Connect with Us

All posts tagged "situata"

“Timoni është prishur, presim ku do të na shpie era”/ Vasili ngre alarmin: Situata më keq se në pikun e pandemisë
Politikë 16:31 - 6 Korrik, 2020

“Timoni është prishur, presim ku do të na shpie era”/ Vasili ngre alarmin: Situata më keq se në pikun e pandemisë

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në Ora news, ku ka folur lidhur me situatën nga pandemia. Ai u...

Mjeku i njohur ngre alarmin/ Situata me pandeminë shqetësuese, duhej hapur spitali Covid-3
Shëndeti 19:14 - 4 Korrik, 2020

Mjeku ngre alarmin/ Situata me koronavirusin shqetësuese, duhet hapur spitali Covid-3

Mjeku Arjan Mezini ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo javë” ku deklaroi se situata me koronavirusin është shqetësuese. “Unë do e quaja...

Të thuash gënjeshtra në një lidhje nuk është mëkat/ 7 situatat që iu justifikojnë
Life Style 13:41 - 24 Qershor, 2020

Të thuash gënjeshtra në një lidhje nuk është mëkat/ 7 situatat që iu justifikojnë

Sipas  studimit , të thuash “gënjeshtra të bardha” në të vërtetë mund të ndihmojë në ndërtimin e besimit në një marrëdhënie. Shkencëtarët thonë se njerëzit shpesh...

Politikë 21:08 - 20 Maj, 2020

Djali i Sokol Olldashit flet për marrëdhëniet me Bashën/ “S’ka ndodhur që opozita të jetë në rrugë”

Djali i të ndjerit Sokol Olldashi, Glauk Olldashi, ka treguar mbrëmjen e sotme marrëdhëniet që ka me kryetarin e opozitës Lulzim Bashën. Olldashi tha se me...

Aktualitet 22:10 - 17 Maj, 2020

“Turp! Çfarë eksperimenti po bëhet me vendin tonë”/ Endri Prifti “shpërthen” keq ndaj politikanëve

Këngëtari i njohur korçar, Endri Prifti, ka bërë një reagim të fortë në rrjetet sociale lidhur me situatën e tensionuar që po kalon vendi. Nga prishja e...

Shëndeti 10:32 - 30 Prill, 2020

Pipero jep lajmin shpresëdhënës/ “Pandemia po kalon, do kemi një verë të shëndetëshme”

Mjeku i njohur infeksionit, Pëllumb Pipero në një lidhje me emisionin “Dita jonë”, tha se pandemia po kalon dhe se do të kemi një verë të...

Politikë 23:01 - 22 Prill, 2020

“Dashuria” me Ramën në kohën e pandemisë/ Flet Meta: Nuk është situata për të parë mangësitë

Presidenti Ilir Meta është pyetur drejtëpërdrejtë mbrëmjen e sotme për marrëdhënien me kryeministrin Edi Rama që është përfolur si një “dashuri” në kohën e pandemisë. Gjatë...

Politikë 18:52 - 22 Prill, 2020

Basha flet si kryeministër/ “Situata nuk do të shkonte deri këtu, do isha 45 ditë para Ramës”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka folur si kryeministër pasditen e sotme për masat ndaj pandemisë së koronavirusit. Teksa ishte i ftuar në emisionin “Pasdite me...

Basha tregon procesin/ Si do të zgjidhen kandidatët e PD-së
Politikë 19:48 - 20 Prill, 2020

Basha tallet keq me Ramën/ “Kurba njëlloj si i pari i qeverisë, një herë ulet, një herë ngrihet”

Kryedemokrati Lulzim Basha, është shprehur me tone ironike teksa ka komentuar situatën nga Covid-19 në vend. Në një intervistë për “Syri tv”, Basha tha se kurba...

Ekonomi 18:15 - 20 Prill, 2020

Pandemia “paralizon” ekonominë/ Shehu paralajmëron përkeqësimin e situatës

Eksperti i ekonomisë Sherefedin Shehu, shprehet se situata ekonomike në vend do të përkeqësohet dhe se paketat e ofruara në tërësi nga qeveria, si për individët...

Shëndeti 20:52 - 17 Prill, 2020

Beteja me koronavirusin/ Gjata: Jemi më mirë se skenari më i mirë që kishim parashikuar

Doktor Arben Gjata, kreu i Task Forcës anti COVID-19, deklaron se vendi ynë është më mirë sesa skenari më i mirë që ishte parashikuar nga specialistët....

