Connect with Us

All posts tagged "sirian"

Dhunë në familje dhe kanosje me thikë/ Arrstohen në flagrancë 4 të shpallur në kërkim
Kronika 17:28 - 22 Shtator, 2020

Trafik klandestinësh nga Lindja e Mesme/ Arrestohet një shtetas sirian në Pogradec

Një shtetas sirian është arrestuar sot në Pogradec pasi dyshohet se organizonte trafik të paligjshëm të klandestinëve që vinin nga vendet e Lindjes së Mesme. Sipas...

Dhunoi dhe plagosi me thikë të moshuarin në lokal/ Kapet në Durrës autori i ngjarjes
Kronika 21:41 - 12 Shtator, 2020

Plagosja e sirianit në Durrës/ Policia zbardh ngjarjen: Çfarë ndodhi në lagjen te Rruga e Re e Portit

Ndonëse në media u raportua për një sherr mes një grupi shtetasish sirianë në Durrës, policia ka përgënjeshtruar lajmin. Blutë bëjnë me dije se në fakt...

Denoncim 21:22 - 24 Tetor, 2019

Rrëmbimi i fëmijës nga shtetasi sirian, “Stop” vë në lëvizje Scotland Yard-in

Në 16 shtator emisioni “Stop” transmetoi rastin e qytetares Xhilda Leka. Ajo tregoi, se ish partneri i saj sirian, i ka rrëmbyer të birin 3 vjecar,...

Bota 19:34 - 1 Tetor, 2016

Fëmija i plagosur nuk shqitet nga krahët e infermierit

Një fëmijët sirian i mbuluar nga gjaku nuk largohet nga krahët e infermierit, pavarësisht se nuk e njeh atë nga afër. Dëshpërimisht kërkon të qëndrojë në...

Aktualitet 22:21 - 26 Korrik, 2016

VIDEO/ Ja fansi më i madh i Mr.Bean!

Një fans i vogël rezulton të jetë fansi më i madh i MR Bean. Agjencia për Refugjatë e Kombeve të Bashkuara, UNHCR ka shpërndarë në rrjetet...

Bota 18:20 - 3 Shtator, 2015

Babai i djalit te mbytur sirian: Nuk me duhet me jeta

“Nuk më duhet më jeta. Më mirë të isha mbytur edhe unë”. Ky ka qenë reagimi i parë i Abdullah Kurdit, babait të fëmijëve sirianë, Ajlan...

Bota 17:35 - 29 Gusht, 2015

Shitësi i stilolapsave me vajzën në krahë prek, solidaritet për t’a ndihmuar

“Një baba sirian shet stilolapsa rrugëve në Bejrut, me vajzën në gjumë”. Mjaftoi ky postim në Twitter për të ngjallur solidaritetin e mijëra personave të cilët...