Connect with Us

All posts tagged "sipermarres"

Sociale 22:18 - 13 Gusht, 2019

Njeriu më i pasur në Shqipëri, rrëfen mbi rrugëtimin e tij

Samir Mane është një nga sipërmarrësit më të suksesshëm në Shqipëri. Pasditen e sotme Samir Mane ka qenë i ftuar në emisionin “Pushime On Top”, në...

Aktualitet 12:48 - 10 Dhjetor, 2017

Peleshi takim me sipërmarrësit/ Do mbështesim prodhuesit me subvencione

Gjatë vizitës në Qarkun e Shkodrës, ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi ka vizituar një magazine moderne të grumbullimit dhe përpunimit të bimëve medicinale....

Aktualitet 14:26 - 5 Tetor, 2017

Ambasada amerikane në Shqipëri organizon një klub për sipërmarrësit

Në një njoftim në faqen zyrtare  të ambasadës Amrikane në rrjetin social, ambasada ka bërë me dije se para pak kohësh Këndi Amerikan Tiranë, organizoi një...

Uncategorized 23:21 - 20 Maj, 2016

“Si të bëheni Sipërmarrës”/ Kurs online falas nga Instituti i Teknologjisë Massachusetts

Instituti i Teknologjisë Massachusetts është duke ofruar një kurs online për temën “Si të bëheni sipërmarrës”. Kursi është i projektuar për studentët e shkollave të mesme...

Aktualitet 14:00 - 20 Qershor, 2015

Historia e sipërmarrësit gjerman në portin e Durrësit, që nuk pranon të paguajë ryfshfet

Një sipërmarrës gjerman në Portin e Durrësit nuk pranon të paguajë ryshfet – dhe konkurrenca shqiptare e merr ligjin në dorë si në xhungël. Gazeta gjermane...