Connect with Us

All posts tagged "sistem"

A do të mbetet Vladimir Putin president përjetë?
Bota 21:05 - 4 Janar, 2021

A do të mbetet Vladimir Putin president përjetë?

Në vitin 2020, rusët votuan në një referendum kombëtar për të miratuar ndryshime në kushtetutën e tyre, përfshirë një amendament që i jep Presidentit Vladimir Putin...

Blog 08:32 - 17 Dhjetor, 2020

Covid-19 tregon se bota ka nevojë për një sistem më të mirë të paralajmërimit të hershëm

Nga Jonathan Gornall “Arab News” Do të duhet të kalojnë edhe shumë muaj, para se të shohim fundin e pandemisë së koronavirusit. Por ndërsa vaksinat e...

Politikë 13:08 - 3 Dhjetor, 2020

Valteri i kthehet keq Lleshajt/ Ke nostalgji për sistemin e diktaturës

Deputeti Halit Valteri ka replikuar ashpër në Kuvend me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj lidhur ligjit që lidhet me kompetencat e Policisë së Shtetit në zgjedhje....

“Basha po sulmon Patozin dhe Topallin për të mbrojtur karrigen”/ Kulluri: E djatha ka nevojë për pol të dytë opozitar
Politikë 10:30 - 15 Nentor, 2020

PS dhe PD të lidhur kokë e këmbë me oligarkët/ Kulluri tregon zgjidhjen për të nxjerrë Shqipërinë nga degradimi

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka akuzuar tre partitë kryesore të vendit duke thënë se nuk po sjellin asnjë zgjidhje veçse thellim...

“Ramës i ka degraduar logjika”/ Nishani: Protesta po dëshmon revoltën e të rinjve ndaj abuzimit qeveritar
Politikë 23:25 - 21 Tetor, 2020

Nishani paralajmëron Ramën/ PD do ju dërrmojë në zgjedhje, do tronditet thellë sistemi

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka paralajmëruar se sistemi do të pësojë një tronditje të thellë më 25 prill. Nishani tha në emisionin “Arena” në Ora News, se...

Florjon Mima thirrje tatimpaguesve/ Përçmojeni, injorojeni Ramën, ata që kini mbi zverk jua ka turrur ai
Politikë 19:41 - 11 Tetor, 2020

Mima thirrje tatimpaguesve/ Përçmojeni, injorojeni Ramën, ata që kini mbi zverk jua ka turrur ai

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Florjon Mima, ka kujtuar disa nga premtimet e bëra nga kryeministri Edi Rama gjatë qeverisjes së tij për sistemin tatimor. Mima i...

Aktualitet 10:40 - 8 Tetor, 2020

Avari në sistemin e transmetimit/ 8 qytete mbeten pa energji elektrike

Në orën 09:15, si pasojë e një avarie në Sistemin e Transmetimit të OST-së, është ndërprerë furnizimi i nënstacioneve të OSSH-së në rajonin Durrës dhe atë...

Shpallja dëshmorë e viktimave të 21 janarit/ Tomorri ‘kryqëzon’ Ramën: Tallje e pështirë për të bërë politikë
Politikë 21:18 - 13 Shtator, 2020

Klodian Tomorri “bën për ujë të ftohtë” Veliajn/ Ku e kopjove sistemin e Rrugës së Durrësit?

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ashpër ndaj Bashkisë së Tiranës për rrugën e Durrësit që është në proces rikonstruktimi. Tomorri sulmon bashkinë për sistemin e rrugës,...

“Paguhen 18 mijë euro për çdo vdekje të shënuar me Covid-19”/ Avokati: Kjo bëri që të rriten shifrat
Politikë 18:31 - 12 Korrik, 2020

“Në fillim të 2017 rreth 1500 viktima nga gripi”/Avokati “plas bombën”: Nga Shkurti i këtij viti u fshi gjithçka në sistem

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka hedhur akuza të forta ndaj klasës politikë për të cilën tha se e ka kthyer koronavirusin në një plandemi, ndërsa...

Kur Luli premton që do rrijë vec 2 mandate kryeministër!
Politikë 19:15 - 10 Korrik, 2020

Ata të gjashtë që besojnë tek ringjallja, nuk qenkan të Luli Bashës

Një nga deklaratat e Luli Bashës sot ishte ajo që kishtë të bënte me grupin prej 6 vetash që deklaruan se për të mirën e integrimit,...

