën kundër Covid-19
Politikë 14:33 - 10 Gusht, 2020

Situata nga pandemia/ Gjermania i premton Shqipërisë 10.5 milion euro për luftën kundër Covid-19

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj zhvilloi sot një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf ku u diskutua mbi intensifikimin e bashkëpunimit përgjatë vitit 2020....

Befason zëvendësi i Hotit/ “Shefi merr bukë nga shtëpia dhe ha në zyrë, nuk shkon në restorante”
Kosova & Rajoni 20:16 - 9 Gusht, 2020

Hapja e shkollave në Kosovë/ Hoti: Po përgatitet udhëzuesi për mënyrën e organizimit

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar se po përgatitet një udhëzues për organizimin e vitit të ri shkollor, për hartimin e të cilit po studiohen...

Mbajtja e detyrueshme e maskës/ Alimehmeti: Studimet nuk e faktojnë efektivitetin në ambiente të hapura
Shëndeti 12:57 - 3 Gusht, 2020

Epidemiologu publikon studimin/ Si mund të shmanget përkeqësimi i situatës në Shqipëri

Epidemiologu, Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe vendeve të tjera fqinje lidhur me pandeminë e koronavirusit. Sipas Alimehmetit, rasti i...

Frikë nga shpërthimi i virusit në vjeshtë
Shëndeti 18:22 - 18 Korrik, 2020

Pritet përkeqësim i situatës së COVID-19/ Tomini: Kemi shumë pacientë me moshë të re në spitale

Shefja e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në Institutin e Shëndetit Publik Eugena Tomini thotë se të infektuarit që kanë nevojë për trajtim Tomini nuk...

“Keqmenaxhimi i situatës ndaj Covid/ Koduzi: Faqja amerikane, parashikim apokaliptik për Shqipërinë
Shëndeti 12:11 - 6 Korrik, 2020

“Keqmenaxhimi i situatës ndaj Covid/ Faqja amerikane, parashikim apokaliptik për Shqipërinë

Gazmend Koduzi, kreu i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokratike, thotë se në SHBA ka një parashikim apokaliptik për situatën e koronavirusit në vendin tonë. “Një...

Basha i shqetësuar për turizmin/ Paralajmërimi i fortë: Kjo situatë duhet të marrë fund, ndryshe…
Politikë 17:54 - 1 Korrik, 2020

Basha i shqetësuar për turizmin/ Paralajmërimi i fortë: Kjo situatë duhet të marrë fund, ndryshe…

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me drejtuesit e shoqatave kryesore të turizmit dhe hotelerisë në Shqipëri. Basha bën me dije se problematikat...