Sociale 17:33 - 7 Prill, 2020

Debati mbi testet për Covid-19/ Komiteti Teknik i Ekspertëve sqaron qytetarët

Komiteti Teknik i Ekspertëve, nisur nga intensifikimi i debatit publik mbi numrin e testimeve që është duke kryer Shqipëria, në kuadër të luftës kundër Covid19, dëshiron...

Kronika 21:06 - 5 Prill, 2020

Rëndohet gjendja në Kapshticë/ Tre emigrantë shfaqin probleme shëndetësore

Prej 3 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë në Kapshticë dhe nuk lejohen as të hyjnë në atdheun e tyre...

Shëndeti 23:01 - 2 Prill, 2020

“Situata është në kontroll”/ Shefja e ISHP-së: Kurba po shkon drejt pikut

Shefja e Instituti të Shëndetit Publik, Albana Fico, ka treguar se aktualisht Shqiparia po shkon drejt pikut të rasteve me koronavirus. “Unë nuk mund të them...

Sociale 23:03 - 31 Mars, 2020

I zbulon Ahmetaj/ “Këto biznese mund të rrinë hapur edhe me tre turne po të duan”

Ministri Arben Ahmetaj i ngarkuar për përballimin e situatës gjatë kohës së koronavirusit, është pyetur mbrëmjen e sotme për pagën e avokatëve, të cilët ndryshe nga...

Politikë 22:02 - 31 Mars, 2020

“Dritë në fund të tunelit”/ Rama zbulon se kur do të lehtësohet situata

Kryeministri Edi Rama shpreh se muaj prill do të jetë vendimtar për kapërcimin krizës së koronavirusit në Shqipëri. Sipas kryeministrit, nëse shqiptarët do jenë bashkëpunues dhe...

Politikë 17:40 - 28 Mars, 2020

“Kam dy javë që e lus”/ Basha i ngre zërin Ramës: Vëri gishtin kokës, s’ka kohë për lojëra

“Kam dy javë që e lus dhe e lus. Sot i them fare qartë t’i vërë gishtin kokës”. Kjo është thirrja që kryetari i opozitës Lulzim...

Politikë 17:23 - 28 Mars, 2020

“Situata nuk është mirë”/ Basha alarmon qytetarët: Mungesa e testimeve mund të ketë pasoja fatale

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka ngritur alarmin pak momente më parë për numrin e testimeve të qytetarëve. Basha kërkoi që të bëhet transparencë dhe të...

Politikë 18:25 - 26 Mars, 2020

Covid-19/ Meta qetëson qytetarët: Situata është nën kontroll

“Situatë është nën kontroll dhe jam i bindur se do vazhdojë të mbahet nën kontroll”. Kështu u shpreh kreu i shtetit Ilir Meta, në një intervistë...

Politikë 22:12 - 23 Mars, 2020

Gazetarja nuk ia përton Ramës/ “Po ja kalon edhe Zotit, vetëm kryeministri i di të gjitha?”

Gazetarja Anila Hoxha ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për daljet publike gjatë këtyre ditëve të kësaj situate jo normale. Hoxha thotë se Rama po bën rolin...

Sociale 22:31 - 16 Mars, 2020

Apeli i deputetes së PS-së/ Të gjithë duhet ta konsiderojmë veten mbartës të koronavirusit

Deputetja e Partisë Socialiste Klodiana Spahiu , në një lidhje me studion e “Ditari” në A2, duke folur lidhur me situatën nga koronavirusi, tha se të gjithë...

Bota 09:25 - 16 Mars, 2020

Vijon të rritet numri i personave të prekur nga koronavirusi/ Si paraqitet situata në të gjithë botën  

Kina ishte vend i parë ku shpërtheu koronavirusi, por tashmë duket se po del nga kthetrat e këtij virusi. Por, ndërsa situata në Kinë duket drejt...

Politikë 16:29 - 14 Mars, 2020

Koronavirusi/ Grida Duma flet për jetën në karantinë, apel qytetarëve

Ish deputetja e PD-së Grida Duma, ka bërë apel për të gjithë qytetarët që të ndërgjegjësohen lidhur me situatën nga koronavirusi dhe të jenë të kujdesshëm....