Julian Deda: Jam me trafikantin Xhemail Pasmaçiu
Politikë 15:18 - 31 Maj, 2020

“Le të flasim lirshëm”/ Julian Deda tregon si mund të bëhet Basha kryeministër

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Julian Deda thotë se ai që është për lista të mbyllura nuk është detyrimisht me njerën nga partitë e mëdha,...

Shëndeti 16:31 - 29 Prill, 2020

Manastirliu viziton Spitalin e Traumës/ Do hapim gradualisht sistemin shëndetësor

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu zhvilloi një vizitë në Spitalin Universitar të Traumës ku janë transferuar të gjitha urgjencat e kirurgjisë dhe patologjive malinje pas situatës...

Lajme 11:16 - 11 Shkurt, 2020

“Gjobat hidhen me vonesë në sistem për shkak të festave/ Qytetarët detyrohen të paguajnë me kamata”

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital i cili denoncon skandalin me pagesën e gjobave. Qytetari tregon se në 28 dhjetor i...

Lajme 14:57 - 16 Janar, 2020

“Prej një jave nuk punon sistemi i gjendjes civile/ Fëmijet e sapolindur nuk regjistrohen”

Ish kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, thotë se sistemi i Gjendjes Civile nuk punon prej një jave. Qytetari nga Vlora ankohet...

Ekonomi 17:47 - 10 Janar, 2020

“Shtresa e mesme paguan më shumë taksa/ Sistemi aktual në Shqipëri dënon punonjësit”

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se politikat fiskale fiskale të kësaj qeverie dhe kryeministrit Rama kanë prekur që në vitin 2013 shtresën e mesme...

Politikë 20:30 - 7 Janar, 2020

“Rama ka një pushtet monist”/ Bushati: Basha e Monika nuk kanë shpresë

Gazetari Andi Bushati u shpreh në studion e Top Channel se në situatën e ndodhur sot opozita e ka të vështirë për ta mundur qeverinë aktuale....

ushqime te rrezikshme per personat qe vuajne nga semundjet e zemres
Aktualitet 23:00 - 22 Shkurt, 2019

Vuan nga sëmundjet e zemrës?/ Atherë këto ushqime nuk duhet t’i fusësh në gojë

Kripa Konsumimi i tepërt i kripës mund të dëmtojë zemrën  dhe sistemin kardiovaskular, kjo ndodh pasi  kripa ndikon në dëmtimin e sistemit të qarkullimit të gjakut....

Femra 00:00 - 20 Dhjetor, 2018

Sistemi imunitar po ju lë në baltë, ja si ta dalloni

Ja cilat janë shenjat se diçka nuk po shkon siç duhet me sistemin tuaj imunitar dhe kur është koha që të takoheni me një mjek. Siguroheni...

Aktualitet 18:50 - 29 Nentor, 2018

 Këto përzierje do t’ju bëjnë që ti thoni lamtumirë sëmundjeve njëherë e përgjithmonë

Sigurisht që ka shumë baktere, e viruse në qarkullim, por nëse keni fatin që të gëzoni një sistem imunitar të shëndetshëm, atherë nuk duhet të shqetësoheni. ...

Aktualitet 16:10 - 29 Nentor, 2018

Fakte të çuditshme,që provojnë se trupi ynë është një sistem misterioz

Truri është një USB-gjigande Truri ynë ka rreth 2.5 milionë GB hapësirë, kjo do të mjaftonte për 300 vite regjistrime video. Njeriu zakonisht ka një memorie...

Life Style 22:22 - 14 Tetor, 2018

Çfarë duhet të konsumoni për të forcuar sistemin imunitar?

Kur ka ndryshime të papritura në temperaturë, sistemi imunitar është më i dobët dhe keni mundësi që të sëmureni më lehtë. Për të nxitur mbrojtjen natyrore...

Aktualitet 18:15 - 12 Tetor, 2018

Nard Ndoka i kundërvihet Bashës/ Të bëhemi pjesë e debatit për Reformën Zgjedhore

Në një prononcim për mediat kreu i PDK-së, Nard Ndoka njëherazi dhe aleati opozitar i Lulzim Bashës, ka komentuar procesin e Reformës Zgjedhore. Ndoka është shprehur...

Aktualitet 18:08 - 30 Shtator, 2018

“I ka rënë cipa”/ Avokati nxjerr zbuluar policinë e Xhafajt

Avokati, Altin Goxhaj gjatë një interviste në “Fax News” është shprehur se e keqja më e madhe në vendin tonë ka ardhur nga sistemi i policor,...