Connect with Us

All posts tagged "simptoma"

Life Style 11:10 - 13 Maj, 2019

Mpirja e këmbëve/Cilat janë simptomat dhe çfarë paralajmërojnë

Shpeshherë mpirja e këmbëve mund të jetë paralajmëruese edhe e sëmundjeve të rënda. Zbuloni më poshtë se çfarë po jua shkakton mpirjen e këmbëve. Mungesa e...

alergji nga dashuria
Life Style 15:10 - 23 Prill, 2019

Ndryshimi i stinës ndikon tek të gjithë/Ja simptomat më të shpeshta në trupin e njeriut

Ndryshimi i stinës ndikon tek fëmijët por edhe tek të rriturit .Falë temperaturave të pëlqyeshme dhe ditëve më të gjata, dalim më shumë, edhe pas darke,...

Life Style 15:10 - 16 Prill, 2019

Anemia, sëmundja që po përhapet gjerësisht/Simptomat që nuk duhen injoruar

Ka shumë lloje të anemisë, ku ai më i përhapuri është ai i mungesës së hekurit. Qelizat e kuqe të gjakut prodhojnë një proteinë të qujatur...

Life Style 15:10 - 10 Prill, 2019

Historike/Zbulohet vaksina për kancerin,zhduken simptomat nga dy pacientë

Vaksina për kancerin, e cila e mëson trupin që t’i luftojë vetë tumoret, ka zhdukur simptomat nga dy pacientë me limfoma. Testimet kanë rezultuar aq të...

intoleranca ndaj glutenit, simptoma qe nuk duhen injoruar
Aktualitet 22:40 - 1 Mars, 2019

Intoleranca ndaj glutenit/ Tre simptoma  që nuk duhen injoruar

Ndryshime të pashpjegueshme në peshë Për shkak të rritjes së nivelit të lëngjeve në trup, ata që vuajnë nga intoleranca ndaj glutenit mund të shtojnë peshë...

kanceri i stomakut
Aktualitet 23:40 - 10 Shkurt, 2019

Shenjat e heshtjes vrastare së kancerit të stomakut

Keni ndryshime të menjëhershme të oreksit. Je i uritur kur ulesh për të ngrëmë, por pas disa kafshatash ju ik oreksi dhe ushqimi ju shkakton të...

vezore
Aktualitet 11:20 - 17 Janar, 2019

Simptomat e kancerit të vezoreve, që nuk duhen injoruar kurrë

Një nga arsyet përse kanceri i vezoreve diagnostikohet kaq vonë kanë të bërë me hapësirën që zë në stomak dhe pjesën pelvike. Ka mjaftueshëm hapësirë për...

Aktualitet 22:20 - 3 Janar, 2019

Këto simptoma  do t’ju shfaqen vetëm nëse vuani nga diabeti

Etje e shtuar Shenja e parë dhe më e rëndësishme e diabetit është etja e shtuar. Të pish shumë ujë është normale, por nëse ke vënë...

Aktualitet 22:05 - 29 Dhjetor, 2018

OBSH-ja nxjerr listën /Ja se cilat janë shenjat që tregojnë se keni pësuar iktus

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka publikuar një listë ku përshkruhen simptomat të cilat tregojnë se personi ka kaluar  një iktus të mundshëm. Më poshtë j’u tregojmë...

Aktualitet 22:35 - 27 Dhjetor, 2018

 Si të lehtësoni simptomat fizike dhe psikologjike të menstruacioneve

Për të lehtësuar simptomat fizike që mund të shfaqen gjatë ciklit menstrual duhet të zhvilloni aktivitet fizik të lehtë si dhe duhet të ushqeheni shëndetshëm. Për...