Connect with Us

All posts tagged "sigurimi i shtetit"

Bujar Sheshi dhe anetare te tjere, gjate nje mbledhje te Keshillit te Larte te Prokurorise, KLP,
Aktualitet 16:05 - 29 Janar, 2019

Sheshi padit AIDS-në/ Kundërpërgjigjet Sula

Drejtuesja e Autoritetit për Informim mbi Dokumentat e ish Sigurimit të Shtetit, Genta Mara Sula, ka thënë sot se verifikimet ndaj anëtarit të KLP-së, Bujar Sheshit...

Aktualitet 13:12 - 26 Janar, 2019

Kush e fshehu ish-sigurimsin e shtetit në KLP?

Partia Demokratike ka reaguar sot për skandalin e emërimeve në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Në një deklaratë për mediat deputeti i PD-së, Gent Strazimiri tha...

memet me pikante
Aktualitet 21:39 - 7 Nentor, 2018

Këshilltar apo zagar/ Fahri Balliu me dy ‘profesione’

Fahri Balliu, dikur shërbyes dinjitoz i diktaturës dhe “zagar” i Hekuran Isait sot është krahu i djathë i Lulzim Bashës gjoja në opozitë. Ndonëse nuk është...

Aktualitet 12:21 - 3 Korrik, 2017

Si u bë ministër Jemin Gjana dhe kush e ka akuzuar si bashkëpunëtor të Sigurimit të Shtetit

Një nga ish-drejtuesit e rëndësishëm të Partisë Demokratike, i përfshirë në jo pak skandale dhe në histori të përfolura në korridoret e selisë blu. Në vitin...

Aktualitet 21:15 - 5 Mars, 2017

Zbulohet dokumenti/ Shqipëria trafikonte drogë që më 1989, ja mënyra

Ish-drejtori i arkivave, Kastriot Dervishi, ka publikuar një dokument ku tregohet kontrabanda që bëhej në Shqipëri nga Sigurimi i Shtetit. Dokumenti sjell raportin e një gazete...

Aktualitet 21:21 - 24 Tetor, 2016

Justina Aliaj: Drejtuesit e Sigurimit na ngacmonin seksualisht/Ishte e dhimbshme

Këngëtarja Justina Aliaj, e cila ka përjetuar ferrin komunist,  pasi u dënua për festivalin e famshëm të 11 të RTSH-së, tregon ngacmimet seksuale në kohën e...