Connect with Us

All posts tagged "sigurime"

Lajme 10:57 - 23 Dhjetor, 2019

Punëtorët e Uzinës së naftës ngrihen në protestë/ Kërkojnë pagat e prapambetura dhe sigurimet

Punëtorët e Uzinës së Naftës në Ballsh kanë protestuar sërish para prefekturës së Fierit për pagat e prapambetura dhe sigurimet shoqërore. Ata pretendojnë se kanë dy...

Ekonomi 14:55 - 29 Tetor, 2019

“Situata alarmante”/ Arben Malaj: Bashkitë nuk paguajnë sigurimet shoqërore të punonjësve

Ish ministri i Financave Arben Malaj, ka folur për situatën me buxhetin dhe detyrimet e prapambetura në vendin tonë. Malaj është ndalur tek borxhet e papaguara...

Aktualitet 18:37 - 4 Dhjetor, 2018

Skandal me tenderat e sigurimeve në kompanitë publike/ Fituesit me 99.99% dhe pa garë

Tenderat që bëhen nga kompani të ndryshme me qëllim përmirësimin e kushteve apo standardeve të punës janë bërë monopol. Këtë herë kompanitë e sigurimeve kanë gjetur...

Ekonomi 17:10 - 3 Shtator, 2015

KLSH: 20.8 miliardë lekë defiçit nga sigurimet shoqërore

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka bërë me dije se “defiçiti i skemës së sigurimeve shoqërore në fund të vitit 2014 arriti shifrën 20.8 miliardë lekë”....

Kosova & Rajoni 17:49 - 12 Gusht, 2015

Marrëveshja skandaloze për sigurimet:Kosovarët paguajnë 40 euro, serbët asnjë cent

Marrëveshja për sigurime kufitare mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë, e cila nga sot ka filluar të zbatohet, pritet të dëmtojë qytetarët e Kosovës...

Ekonomi 15:35 - 11 Gusht, 2015

Reagime pas Don Boskos, sigurimi i detyruar edhe per palet e treta

Pas ngjarjes së të dielës, ku u plagosën 18 kalimtarë të rastit, punonjës të pastiçerisë ku ndodhi shpërthimi i fuqishëm, si dhe u dëmtuan mjaft ndërtesa...

Life Style 10:00 - 6 Prill, 2015

Prostitutat në Spanjë me sigurime shoqërore

Prostitutat në Spanjë do të gëzojnë të gjitha të drejtat nga puna e tyre dhe do të jenë në gjendje të kërkojnë përfitimet si të papuna...

Ekonomi 08:00 - 22 Mars, 2015

Të ardhurat nga kontributet

Gjatë vitit që lamë pas të ardhurat totale nga sigurimet shoqërore kanë qenë në masën e 61,7 milion lekëve, me një tejkalim prej 6.5 milion lekësh,...

Sociale 15:43 - 18 Shkurt, 2015

Durrës, tre mijë persona të rinj në skemën e sigurimeve

Drejtoria Rajonale e Sigurimeve Shoqërore në Durrës zhvilloi analizën vjetore, ku u vu në dukje nga drejtoresha Vjollca Braho një punë e lavdërueshme e bërë nga...